I u Ivanjici pričaju o horor partiji Luiza: Sad ga više nećemo!

Autor Milutin Vujičić

Toliko je loše odigrao da i ekipa koja je u Superligi primila najviše golova ne bi želela da ga dovode. Ni kao treću opciju.

I u Ivanjici pričaju o horor partiji Luiza: Sad ga više nećemo! Izvor: Guliver/Laurence Griffiths/Getty Images

David Luiz odigrao je katastrofalnu utakmicu na "Etihadu" i bio direktan krivac za poraz Arsenala.

Brazilski štoper je prvi meč nastavka sezone Premijer lige počeo sa klupe, potom je zbog povrede dvojice saigrača morao da uđe u 26. minutu, ali je u narednih pola sata napravio toliko loših poteza da se već počelo govoriti o jednoj od najlošijih partija u istoriji fudbala.

Uspeo je da pogreši u prijemu lopte i omogući Sterlingu da matira Lena pred kraj prvog poluvremena, da bi već posle pet minuta drugog dela igre bio isključen.

Ponovo je pogrešio, Mahrez je krenuo u prodor, a Luiz ga je s dve ruke oborio u kaznenom prostoru.

Tako je David Luiz direktno skrivio dva gola u porazu od 3:0 protiv Mančester sitija, zbog čega se izvinjavao posle utakmice navijačima, a o njegovoj partiji priča se u celom svetu. Verovali ili ne, ali čak i u Ivanjici...

Na zvaničnom profilu Javora, s čijim duhovitim administartorom je MONDO razgovarao jesenas, mogla je da se pročita interesantna poruka.

"David Luiz od večeras više nije opcija za trećeg štopera Javora za narednu sezonu", navodi se na profilu Javora koji u Superligi "drži" tek 14. mesto sa očajnom gol-razlikom 38:62 i dodaje se sledeći zaključak:

"To ne može promeniti ni činjenica da smo ove sezone primili najviše golova u ligi, zaključak je Zbora radnih ljudi".

Eto, izgleda da Luiza nećemo gledati naredne sezone u Superligi...