Preokret Majnca - "Bomba" i loša reakcija Horna presudila Kelnu!

Majnc je poslije preokreta savladao Keln i prepustio mu mjesto u opasnoj zoni prvenstvene tabele u Bundesligi - 3:1 (1:1).

Ogroman posao napravili su u petak uveče fudbaleri Majnca!

MAJNC - KELN 3:1 (1:1)

Sa ova tri boda sa pretposljednjeg mjesta na tabeli Bundeslige, preletjeli su, barem na kratko, na čak 13. poziciju, dok su "jarčevi" preseljeni na 16. mjesto.

Iako su domaći ušli u dvoboj sa imperativom pobjede kako bi pobjegli iz opasne zone, "jarčevi" su prvi pogodili mrežu Robina Zentnera i to u petom minutu, ali je gol Florijana Kajnca poništen zbog ofsajda.

Međutim, Keln je poveo poslije "filigranske" akcije u 14. minutu, koju je iz okreta volej udarcem u suprotan ugao završio Simon Terode - 0:1.

Sedam minuta kasnije u kaznenom prostoru se dobro snašao Holanđanin Žan - Pol Boetius i pogodio mrežu Tima Horna za izjednačenje - 1:1.

I u nastavku su gosti imali više od igre i bolje prilike, ali je Majnc ipak uspio da povede u 59. minutu i to "bombom" Robina Kvazona.

Šveđanin je povukao loptu sa sredine terena i sa više od 25 metara odapeo "projektil" koji je završio isprod prečke Kelnovog gola - 2:1.

Pokušavali su "jarčevi" da stignu do izjednačenja, ali ti napadi su ostavili dosta prostora za kontranapade iz kojeg je Majnc u 81. minutu "ovjerio" pobjedu.

Odlično je na prvu stativu šutirao Levin Oztunali za konačnih 3:1, mada pogodak domaćina ide i na dušu golmana Tima Horna, koji je bio loše postavljen.