Junajtedovih 5:0 u tišini! Kad god bude četvrtfinale, on je već u njemu

Pred praznim tribinama stadiona Laska, ekipa Ole Gunar Solskjera pokazala da je za dve klase bolje od austrijskog rivala. Ubedljiv i Bazel u Nemačkoj.

Junajtedovih 5:0 u tišini! Kad god bude četvrtfinale, on je već u njemu Izvor: Tanjug, Kerstin Joensson/AP

Iako je tokom dana španska "Marka" najavila da se i Liga Evrope neće igrati, utakmice drugog po snazi evro-takmičenja ipak su bile odigrane ovog četvrtka u predviđeno vreme.

Inter - Hetafe

*S obzirom na borbu protiv virusa korona, utakmice su u velikoj većini bile odigrane bez publike. Navijači su bili prisutni samo u Turskoj, gde još nema zaraženih, kao i u Škotskoj, gde će Rendžers na Ajbroks parku imati uz sebe navijače.

Izvor: STR/AP, Tanjug

U takvim ambijentu i u vanrednim okolnostima, Mančester junajted pokazao je u Austriji snagu i uzlaznu formu, na koju će izvesna pauza zbog virusa korona sigurno ostaviti loše posledice.

A, to se odnosi i na Premijer ligu i u na Ligu Evrope.

Čak pet pogodaka dali su Solskjerovi igrači na gostovanju lideru austrijskog prvenstva i u pobedi 5:0 svaki je postigao drugi igrač. Novajlije Odion Igalo (gol i asistencija) i Bruno Fernandeš (asistencija) ponovo su bili u prvom planu, a velikan sa Old Traforda je dodavao gas sve do kraja mirne utakmice, pa je od 82. do 93. minuta dao čak tri gola.

Redom, mrežu Laska tresli su u tom periodu Huan Mata, Mejson Grinvud i Andreas Pereira.

S obzirom na potpunu dominaciju Junajteda pred revanš, drugi deo ovog dvomeča biće samo priprema Solskjerovog tima za revanš. Kad god on bio.

Izvor: Tanjug, Kerstin Joensson/AP

Dok je Junajted "razbijao" Lask, sličnu sudbinu poput Austrijanaca doživeo je i Ajntraht, koji je kod kuće primio čak tri gola rivala iz Švajcarske:

Filip Kostić igrao je od početka, a Mijat Gaćinović zaigrao je u nastavku utakmice u kojoj je gost takođe praktično "overio" plasman stekavši veliku prednost.

A, prednost je u prvom meču večeras stekao i turski predstavnik.

Golom Edina Višće u 88. minutu, domaćin je na popunjenom stadionu "Fatih Terim" obradovao navijače, u zemlji u kojoj još nema virusa korona. Bar zvanično.

Zanimljiv početak fudbalske noći ipak je protekao u jako teškoj atmosferi i strahu od daljeg širenja zaraze kakvu ovaj sport ne pamti, a ni novija istorija.

21:01

Završene su prve utakmice osmine finala Lige Evrope

20:55

Mančester junajted nije stao do kraja - 0:5!

Mladi Mejson Grinvud (18) pogodio je stativu, pa mrežu gola Laska za 0:4 u 92. minutu, a samo minut kasnije Andreas Pereira dao je potom još jedan gol za "crvene đavole".

20:43

Gol i u Turskoj - Bašakšehir ipak ima prednost pred Dansku!

Fudbaler iz Bosne i Hercegovine Edin Višća bio je strelac na prvoj večerašnjoj utakmici (od ukupno dve) koja je odigrana uz prisustvo publike.

Igrač koji je član Bašakšehira još od 2011. godine dao je gol za vođstvo turskog tima protiv Kopenhagena - 1:0.

I to iz penala, u 88. minutu!

Copenhagen's Mikkel Kaufmann, centre, reacts, during a Europa League top 16 first leg soccer match between Basaksehir and Copenhagen, in Istanbul, Thursday, March 12, 2020. (AP Photo)

20:40

Bazel baš ubedljiv u Ajntrahtu!

Srpski internacionalac Mijat Gaćinović zaigrao je za Ajntraht od 78. minuta, ali to nije donelo nikakvu promenu na bolje.

Bazel je u Frankfurtu tada već vodio 2:0, jer je Kevin Bua golom završio kontru Švajcaraca u 73. minutu, a potom je konačnih 0:3 postavio iskusni vezista Fabijan Frej, takođe posle kontre.

Poput Junajteda, i Bazel možemo proglasiti učesnikom sledeće nokaut runde Lige Evrope - kad god ona bude odigrala.

Izvor: Tanjug, Michael Probst/AP

20:35

Sve je jasno - 3:0 za Mančester junajted

Huan Mata je stavio tačku na utakmicu, a verovatno i na dvomeč.

Španac je prihvatio dubinsku loptu od Freda i lako matirao golmana lidera austrijskog prvenstva.

U 82. minutu, "crveni đavoli" su stekli zaista velikih 3:0.

Izvor: Guliver, UEFA - Handout/Getty Images Europe

20:17

Junajted ide ka mirnoj pobedi - 2:0!

Igalo je sada bio asistent, a Danijel Džejms strelac.

Doduše, mladi Velšanin je najveći deo posla uradio sam - primio je loptu na levoj strani, dotrčao sa njom do šesnaesterca i precizno pogodio mrežu iza leve stative.

Veče postaje sve teže za Lask...

20:07

Trojica srpskih igrača na terenu, dvojica na klupi

U terminu od 18.55 časova, Filip Kostić (27) je zaigrao u startnoj postavi Ajntrahta, dok je Mijat Gaćinović (25) na klupi.

U okviru iste utakmice, Ajntraht - Bazel, među rezervama gostiju je srpski golman Đorđe Nikolić (23). On je nekadašnji đak Crvene zvezde i Partizana, koji je seniorsku karijeru počeo u Jagodini u sezoni 2015/16, a potom otišao u Bazel.

Takođe, od prvog minuta igra i Danijel Aleksić (28), vezista Bašakšehira koji se bori za prolaz protiv Kopenhagena.

Na utakmici Lask - Mančester junajted ne igraju srpski fudbaleri, jer je Nemanja Matić (31) na klupi gostiju.

19:29

Još lepši gol - Igalo!

Novi napadač Mančester junajteda Odion Igalo prošao je u februaru dvonedeljni karantin posle dolaska iz Kine i još jednom je pokazao da je spreman.

Nigerijac je treći put bio član startne postave i ponovo je tu šansu iskoristio.

U 28. minutu utakmice protiv Laska u Austriji, on je prihvatio loptu od Bruna Fernandeša, tri puta pimpovao i onda je snažno poslao u mrežu domaćih.

Ovako je to izgledalo.

19:27

Prvi gol - iz slobodnjaka!

Vezista Bazela Samuele Kampo postigao je gol na gostovanju Ajntrahtu, za vođstvo Švajcaraca u 27. minutu.

"Desetka" gostiju gađao je iz slobodnog udarca i jako lepo zatresao mrežu Frankfurta.

Šteta što ovo niko nije mogao uživo da vidi osim igrača i stručnih štabova.