"Pljuštalo" u Ligi šampiona: Tri "petarde", dva het-trika i 2:3 u Atini!

Raspucano veče najjačeg takmičenja u Evropi. Ukupno je palo 30 golova.

Liga šampiona se vratila i donela sa sobom kišu golova!

Srbija je pratila kako Crvena zvezda ubedljivo gubi u Londonu, gde je Totenhem iskalio bes do konačnih 5:0. Pored "pevaca", po pet "komada" dali su i Pari Sen Žermen na gostovanju Brižu (5:0) i Mančester siti kod kuće, protiv Atalante (5:1).

Heroji ove večeri Lige šampiona bio je pre svih uporni Rahim Sterling, koji je "povukao" Siti ka ubedljivom trijumfu svojim het-trikom za 11 minuta (od 58. do 69). Takođe, fenomenalan je bio i Kilijan Embape, koji je takođe u drugom delu meča dao sva tri gola, za lak trijumf Parižana u Belgiji, gde je Anhel Di Marija namestio tri pogotka saigračima.

Za to vreme, pet golova viđeno je i u Atini, gde je Bajern imao značajno teži posao od većine favorita:

Olimpijakos - Bajern 2:3 (1:1)

Iako je Jusef El Arabi i 23. minutu prvi pogodio i "zapalio" Karaiskaki, Robert Levandovski je u dve situacije spretno reagovao u šesnaestercu i golovima u 34. i 62. minutu "poništio" hitac ofanzivca domaćih (1:2).

U nastavku meča je goste na bezbednu udaljenost odveo Korantan Toliso (1:3), a onda je Giljerme u 79. minutu postavio 2:3 i uz "pomoć" Tijaga Alkantare nagovestio borbu do kraja, koja se i dogodila.

Međutim, Olimpijakos nije našao način da izjednači, pa je Bajern "prvi krug" grupne faze Lige šampiona završio sa maksimalnim učinkom - devet osvojenih bodova.

U večeri bez iznenađenja, Real Madrid je očekivano pobedio na gostovanju Galatasaraju 1:0, a srpski centarfor Luka Jović ušao je u igru u 82. minutu u dresu "kraljevića". Kada je on kročio na teren, navijači Juventusa u Torinu su konačno mogli da odahnu, jer je Lokomotiva vodila u domu "Stare dame" od 30. do 77. minuta i gola Paula Dibale udarcem sa 18 metara.

Stotinak sekundi kasnije, Argentinac je odlično istrčao pred gol ruskog kluba i spretno postavio konačnih 2:1, za večeras očekivana tri boda Torineza...

Grupa A

Briž - PSŽ 0:5 (0:1)
/Ikardi 7', 63', Mbape 61', 79', 83'/

Galatasaraj - Real Madrid 0:1 (0:1)
/Kros 18'/

Tabela: PSŽ 9, Real Madrid 4, Briž 2, Galatasaraj 1.

Grupa B

Totenhem - Zvezda 5:0 (3:0)
/Kejn 9', 72', Son 16', 44', Lamela 57'/

/El Arabi 23'. Giljerme 79' - Levandovski 34', 62', Toliso 75'/

Tabela: Bajern 9, Totenhem 4, Crvena zvezda 3, Olimpijakos 1.

Grupa C

Šahtjor - Dinamo Zagreb 2:2 (1:1)
/Konopljanka 16', Dodo 75' - Olmo 25', Oršić 60'p/

Mančester siti - Atalanta 5:1 (2:1)
/Aguero 34' 38'p, Sterling 58', 64', 69' -Malinovski 28'/

Tabela: Mančester siti 9, Dinamo Zagreb 4, Šahtjor 4, Atalanta 0.

Grupa D

Atletiko Madrid - Bajer Leverkuzen 1:0 (0:0)
/Morata 78'/

Juventus - Lokomotiva 2:1 (0:1)
/Dibala 77', 79' - Mirančuk 30'/

Tabela: Juventus 7, Atletiko 7, Lokomotiva 3, Bajer 0.

23:08

Kakvo veče - 30 golova na osam utakmica!

Završena je noć sa mnogo pogodaka Lige šampiona. Pročitajte sve rezultate u našoj uvodnoj vesti, kao i tabele.

22:44

Juventus sada vodi - ponovo Dibala!

Sari je tražio, a Dibala doneo!

Argentinac je bio na pravom mestu da u 79. minutu povede "Staru damu" ka očekivanom trijumfu protiv Lokomtive. Gosti su nagovestili iznenađenje, ali su stvari pred finiš postavljene na mesto - 3:2.

22:42

Mbape 2, Ikardi 2, PSŽ četiri!

Nije potrebno naglašavati da Pari Sen Žermen rutinski pobeđuje na gostovanju Brižu. Sjajni Argentinac i Francuz postigli su po dva gola i upisali očekivana tri boda.

