Autor Dušan Ninković

Prekinuli su dominaciju timova iz Sofije, koji zbirno imaju čak 70 titula. I ne razmišljaju da stanu!

Sampionat-Bugarske-Ludogorec-osvojio-titulu-deveta-u-nizu Izvor: MN PRESS

Možda ponovo budu evropski rivali nekom srpskom klubu?

Bugarska im je postala mala, titulu osvoje kada god žele. Večeras je Ludogorec po deveti put uzastopno osvojio titulu namijenjenu šampionu ove zemlje.

Na svom terenu pobijedili su Beroe iz Stare Zagore sa 2:1, što im je omogućilo nedostižnih 14 poena prednosti nakon 27. odigranih kola.

Beroe je poveo u 29. minutu golom Aluna Fola, a domaći su preokrenuli sa dva gola u drugom poluvremenu. Izjednačio je Kauli Oliveira Souza u 62. minutu, a pobjedonosni pogodak postigao je Mejvis Čibota u 64. minutu.

To je bila 19. pobjeda neporaženog Ludogoreca, koji sada četiri kola prije kraja ima nedostižnih 14 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani CSKA iz Sofije. Beroe je šesti sa 43 boda.

Posljednja sezona u kojoj tim iz Razgrada nije osvojio šampionski naslov bila je sezona 2010/11, kada je Liteks po četvrti put postao šampion. Najuspješniji tim u bugarskom fudbalu je CSKA koji ima 31 titulu, Levski je na 26, a Ludogorec, koji nikada nije bio vicešampion, ima devet trofeja!