Skandal u Italiji: Prekinut meč Breše i Vojvodine!

Prijateljska utakmica u mestu Orzinuovi prekinuta je poslije incidenta u 52. minutu, pri vođstvu domaćina od 2:1.

SKANDAL U ITALIJI Albanci provocirali, Srbi utrčali, Breša - Voša PREKINUTO Izvor: MONDO/MILUTIN VUJIČIĆ

/od reportera MONDA Milutina Vujičića iz Orzinuovija/

Ekipe Breše i Vojvodine nisu uspjele da u subotu popodne odigraju do kraja prijateljski meč!

Poslije desetominutnog prekida u prvom poluvremenu, kada je isključeni Nenad Lalatović na kratko povukao svoje igrače sa terena, početkom drugog poluvremena desio se ozbiljniji incident, uz učešće navijača, poslije koga je odlučeno da se više ne igra!

U trenutku prekida, Breša je vodila rezultatom 2:1 (2:0).

Početak kraja desio se u momentu kada su se iza žičane ograde pojavili navijači sa albanskim zastavama, koje su primijetili srpski navijači preko puta i utrčali u teren, u namjeri da se obračunaju sa njima.

Do "bliskog susreta" suprotstavljenih grupa nije došlo, dobrim dijelom zahvaljujući intervenciji trenera Vojvodine, koji je nakon isključenja nastavio da gleda utakmicu u društvu predsjednika kluba Vojislava Gajića.

Bez obzira na to što su se strasti stišale, odlučeno je da što se tiče fudbala - to bude to, makar za ovaj put.

Sve je moglo biti izbjegnuto uz prisustvo nešto jačih policijskih snaga, ali s obzirom na to da je utakmica bila prijateljska, organizatorima nije bilo na kraj pameti da će se desiti incident na nacionalnoj osnovi, na ivici fizičkog obračuna.

Zanimljivo je još da su navijači Breše poslije prvog prekida dočekali Novosađane uvredama, prilikom ponovnog izlaska na teren. Mogli su se čuti i povici "Cigani, cigani".

Italijanski prvoligaš vodio je 2:0 već od 13. minuta. Penal koji je skrivio Đorđe Đurić, realizovao je Alfredo Donaruma u sedmom minutu, a šest minuta kasnije prednost Breše je duplirao Dimitri Bizoli.

"Lale" su smanjile u finišu prvog poluvremena, kada je mrežu zatresao Ognjen Đuričin.