Zvezdino odlično poluvreme: "Spidi" se upisao, Tomane prvi špic (VIDEO)

Crveno-beli lepim akcijama savladali Napredak. Pogledajte golove.

Prijateljska utakmica - Crvena zvezda- Napredak 2-1 Izvor: MN PRESS

Još jedna provera ostala je fudbalerima Crvene zvezde do 1. avgusta i početka Superlige za sezonu 2020/21.

Biće to u utorak protiv banjalučkog Borca na "Marakani", gde je ove subote savladan Napredak.

Golovima Mirka Ivanića u 20. i Srđana Spiridonovića u 24. minutu, crveno-beli su pobedili Kruševljane 2:1 u najboljem izdanju ovog leta. Posebno se to može reći za prvo poluvreme, u kom je Dejan Stanković izveo na teren većinu igrača za koje se se očekuje da budu okosnica tima bar kada je reč o početku sezone.

I u drugom su crveno-beli uglavnom kontrolisali igru, ali je u 81. minutu Milan Borjan bespotrebnim istrčavanjem "častio" Dina Šarca pogotkom. Prethodno se Vulić okliznuo na polovini rivala i izgubio loptu, posle čega su gosti razvili akciju po desnoj strani.

Evo i sva tri pogotka:

Startna postava srpskog šampiona ove subote bila je: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Rodić - Petrović, Sanogo - Spiridonović, Ivanić, Katai - Tomane.

Ofanzivna četvorka odlično je izgledala, a sve je izvesnije da će Tomane biti prvi špic Crvene zvezde bar na početku predstojeće sezone.

Dobro se kretao Portugalac i lepo proigrao Ivanića za vodeći pogodak, u akciji u kojoj je učestvovao i Katai, a započeo ju je upravo Ivanić oduzevši loptu protivničkom igraču na polovini igrališta.

Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0, posle još jednog tečnog napada crveno-belih. Sanogo je uposlio Rodića na levoj strani, a on u sredini pronašao Spiridonovića koji je upisao svoj prvi gol od dolaska u Zvezdu.

U finišu prvog poluvremena, pet minuta pre kraja, Stanković je zamenio Milunovića zbog grčeva i Sanoga kog očigledno još ne želi da previše forsisa. Ušli su Degenek i Jovičić, a drugom poluvremenu na terenu su bili još Gobeljić, Babić, Eraković, Radulović, Vulić, Vukanović i Krstović.

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.