Kada promašite gol sa METRA, morate da izgubite!

To je na svojoj koži osjetila i Verona u utorak protiv Napolija, koji je iz dva kornera stigao do dva pogotka.

Serija A 27 kolo Verona - Napoli 0-2 Izvor: EMILIO ANDREOLI/GETTY IMAGES EUROPE

Nerijetko u fudbalu postoji trenutak u kojem se odredi tok utakmice, a greške u takvim mečevima se skupo plaćaju.

U duelu Verone i Napolija koji su gosti dobili sa 2:0 bio je to 23. minut kada je Valerio Vere promašio čitav gol praktično sa metar udaljenosti.

Lopta mu je doduše išla na grudi, ali bila je to stopostotna šansa za napadača Verone koji je potpuno neometan upravo grudima poslao loptu preko prečke!

Iako ovaj pogodak nije potpuno demoralisao domaće fudbalere, oni nisu uspjeli da “zaobiđu” nepisano pravilo i izbjegnu kaznu. I to još prije odlaska na odmor!

Bio je to mat u dva poteza. Mateo Politano je izveo korner u 39. minutu, a Arkadijuš Milik glavom matirao Matea Silvestrija.

Da stvar bude gora po golmana Verone, prilikom ove neuspješnme intervencije se povrijedio, pa je morao da bude zamijenjen.

Ekipa ne baš prretjerano primjetnog Darka Lazovića uspjela je da zatrese mrežu Napolija u 61. minutu, ali je pogodak Faraonija poništan jer je Zakanji prije asistencije igrao rukom.

Mogao je i Amrabat da zabije pogodak svom budućem klubu, međutim, Davide Ospina i odbrana Napolija u kojoj je svih 90 minuta odigrao i Nikola Maksimović izdržala je pritisak Verone, posebno u posljednjih desetak minuta.

Napoli je tako poslije osvajanja Kupa Italije protekle nedelje u istom ritmu nastavio i u Seriji A.

Trijumf Napolija u prvom prvenstvenom meču poslije gotovo četiri mjeseca “ovjerio” je Irving Lozano u posljednjem minutu meča, ponovo poslije kornera.

Ubacio je Gulam, a Meksikanac je samo šest minuta nakon što je ušao s klupe uradio ono što nije Vere. Iako između dvojice protivničkih igrača Lozano je sa metar od gol-linije “ugurao” loptu u mrežu.

Đenaro Gatuzo upisao je peti trijumf na prvih šest gostovanja i tako postao prvi trneer Napolitanaca kojima je to pošlo za rukom na početku mandata.

Tresla se mreža u samom finišu i u Ferari, gdje je Đovani Simeoni svojim drugim pogotkom na posljednja dva meča donio pobjedu 1:0 Kaljariju protiv SPAL-a.