Hetafeu i Valensiji nije odgovarala pauza: Beži im Liga šampiona

Autori Vladimir Sukdolak Autori Dušan Ninković

Loše vesti za navijače ovog malog kluba. U derbiju Valensije sve rešeno od 90. minuta.

Primera-28.-kolo-Granada-Hetafe-2-1-Nemanja-Maksimovic Izvor: GULIVER/GETTY IMAGES/DENIS DOYLE

Iako se u jednom trenutku činilo da će u Ligu šampiona, sada su šanse za tako nešto veoma male.

Tome nikako nije doprineo poraz od Granade, na prvom meču koji je Hetafe igrao nakon pauze uzrokovane korona virusom.

GRANADA - HETAFE 2:1 (0:1)

Sada su šanse da se tim čiji je član Nemanja Makimović domogne evropske elite gotovo minimalno. Ne toliko zbog broja bodova, ima ih Hetafe sasvim prilično, već pre svega zbog konkurencije.

Za mesto u Evropi će se boriti Sosijedad, Atletiko i Valensija, a deluje da ovaj simpatični klub nema šta da traži tu. do večeras, mnoge stvari su imali u svojim rukama.

Krenulo je dobro čak i na gostovanju Granadi, jednom od prijatnijih iznenađenja u ovoj sezoni. Poveli su gosti preko Timora u 20. minutu, to je bio rezultat i na odmoru, ali prednost nisu sačuvali.

Izjednačio je Fernandez, uz veliku pomoć Dakonama, koji je možda postigao i autogol tom prilikom. Da kod drugog pogotka nema zabune, potrudio se Fernandez, ispostaviće se, dvostruki strelac večeras.

Stopirana sezona Primere nastavila se sinoć derbijem Sevilje, a večeras je na programu još jedna utakmica. Ostatak mečeva ovog kola igraće se u subotu i u nedelju, a kao i u mnogim drugim prvenstvima, Španci su odlučili da ne ''preklapaju'' termine elitnog ranga.

Granada: Silva, Dijaz, Sančez, Duarte, Neva, Erera (od 70. G. Dijaz), Gonalon (od 59. Bris), Fulkue (od 46. Fede), Fernandez, Mačiz (od 87. Valjeho), Soldado (od 70. Antonin)

Hetafe: Sorija, Suarez, Dakonam, Ečeita, Miramontes, Niom (od 84. Ndiaje), Etebo, Timor (od 85. Duro), Kuku (od 77. Kenedi), Dejverson (od 60. Anhel), Molina

Derbi Valensije završen je bez pobednika 1:1! Domaćin je poveo u 90. preko Rodriga, ali je čak osam minuta kasnije izjednačio Melero iz penala.