Dijego Kosta dao gol sa posvetom: "Nemam reči, neverovatan si!"

Autor Mladen Šolak

Lep gest, svaka čast.

Dijego Kosta dao gol sa posvetom: "Nemam reči, neverovatan si!" Atletik Bilbao - Atletiko Madrid 1:1 Izvor: JUAN MANUEL SERRANO ARCE/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver

U jednom od derbija "povratničkog" kola Primere, u nedelju popodne:

Atletik Bilbao - Atletiko Madrid 1:1 (1:1)

Stari rivali su podelili bodove na "San Mamesu", u prvoj utakmici od povratka španskog fudbala.

Domaćin je odigrao odlično prvi deo meča i poveo u 37. minutu lepim potezom  Ikera Muniaina. "Desetka" Atletika udario je loptu spoljnim delom stopala na oko 10 metara od gola i poslao je tamo gde Jan Oblak nije mogao da je dohvati.

Ipak, ta sreća Baskijaca nije trajala dugo, jer je Dijego Kosta dva minuta pre poluvremena izjednačio i postavio konačan rezultat.

Naturalizovani Španac istrčao je na zicer pred golom Bilbaa i rutinski savladao Unaija Simona.

Slaveći taj gol, iskusni napadač otrčao je do klupe i uzeo od saigrača pripremljen dres Atletiko Madrida sa brojem "14" i imenom "Virdžinija".

Tim gestom, on je pružio podršku Virdžiniji Toresilji, fudbalerki Atletika koja je u maju bila podvrgnuta operaciji odstranjivanja tumora na mozgu.