PARTIZAN SPREMAN I RASPUCAN: Natho u "90", Marković nameštao i pogađao!

Autori Mladen Šolak Autori Pavle Knežević

Crno-beli ubedljivo pobedili u poslednjoj proveri na pripremama. Izraelac otvorio goleadu, a onda u prvi plan stupio igrač utakmice - Lazar Marković.

PARTIZAN SPREMAN I RASPUCAN: Natho u "90", Marković nameštao i pogađao! Izvor: TV Arena sport/screenshot

Partizan je uspešno položio završni test na pripremama.

Pred praznim tribinama u Humskoj, u ambijentu u kojem će i početi sezona na svim stadionima, ekipa Save Miloševića ubedljivo je savladala rivala iz Novog Sada:

PARTIZAN - PROLETER 4:0 (1:0)

Bibras Natho dao je lep gol iz "slobodnjaka" u 44. minutu, a onda je na teren kročio razigrani Lazar Marković, koji je dao gol za 2:0, pa asistirao strelcima Sejdubi Sumi za 3:0 i Saši Zdjelaru za 4:0.

Nekadašnji igrač Liverpula tako je pokazao da je potpuno spreman za početak Superlige u subotu, kada će crno-beli gostovati Napretku.

Sve golove iz Humske pogledajte u nastavku teksta.

Igrači Partizana su tokom priprema na Zlatiboru igrali protiv Trepče (2:0), zatim Mladosti iz Lučana (2:2) i Zlatibora (2:1). Na svim utakmicama strelac je bio špic "Parnog valjka" Umar Sadik, koji je i danas bio najistureniji.

Milošević je za generalnu proveru odabrao ovih 11 igrača, bez golmana Vladimira Stojkovića koji je propustio veliki broj treninga i bez Lazara Pavlovića, koji danas nije bio u rotaciji:

PARTIZAN: Popović – Urošević, Vitas, Ostojić, Miletić, Natho, Zdjelar, Suma Stevanović, Asano, Sadik.

PROLETER: Petrić – Janković, Kovačević, Andrejević, Pinto, Jovanović, Pejić, Baćanović, Živojinović, Vesić, Mirosavljev.

U finišu borbenog prvog dela utakmice, bez velikog broja prilika, crno-beli su poveli majstorijom svog majstora - Bibrasa Natha.

Sjajni Izraelac namestio je loptu na oko 18 metara od gola i iz "slobodnjaka" doneo Partizanu prednost.

Pogledajte taj hitac. Za njega je ovo kao zicer.

Početkom drugog dela, Partizanov trener počeo je da menja ekipu i da daje šansu igračima sa klupe. Prvog je uveo u igru Lazara Markovića i on je odmah pokazao koliko se uželeo fudbala.

Bivši krilni napadač Liverpula u kratkom periodu je dao gol u 52. minutu, a nedugo potom i asistirao Sejdubi Subi za ubedljivih 3:0 u tišini stadiona u Humskoj.

Pogledajte njegov gol za 2:0...

Gol Lazara Markovića protiv Proletera
Izvor: Youtube/FK Partizan Beograd

A, potom i asistenciju takođe raspoloženom Sumi za 3:0.

Spretni vezista je lako obišao golmana Proletera Petrića i bez problema zatresao mrežu Novosađana.

Milošević je u 63. minutu dao šansu i novom defanzivcu svog tima Makiju Banjaku, koji se ove nedelje pridružio novim saigračima posle rastanka sa Olimpijom iz Ljubljane.

Takođe, kuriozitet ove utakmice ostaće i to da je u ekipi iz Novog Sada nastupio i Miloševićev sin Nikola (23), koji je već igrao protiv očevog tima - krajem prošle sezone u Ivanjici, dok je nastupao za Javor.

Milošević junior, kao ni ostali igrači Proletera, nije uspeo da pokrene potpuno pale goste u drugom delu. Dok su bili u nokdaunu, Marković ih je kaznio još jednom asistencijom, za kapitena crno-belih Sašu Zdjelara, koji je pogodio iz peterca za ubedljivih 4:0.