Emre Dzan Nisam srecan u Juventusu ali.html

Fudbal

Emre Džan: Nisam srećan u Juventusu, ali...

Autori mondo.ba Anadolija

U prijateljskoj utakmici s Argentinom, koja je sinoć završena rezultatom 2:2 u Dortmundu, Džan je na terenu proveo svih 90 minuta, zbog čega je zahvalan selektoru Njemačke.

Emre Džan Izvor: Guliver/Getty images/Maja Hitij

Njemački reprezentativac Emre Džan igra jako malo ove sezone za Juventus zbog čega, kako kaže, nije srećan, ali i da vjeruje da će dobiti novu priliku. Za razliku od statusa u Juventusu u njemačkoj reprezentaciji situacije je drugačija, jer selektor Joakim Lev i dalje vjeruje Džanu.

U prijateljskoj utakmici s Argentinom, koja je sinoć završena rezultatom 2:2 u Dortmundu, Džan je na terenu proveo svih 90 minuta, zbog čega je zahvalan selektoru.

"Trenutno nisam sretan u Juventusu. Ne igram puno. Prošle sezone sam igrao puno za Juventus, posebno u važnim utakmicama, a i dobro sam igrao. Nisam dobijao previše šansi ove sezone, ali mislim da ću kada se vratim u klub ponovo igrati. Definitivno sam zahvalan Joakimu Levu, jer nisam mnogo igrao, ali me on i dalje zove u reprezentaciju. To je razlog što sam sretan, jer sam igrao", kazao je Džan nakon sinoćnjeg duela s Argentincima.

Sjajno 25-godišnji vezni fudbaler od dolaska Mauricija Sarija na klupu Juventusa pao je u drugi plan. Za Ligu šampiona nije čak ni prijavljen, a u Seriji A je odigrao tek 78 minuta u tri utakmice.

Džan je u "staru damu" došao 2018. godine kao slobodan igrač iz Liverpula. Prethodno je igrao za Bajern Minhen i Bajer Leverkuzen.

U dresu reprezentacije Njemačke odigrao je 23 utakmice i postigao jedan gol.