Bajern prvi put izgubio od "stare mušterije"!

Po prvi put u istoriji, Bajern je izgubio od Hofenhajma u Minhenu - 1:2 (0:0). Dortmund osvojio bod u Frajburgu (2:2).

Dok u Minhenu ljubitelji piva uživaju u "Oktoberfestu", bavarski tim je dočekao Hofenhajm i na opšte iznenađenje, upisao prvi poraz ove sezone u Bundesligi.

Na "Alijanc Areni", Bajern nije nikad izgubio od ekipe iz Sinshajma, samo dva puta od 11 međusobnih mečeva Hofenhajm je uspio da ostane neporažen (2014 - 3:3, 2016 - 1:1), ali tradicija nije nastavljena u subotnjem sedmom kolu šampionata Njemačke zahvaljujući jermenskom fudbaleru Sargisu Adamijanu, dvostrukom strijelcu!

BAJERN - HOFENHAJM 1:2 (0:0)

Izabranici Nike Kovače su i u prvom dijelu bili bolji, promašili su sijaset šansi pred Oliverom Baumanom, čak je u 24. minutu Serž Gnabri ubacio loptu u njegovu mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Gosti su međutim prvi stigli do prednosti u 54. minutu poslije odličnog kontranapada koji je lijepim udarcem završio Adamijan - 1:0.

Protivnik Crvene zvezde u Ligi šampiona je uspio da stigne do izjednačenja majstorskomj reakcijom Roberta Levandovskog na centaršut Tomasa Milera, ali je samo nekoliko minuta kasnije Hofenhajm stigao do nove prednosti i kako se na kraju ispostavilo prvog trijumfa na "Alijanc Areni" u klupskoj istoriji.

Strijelac je ponovo bio Adamijan sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora za PRVU pobjedu Hofenhajma!

Dortmund je takođe kiksnuo kod "stare mušterije" Frajburga (2:2), iako domaćin ni u 17. uzastopnom meču nije uspio da savlada "milionere".

Gosti sa "Vestfalena" su do vođstva na "Švarcvald" stadionu stigli u 20. minutu kada je Torgen Azar centrirao iz kornera, a Aleks Vitsel iz voleja pogodio sami ugao - 0:1.

Početkom nastavka, uzvratio je i izjednačio domaćin golom Luke Valdšmita, da bi Borusija ponovo povela preko Ašrafa Hakimija, koji je poslije solo akcije na desnoj strani, pogodio suprotan ugao domaćeg gola - 1:2.

Ipak, bod domaćinu osigurao je autogolom golman "milionera" Roman Birki u 89. minutu!

Na jubileju Tima Vernera, koji je danas zabilježio stoti nastup za RB Lajpcig u Bundesligi, Leverkuzen nije imao previše razumijevanja.

Iako su "apotekari" u većem dijelu utakmice na "Baj Areni" bili u podrđenom položaju, do prednosti je domaćin stigao pogotkom Kevina Folanda u 65. minutu, da bi gosti do remija sjajnim golom Kristijana Nkunkua u 78. minutu.