22:39

Sve više golova dok se bliži kraj!

Paulo Dibala je "otključao" mrežu Lokomotive iz Moskve u 77. minutu utakmice. Udarcem sa 18 metara od gola postavio je 1:1, a Mauricio Sari je podsticao igrače da skrate slavlje i da što pre nastave meč.

Istovremeno, Olimpijakos je u Pireju smanjio zaostatak za Bajernom. Sada je 2:3, jer je Giljerme u 79. minutu prevario Nojera udarcem sa distance. Lopta je na putu ka golu zakačila jednog igrača Bavaraca - Tijaga Alkantaru.

22:34

Totenhem ne staje protiv Zvezde, Bajern "overava" pobedu

"Pevci" ubedljivo vode protiv crveno-belih - 5:0! Poslednji gol u nizu postigao je Hari Kejn.

Istovremeno, Bajern je na stadionu Olimpijakosa napravio još jedan korak ka vrednoj pobedi. Strelac gola za 3:1 Bavaraca bio je Korantan Toliso, udarcem u ćošak sa ivice šesnaesterca.

22:32

"Građani" gubili, pa dali pet golova

Rahim Sterling dao je het-trik protiv Atalante!

Hitri napadač je tresao mrežu Italijana u 58, 64. i 69. minutu, za 5:1 Mančester sitija. Dva od tri gola dao je sa šest metara, a jedan iz peterca, na centaršut Rijada Mahreza sa desne strane.

22:26

Ovako je Levandovski pogodio za 1:2

Poljak se dobro snašao u u gužvi i još jednom poslao loptu u gol Olimpijakosa.

22:19

Bajern je takođe "okrenuo" protiv Olimpijakosa

Nemački šampion je prvi primio gol na "Karaiskakiju", ali je ipak mirno uzvratio. Najpre je Levandovski dao gol za 1:1, a Poljak je doneo i vođstvo gostima - 2:1. Drugi put je pogodio iz peterca, posle kornera.

22:17

Totenhem dao četvrti gol Zvezdi

Još jedan lak prodor "pevaca" i još jedna rutinska situacija za njihove napadače. Ovog puta, gol je dao Erik Lamela, za 4:0.

22:16

Juventus je još u problemu

22:06

Ovako je Zvezda primila treći gol u Londonu

21:49

Zvezda primila i treći gol - 3:0 za Totenhem

U periodu u kojem se činilo da su crveno-beli uhvatili vazduh, primili su još jedan gol.

Marko Marin izgubio je loptu na polovini terena, a Son je proleteo ispred Kanjasa i rutinski postavio ubedljivih 3:0.

Mančester siti se brzo vratio iz minusa

Šampion Engleske sada vodi protiv Atalante. Prednost Italijana trajala je samo deset minuta.

"Građanima" je prednost doneo takođe Aguero, golom iz penala koji je iznudio Rahim Sterling u 38. minutu.

21:36

Favoriti brzo reaguju...

Bajern ekspresno izjednačuje u Pireju, udarcem i golom Roberta Levandovskog "iz odbitka", nakon atraktivnog šuta Tomasa Milera.

U tim trenucima u Mančesteru je izjednačio i Siti. "Građani" su poništili vođstvo Atalante golom Serhija "Kuna" Aguera u 34. minutu, na asistenciju Rahima Sterlinga.

21:33

Ko se ovome nadao!?

Italijanski tim poveo je iz jedanaesterca na stadionu Mančester sitija, a strelac je bio Ruslan Malinovski. Penal je skrivio Fernandinjo.

Takođe, gubi i Juventus na svom stadionu - u duelu protiv Lokomotive. Gol je dao Aleksej Mirančuk!

21:23

Iznenađenje u Grčkoj - Bajern gubi!

Prvi gol na utakmici Olimpijakos - Bajern dao je grčki tim, udarcem Jusefa El Arabija u 23. minutu!

Kontra po levoj strani, centaršut Cimikasa sa leve strane i udarac glavom strelca. Manuel Nojer je izbacio loptu, ali iz gola, a ne sa linije.

21:21

Zvezda primila drugi gol, Real poveo

Loša reakcija odbrane crveno-belih i laka pozicija za Sona, koji duplira prednost Totenhema u Londonu, 2:0.

Praktično istovremeno, Toni Kros doveo je Real u vođstvo na gostovanju Galatasaraju - 1:0.

21:12

Gol i u Londonu, Zvezda gubi

Crveno-beli primaju gol iz prvog prekida Totenhema. Hari Kejn je posle kornera pobegao Milošu Degeneku i rutinski poentirao za 1:0.

21:10

Prvi gol dao je Ikardi

Perfektno dodavanje sjajnog Anhela Di Marije i laka pozicija za Maura Ikardija, koji dovodi PSŽ u vođstvo protiv Briža u gostima.