Srušio Borac, pa uništio Mladost – Tata(r) ponovo junak Sarajeva!

Sarajevo povelo, a onda dozvolilo Mladosti da izjednači tek što je krenula sa centra. Iznenađenje na Koševu spriječio je ipak Benjamin Tatar.

Premijer liga BiH 22 kolo Sarajevo - mladost DK 2-1 Izvor: FENA

Nakon što je postigao dva gola za veliku pobjedu protiv Borca,  Benjamin Tatar ponovo je junak Sarajeva!

Mučilo se Sarajevo protiv Mladosti Doboj Kakanj sve do 86. minuta, a onda je Tatar pogodio za pobjedu 2:1.

Momak koji je tokom sedmice dobio prinovu u svojoj porodici, tako je spriječio kiks kojim bi bordo tim pružio priliku Željezničaru da priđe na samo bod.

Navijači Sarajeva tokom meča sa Mladosti iskazali su nezadovoljstvo radom uprave kluba, dok su njihovi ljubimci pružili ne pretjerano ubjedljivu partiju.

"Dovođenjem zvučnih pojačanja nećete opravdati vaše ponižavanje legendi i kluba, jer ovo je vama prolazna stvar, a nama istinska strast i ljubav", napisali su domaći navijači na transparentu i sa tribina uzvikivali „Uprava napolje“.

Sarajevo je bilo bolje, ali će Vinko Marinović sigurno imati šta da kaže svojoj ekipi, posebno zbog katastrofalne reakcije nakon vođstva koja ih je koštala izjednačujućeg pogotka.

Hrvoje Miličević postigao je vodeći pogodak praktično uguravši loptu sa samo metar, dva u gol poslije kornera domaćih i velike gužve u petercu.

Samo nekoliko sekundi kasnije ŠOK na Koševu!

Mladost je krenula sa centra, lopta je došla do Anesa Vazde,a fudbaler gostiju sa 30-ak metara opalio je i pogodio donji desni ugao gola Vladana Kovačevića.

Imalo je Sarajevo inicijativu i napadalo, međutim, Mladost je uspjevala da sačuva svoju mrežu sve do samog finiša.

Pet minuta prije kraja Sarajevo je izvelo aut na lijevoj strani, lopta je ubačena u sredinu, a Tatar se našao na pravom mjestu i prizemnim udarcem zatresao mrežu za konačnih 2:1.

Sarajevo sada ima šest bodova više od Željezničara koji u nedjelju u derbiju 22. Kola dočekuje Tuzla siti.