Đenova i dalje strepi, Lukaku juri Ronalda

Romelu Lukaku i Aleksis Sančez pokazali zašto ih je Konte doveo iz Mančester junajteda i ostavili Đenovljane samo korak iznad crte.

Serija A 36 kolo Đenova - Inter 0-3 Izvor: Tano Pecoraro/LaPresse

Četvrti put zaredom Đenova nije uspjela da zabije gol Interu, pa je očekivano doživjela i četvrti uzastopni poraz u duelima sa „neroazurima“.

5:0, 4:0, 4:0 bili su prethodni rezultati, a ove subote Inter je slavio 3:0 golovima dvostrukog strijelca Romelua Lukakua i Aleksisa Sančeza.

Očekivalo se da Đenova koja još nije obezbijedila opstanak u Seriji A bude „tvrđi orah“ u petak na Via Del Mareu, ali je ekipa Ivana Jurića tak u drugom poluvremenu pokazala kakve takve ambicije u duelu sa favoritima.

Ipak, bilo je prekasno, jer je Romelu Lukaku u 34. minutu donio prednost Interu, a sebi upisao 23 "recku“ ove sezone.

Izvor: Tano Pecoraro/LaPresse

On se tako izjednačio sa Dijegom Militom i Amedeom Amedeijem po broju golova u debitantskoj sezoni za Inter, a duboko u sudijskoj nadoknadi meča postigao i 24. pogodak.

Ispred njega sada su samo Brazilac Ronaldo, koji je u sezoni 1997/1998, nakon rekordnog transfera na Đuzepe Meacu postigao 25 golova, te Mađar Ištvan Nijers sa 26 pogodaka davne 1949.

Đenova se otvorila u drugom poluvremenu, Jurić je sve karte bacio u napad i uveo iskusnog orana Pandeva, potom i Matiju Destra, ali umjesto izjednačenja stigao je novi pogodak u mreži Matije Perina.

Viktor Mozes sve je odradio, a Aleksis Sančez iz neposredne blizine od prečku poslao loptu u mrežu i riješio pitanje pobjednika.

"Tvrdoglavim" Đenovljanima ni to nije bilo dosta i nisu odustajali od napada, želeći bar da ovoga puta postignu počasni pogodak, međutim, uslijedio je novi šok.

Duboko u nadoknadi sjevnula je kontra Intera, lopta je došla do Lukakua koji ju je vukao 40 metara, a potom smo vidjeli "bicikl" i rutinsku egzekuciju za konačnih 3:0.

Sve oči Đenovljana sada će biti uprte ka Bolonji, gdje će ekipa Siniše Mihajlovića u nedjelju dočekati Leće.

Ukoliko Leće bude slavio prići će Đenovljanima samo na bod zaostatka dva kola prije kraja.

Inter se vratio na drugo mjesto, međutim, prkatično nema čemu da se nada. Juventusu pobjeda protiv Sampdorije u nedjelju donosi skudeto.