Vojvodina u finalu, Lalatović nikad bliže trofeju! (VIDEO)

Novosađani u odličnoj utakmici na Banovom brdu savladali Čukarički.

Vojvodina u finalu, Lalatović nikad bliže trofeju! (VIDEO) Izvor: MN PRESS

Odličan centaršut Nikole Drinčića i spretni Nemanja Čović u 31. minutu bili su dovoljni da Vojvodina kao gost savlada Čukarički 1:0 i plasira se u finale Kupa Srbije!

Svoje šesto u istoriji kluba, a prvo za Nenada Lalatovića u njegovoj trenerskoj karijeri, posle četiri poraza u polufinalima vodeći razne domaće klubove.

Ko će biti rival Novosađanima 24. juna saznaćemo posle duela Partizan - Crvena zvezda koji počinje u 20 časova.

Uprkos nevremenu koje je počelo baš uoči početka duela na Banovom brdu, fudbaleri Čukaričkog i Vojvodine prikazali su odličnu igru. Posebno u prvom poluvremenu.

U prvenstvena dva duela ove sezone, Čukarički i Vojvodina oba puta su odigrali nerešeno. Prvo 0:0 18. oktobra u Beogradu, a onda i 1:1 29. maja u Novom Sadu.

Domaćini su većim delom imali inicijativu, ali su gosti bili konkretniji, a po povratku sa odmora uspešno su usporili ritam utakmice i neutralisali napade izabranika Aleksandra Veselinovića.

Odlično je Nenad Lalatović takstički vodio svoj tim, a kao nagrada stiglo je finale. Za njega prvo, posle tri vezana neuspeha u polufinalima, a za Vojvodinu ukupno šesto.

Jednom su Novosađani uspeli da osvoje pehar Kupa, 2014. godine.

Videćemo šta će biti ove godine i protiv koga.

Sudija: Danilo Grujić.

18:54

KRAJ! ČUKARIČKI - VOJVODINA 0:1

Novosađani su u finalu Kupa Srbije! Opširnije pročitajte klikom na UVODNU VEST.

18:50

NENAD LALTOVIĆ

18:46

PREČKA!

Ne da se gostima da reše pitanje pobednika! Samo minut posle odbrane Petrovića i prečka je sačuvala gol Čukaričkog. Šutirao je Zukić.

Nedugo potom i Drinčić je pokušao atraktivno, "makazicama", ali ne i efikasno.

18:44

PETROVIĆ ČUVA NADU

Kontranapad "dva na dva" imali su Novosađani u 84. minutu, ali je Petrović odbranio šut Đorđevića i sačuvao nadu igračima Čukaričkog da mogu do izjednačenja.

18:39

NEZVANI GOST NA TERENU!

Kratkotrajni prekid utakmice u 79. minutu izazvao je pas koji je istrčao na teren.

18:36

Još 15 minuta plus nadoknada do kraja. Mnogo manje šansi u drugom poluvremenu, imaju domaćini inicijativu, ali se gosti i dalje odlično brane.

18:19

Još nešto više od pola sata ostalo je do kraja utakmice. Opao je tempo igre u odnosu na prvi deo, gosti uspešno čuvaju 1:0.

18:12

BAKLJADA NAVIJAČA VOJVODINE

18:08

Prvu šansu u nastavku imao je Čukarički. Vidosavljević je šutirao u 47. minutu, ali je loptu uspeo da zakači Bralić, čime je usporio njen let, pa Rockov nije imao težak zadatak.

18:05

Drugo poluvreme počelo je bez promena u sastavima.

18:05

18:02

NA BRDU JE I SELEKTOR

Selektor reprezentacije Srbije, Ljubiša Tumbaković, uživo gleda utakmicu iz lože stadiona Čukaričkog.

17:50

POLUVREME

Odlična igra oba tima. Čukarički je imao bolje šanse, ali Vojvodina je uspela da povede, pa Nenad Lalatović ima više razloga za zadovoljstvo od kolege Aleksandra Veselinovića, koji je ljutnju već iskalio na Ezeu, zamenivši ga zbog slabog izdanja već u 39. minutu.

Izvor: MONDO/P. Knežević

17:46

MNOGO SREĆE ZA VOŠU!

Prvo je Rockov sjajno odbranio lukav šut Birmančevića iz "slobodnjaka", a potom je neko od defanzivaca Voše pomogao svom golmanu da lopta završi u korneru umesto u mreži. Bilo je to u 43. minutu.

17:37

NAVIJAČI VOJVODINE

Gosti iz Novog Sada uprkos pljusku pesmom bodre svoje fudbalere.

17:36

GOOOL! VOJVODINA VODI 1:0

Gosti vode 1:0 od 31. minuta posle odličnog centaršuta Drinčića i udarca glavom Nemanje Čovića iz teške pozicije. Samo nekoliko trenutaka ranije isti igrač je sjajno šutirao sa 20-ak metara, ali je u toj situaciji uspešniji bio golman Čukaričkog, Đorđe Petrović.

17:19

ODLIČNA UTAKMICA

Uprkos nevremenu, gledamo odličnu utakmicu! I jedni i drugi su napadački raspoloženi, igra se brzo i otvoreno. U prvih 15 minuta nije bilo golova, ali nadamo se da će se to promeniti u nastavku.

17:06

VOŠA PRVA PRETI

Posle centaršuta Drinčića iz kornera u 3. minutu, glavom je snažno šutirao Saničanin, ali neprecizno.

17:02

POČELO JE!

16:50

KIŠA!

Nevreme je ponovo ovog popodneva u Beogradu. Nadamo se da to neće uticati na kvalitet utakmice.

16:40

SASTAVI

ČUKARIČKI: Petrović - Ćirković, Šapić, Puškarić, Kamenović - Kovač - Vidosavljević, Eze (39. Mićin), Kajević, Birmančević - Tedić.

VOJVODINA: Rockov - Andrić, Bralić, Saničanin, Đorđević - Drinčić, Stojković - Bojić, Čović, Vukadinović - Mrkaić.

16:25

DVA REMIJA OVE SEZONE

Čukarički i Vojvodina već su odigrali dve utakmice ove sezone, obe u prvenstvu i obe bez pobednika.

Prvo je bilo 0:0 u Beogradu, a onda 1:1 u Novom Sadu.

Petar Bojić je u 13. minutu doneo prednost domaćinima, ali je Slobodan Tedić iz penala u 76. poravnao rezultat.

UKRATKO

• ČUKARIČKI: Petrović - Ćirković, Šapić, Puškarić, Kamenović (61. Stevanović) - Kovač - Vidosavljević (76. Ndiaje), Eze (39. Mićin), Kajević, Birmančević - Tedić.
  • VOJVODINA: Rockov - Andrić, Bralić, Saničanin, Đorđević - Drinčić, Stojković - Bojić (74. Devetak), Čović, Vukadinović (90. Đurić) - Mrkaić (65. Zukić).
  • Sudija: Danilo Grujić.