Sarbriken ispisao istoriju – ČETVRTOLIGAŠ u polufinalu Kupa Njemačke!

Fudbaleri Sarbrikena izbacili bundesligaša poslije 120 minuta igre iDESET serija penala! Junak četvrtoligaša je golman Danijel Bac koji je odbranio PET udaraca sa bijele tačke na ovoj utakmici.

Kup njemačke - četvrtoligaš Sabriken u polufinalu Izvor: Alex Grimm/Bongarts

"Plava bajka" i dalje traje!

Njemački četvrtoligaš Sarbriken izbacio je bundesligaša Fortunu Diseldorf savladavši ga rezultatom 7:6 (1:1) u penal seriji prvog četvrtfinala Kupa Njemačke.

Fudbaleri Sarbrikena oporavili su se poslije gola primljenog u 90. minutu, izdržali 30 minuta produžetaka, a onda u dramatičnoj penal završnici stigli do pobjede i postali prvi četvrtoligaš koji je ikada ušao u polufinale Kupa Njemačke.

Junak domaćih je golman Danijel Bac koji jeodbranio jedan penal u regularnih 90 minuta, a onda još ČETIRI u penal-seriji.

Šutirala se deseta serija kada je Miler pogodio za Sarbriken, a Matijas Jorgensen uzeo loptu, kao posljednji igrač iz polja koji je ostao da šutira.

Upravo on pogodio je u 90. minutu i odveo svoj tim u produžetke, ali je sada Bac odbranio njegov udarac za pobjedu Sarbrikena i veliko slavlje na prepunomHerman Nojberger stadionu u Felklingenu.

Svaki peti stanovnik gradića na jugozapadu Njemačke došao je u utorak uveče na stadion i prisustvovao istorijskom uspjehu svog tima, a navijači Sarbrikena ove večeri imali su i poruku za najveći njemački klub.

Tokom meča istakli su transparent kojim su kritikovali Bajern zbog podrške vlasniku Hofenhajmu Ditmaru Hopu.

Izvor: Alex Grimm/Bongarts

"Nebrojeno mrtvih u Kataru, Bajern je i dalje tamo, jedan sponzor se žali, Bajern postaje tužan“, napisali su navijači Sarbrikena kritikujući Bajern da ignoriše kršenje ljudskih prava dok im je sponzor kompanija Katar Ervejz, a na drugoj strani staje u zaštitu Hopa.