''Vučica'' ispustila plijen, zgrabila ga ''boginja'' za +6 u borbi za LŠ!

Gasperinijev tim je bio u rezultatskom zaostatku nakon prvog poluvremena, ali je u preostalom vremenu napravio rezultatski preokret i napravio ogroman korak ka ispunjenju JEDINOG zadatka u sezoni – novom plasmanu u Ligu šampiona

Serija A 24. kolo Atalanta Roma 2 1 Izvor: Gianluca Checchi/LaPresse

''Vučica'' je na stadionu u Bergamu držala plijen u zubima nakon prvog poluvremena, ali ga je ispustila u prvoj trećini nastavka!

U posljednjem minutu prvog dijela, Roma je na gostovanju Atalanti došla do rezultatske prednosti, ali je uporni domaćin pogocima u 50. i 59. minutu došao do preokreta i rivalu, direktnom konkurentu u borbi za plasman u evro-elitu, odmakao na šest koraka, uz bolji međusobni omjer:

ATALANTA – ROMA 2:1 (0:1)
/Palomino 50, Pašalić 59 - Džeko 45/

Iako nije izgledalo da će tako biti poslije prvog poluvremena, Roma je nastavila neslavan niz u mečevima sa Atalantom.

Na posljednjih 11 utakmica u duelu sa večerašnjim rivalom, uključujući ovaj, tim iz italijanske prestonice trijumfovao je samo jednom i to u avgustu 2017. godine.

Roma je večeras praktično ni iz čega, u smiraj prvog dijela, došla do rezultatskog plusa.

Neoprezan je na polovini Atalante bio Hoze Palomino, loptu je ''zgrabio'' kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine i Edin Džeko i preciznim udarcem sa vrha šesnaesterca matirao Pjerluiđija Golinija.

Bio je to 11. ovosezonski gol bh. reprezentativca u ovoj sezoni, odnosno peti na sedam okršaja sa Atalantom, ali nije to, ipak, bilo dovoljno da Roma na put kući krene u pobjedničkom raspoloženju.

Nakon samo pet minuta igre u drugom poluvremenu, štoper ''nerazura'' iz Bergama se iskupio za svoju grešku.

Izveden je korner sa desne strane, a loptu je glavom zahvatio Berat Đimšiti, prebacivši je na suprotnu stranu, gdje su članovi posljednje linije Rome zaboravili na čovjeka koji je umalo bio tragičar domaćeg sastava.

Namirisali su domaći u tim trenucima da je ''vučica'' ranjena i nisu propustili priliku do kraja meča da je ''dokrajče''.

Negdje pred početak posljednje trećine utakmice, Đanpjero Gasperini je na teren umjesto Duvana Zapate poslao Marija Pašalića, a ovaj mu je uzvratio pogotkom nakon samo nekoliko sekundi na terenu!

Roma je izvela aut, ali je vrlo brzo izgubila loptu, do koje je poslije akcije svog tima došao hrvatski fudbaler, koji se namjestio na udarac i pogodio desne rašlje Rominog gola.

Ponovimo još jednom, Atalanta je ovom pobjedom stekla šest bodova prednosti, uz bolji međusobni omjer, s obzirom da je u petom kolu na ''Olimpiku'' trijumfovala rezultatom 0:2.