Rafalna paljba "koltova" za vrh Bundeslige!

U prvih 13 minuta Borusija je riješila pitanje pobjednika protiv Augzburga (5:1) i preuzela lidersku poziciju na tabeli njemačkog šampionata.

"Koltovi" su u nedjelju iskoristili "kikseve" Bajerna i Borusije Dortmund da preuzmu lidersku poziciju na tabeli Bundeslige.

I to na impresivan način - "petardom"!

BORUSIJA MENHENGLADBAH - AUGZBURG 5:1 (4:0)

Sav posao oko pobjede, izabranici Marka Rosea završili su u prvih 13 minuta kada je na semaforu pisalo 3:0 u korist domaćina. Do odmora su postigli i četvrti pogodak, a onda "povukli" ručnu kad je peti trijumf već bio praktično arhiviran.

Već poslije 100 sekundi, Borusija je povela nakon sjajnog prodora Markusa Tirama po lijevoj strani i centaršuta u kazneni prostor koji je iz prve završio Denis Zakarija - 1:0.

U sedmom minutu prednost je udvostručena poslije "preslikane" akcije, ali sa drugim akterima.

Alesandre Plea je dobio dubinsku loptu na lijevoj strani, koju je proslijedio u šesnaesterac, a tamo je opet iz "prve" Patrik Herman smjestio iza leđa golmana Tomasa Kubeka - 2:0.

Golman Augzburga je potom odličnom intervencijom "jedan na jedan" zadržao nadu gostiju da ostanu rezultatski koliko-toliko u meču, ali ni Kubek ništa nije mogao u 13. minutu.

Ovog puta s druge strane, Plea je uočio Hermana, a napadač "koltova" pogodio sami desni ugao - 3:0.

Do odlaska na odmor, Kubek je katastrofalno pogriješio, što je iskoristio Plea i poslije dvije asistencije se upisao u strijelce za "poker" golova u mreži Augzburga - 4:0.

Gosti iz Augzburga su pokušali u nastavku da postignu barem počasni pogodak kojem su jako bili blizu u 75. minutu kada je Jan Zomer odbranio udarac Florijana Niderlehnera uz malu pomoć stative.

Niderlehner je ipak u 80. minutu postigao gol, ubacivši "odbijanac" u domaću mrežu nakon odbrane Zomera - 4:1, da bi samo nekoliko minuta kasnije na asistenciju Hermana, "petardu" Borusije kompletirao Brel Embolo - 5:1.

Za najmanje dvonedeljno baškarenje na vrhu prvenstvene tabele zbog predstojeće reprezentativne pauze.