Čuki gol sezone, Zvezdi bodovi! Gobeljić spakovao pobjedu za kraj!

Autor w

Desni bek crveno-bijelih het-trikom asistencija omogućio pogotke za pobjedu u derbiju protiv Čukaričkog.

Superliga  Crvena zvezda - Čukarički 3-1 Izvor: MN PRESS

Mirni odlaze fudbaleri Crvene zvezde na zimsku pauzu.

Mnogo toga prošli su od 9. jula i prve utakmice ove sezone, protiv litvanske Suduve u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a tačku na 2019. godinu stavili su pobedom protiv Čukaričkog u ranije odloženoj utakmici 6. kola Superlige - 3:1 (1:1).

Utakmicu je obilježio sjajan pogodak Luke Stojanovića u 24. minutu za 1:1 - sa polovine igrališta i to Milanu Borjanu.

Majstorija gostujućeg veziste, ipak, bilo je sve što su uspjeli fudbaleri Čukaričkog, koji su veći dio utakmice, posebno u drugom dijelu, bili u podređenom položaju.

Junak ove pobjede crveno-bijelih bio je desni bek Marko Gobeljić, troustruki asistent saigračima! Prvo Nemanji Milunoviću u 2, zatim Milanu Pavkovu u 72. i na kraju Aleksi Vukanoviću u 88. minutu.

Imali su domaći fudbaleri još nekoliko dobrih prilika, međutim, malo nepreciznost, malo odbrane Đorđa Petrovića, spriječili su ih da ubjedljivije slave...

Zvezda je ovom pobjedom došla do 55 bodova, 11 više od drugoplasiranog Partizana.

Po povratku sa odmora dvostruki uzastopni šampion igraće protiv Vojvodine na svom stadionu, 15. februara.

Čukarički na zimski odmor ide sa četvrtog mjesta.

ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Gobeljić - Petrović (66. Pavkov) - Ben, Marin (44. Vukanović), Vulić, Garsija - Boaći (80. Degenek).

ČUKARIČKI: Petrović - Veličković, Šapić, Ostojić, Kamenović - Kovač, Vidosavljević (62. Docić) - Ndiaje (89. Lukić), Kajević (82. Nikčević), Stojanović - Tedić.

Sudija: Lazar Lukić.

TABELA: Crvena zvezda 55, Partizan 44, Vojvodina 42, Čukarički 40, TSC 36, Voždovac 35, Radnički Niš 32, Spartak 28, Mladost 25, Napredak 24, Proleter 20, Javor 20, Radnik 19, Inđija 14, Rad 11, Mačva 8.