Partizanovih šest komada Javoru za srećan put u Holandiju

Autor w

Ekipa Save Miloševića se razgoropadila u pravi čas, uz het-trik Umara Sadika protiv Javora (6:2).

Partizan je spreman za put u Alkmar, Javor je ispraćen sa šest golova u svojoj mreži, te će crno-beli u odličnom raspoloženju dočekati ključni meč u Ligi Evrope.

PARTIZAN - JAVOR 6:2 (4:2)
/Sadik 9, 37, 59, Ostojić 15, Miletić 40, Stevanović 78 - Petković 2, Krnić 45+1/

Počelo je loše po Partizan, pošto su Ivanjičani već u drugom minutu meča najavili da bi ovo moglo da bude dugačko poslepodne za sve navijače crno-belih. Ipak, ako je neko i razmišljao u tom pravcu, ubrzo je ostao razuveren.

Već u 15. minutu utakmice Miloševićeva ekipa je golovima Sadika i Ostojića doneo preokret, da bi do poluvremena domaći uspeli da postignu još dva gola, protraće penal u 35. minutu kada je Suma šutirao preko gola, ali i da prime pogodak.

Sadik je ponovo bio strelac za 3:1, da bi tri minuta kasnije na odličan centaršut Zdjelara usamljen ostao Miletić i glavom prosledio loptu u mrežu.

Otišli su sa ugodnih 4:2 na poluvreme, Javor je zapretio na samom startu preko Nikolića i od opasnosti po domaće to je otprilike bilo to.

Partizan nije imao mnogo problema da ne samo održi prednost, već i da je dodatno uveća preko Sadika, koji je tako kompletirao het-trik, a potom i da mladi Filip Stevanović postavi konačnih 6:2.

Crno-beli su tako ostvarili 11 pobedu u Superligi i golgeterskim učinkom najavili da će u Holandiji imati sa čime da raspolažu. Taj meč je možda i najvažniji ove jeseni za Miloševićev tim.

Šest golova će u narednih šest dana doneti mir. Sada počinje operacija "Alkmar".