Dinamo je (jesenji) prvak! Tri komada u mreži Rijeke!

Ubjedljivom pobjedom nad Rijekom fudbaleri Dinama završili jesenji dio sezone u kojoj su stekli ogromnu prednost nad rivalima.

Trinaest šampionskih titula osvojio je Dinamo Zagreb u prethodnih 14 godina, a na putu je da osvoji još jednu.

Onu koja "nedostaje“, u sezoni 2016/17 osvojila je Rijeka, koja za razliku od tog perioda sa Matjažom Kekom, više nije toliko ozbiljan konkurent zagrebačkim "modrima“.

To se pokazalo i u srijedu uveče u zaostalom meču 6. kola prve hrvatske lige, koji je Dinamo dobio lako i ubjedljivo – 3:0.

Meč na Maksimiru samo formalno je nosio epitet derbija, a riješen je nakon samo 17 minuta.

Dinamo je poveo već u devetom minutu golom Olma poslije sjajne akcije sa saigračima. Petković je jednu loptu petom proigrao za Gojaka, a reprezentativac BIH vratio do novopečenog reprezentativca Španije, koji je pogodio za vođstvo 1:0.

Na 2:0 povisio je  Oršić u 17. minutu i bilo je jasno da će Dinamo stići do 15. pobjede u sezoni, ali se za još bolju gol-razliku u drugom poluvremenu pobrinuo Petković iz penala kojeg je izborio Kadžor.

Dinamo je tako prekinuo seriju od četiri vezane pobjede Rijeke i ostavio ju na 13 bodova zaostatka, dok drugoplasirani Hajduk ima "minus 12" u odnosu na Zagrepčane.

Teško je vjerovati da bilo ko od njih može u drugom dijelu sezone da ugrozi ekipu Nenada Bjelice koja juri ka 21. tituli šampiona Hrvatske.

Dinamo – Rijeka 3:0 (2:0)