UŽIVO Premijer liga BIH 1 kolo Borac - Mladost DK prenos Arenasport

Borac silan na startu sezone! ŠESTICA u mreži Mladosti!

Banjalučki Borac novu sezonu u M:tel Premijer ligi BIH počeo ubjedljivom pobjedom 6:0 protiv Mladosti

UŽIVO Premijer liga BIH 1 kolo Borac - Mladost DK prenos Arenasport Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Poslije skoro pet mjeseci pauze vratila se Premijer liga BIH, a banjalučki Borac otvorio ju je na najbolji mogući način.

Ekipa Vlade Jagodića sa ubjedljivih 6:0 savladala je Mladost Doboj Kakanj i ostvarila jednu od najubjedljivih prvenstvenih pobjeda u posljednje dvije decenije.

Crveno-plavi iskoristili su neuigranost ekipe Mladosti koja je dobar dio priprema propustila zbog velikog broja zaraženih korona virusom u klubu i do vrha napunili mrežu Bukvića, a u strijelce se upisalo čak pet igrača.

Jovanović, Vranješ, Danilović, Ziljkić i Zakarić dva puta tresli su mrežu za pobjedu 6:0, prvu ovakvu još od 2012.  godine.

Borac je prije osam godina tada savladao GOŠK 6:0, a prije toga ovim rezultatom je pobijedio još Rudar Ugljevik 2003. godine.

Fudbaleri Borca apsolutno su opravdali očekivanja i nadigrali goste koji su zaprijetili tek 3,4 puta, a jedina prava velika šansa propuštena je kod rezultata 4:0 kada je Hadžić promašio sa dva metra.

Borac - Mladost 6:0 (4:0)
/Jovanović 9, Vranješ 17, Danilović 33, Ziljkić 45, Zakarić 74,86/

NAJAVA:

Crveno-plavi sa velikim ambicijama ulaze u sezonu 2020/2021 u kojoj će igrati i kvalifikacije za Ligu Evrope.

Ekipa Vlade Jagodića tokom priprema je upisala pet pobjeda i remi, a onda u generalki pred početak sezone i poraz 3:0 od Crvene zvezde u Beogradu.

Mladost Doboj Kakanj imala je daleko turbulentnije pripreme, a ekipa je prilično neuigrana, jer ju je teško pogodila pandemija korona virusa. Čak 20 članova kluba, kako igrača tako i trenera bilo je zaraženo korona virusom, a tek prije devet dana potvrđeno je da su svi izliječeni.

Utakmicu sudi Frano Jelić, pomoćnici su Bojan Maksimović i Amir Kadić, a četvrti sudija je Adis Mulahasanović.

Reporter MONDA je na Gradskom stadionu odakle pratimo meč UŽIVO. Pratite tekstualni prenos klikom na Razvoj događaja!

M:TEL PREMIJER LIGA BIH - 1. KOLO:

Subota, 1. avgust:

Sloboda - Radnik 1:1 (0:1)
/Beganović 62 - Karić 45+1/

Zrinjski - Olimpik (20.00)
Željezničar - Velež (20.30, Arena Sport)

Nedjelja, 2. avgust:

Krupa - Sarajevo (17.30, Arena Sport)
Široki Brijeg - Tuzla siti (20.00, Arena Sport)

20:08

Kraj meča u Banjaluci!

19:46

6:0! Zakarić ponovo matira Bukvića!

GOOOL! Borac vodi 6:0! Uprkos brojnim izmjenama Borac nije odustao od napada, a Zakarić svojim drugim golom donosi ogromnu prednost - 6:0!

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

19:37

Umalo i šesti pogodak

Vranješ je dobro skočio i šutirao poslije kornera, a lopta odlazi tik pored lijeve stative Bukvićevog gola. Samo par trenutak kasnije Radulović je šutirao iznad prečke.

19:36

5:0! I peti strijelac!

GOOOL! Borac vodi 5:0! Crveno-plavi su malo stali, ali su ipak stigli do petog pogotka, a strijelac je u 74. minutu bio Zakarić.

19:30

Jagodić izvršio svih pet izmjena

Danilović i Lukić napustili su teren, a ušli su Kajkut i Marković

19:29

Hadžić promašio sa DVA metra!

Najbolju šansu gostiju na utakmici propustio je Hadžić, koji je nakon centaršuta sa lijeve strane sa dva metra šutirao pored gola!

19:20

Mijenjaju oba trenera

U ekipi Borca umjesto Brtana i Dujakovića ušli su Radulović i vojnović, kod Mladosti ušli su Marić i i Mašić, a izašli Vazda i Mujatić

19:13

Ziljkić direktno u Bukvića

Ziljkić je slobodan udarac sa nekih 18 metara iskosa izveo ali direktno u Bukvića. Prethodno su gosti pokušali udarcem sa 20 metara, Pavlović siguran.

18:51

Četiri gola Borca za poluvrijeme, moglo i više

Iako su posljednji zaprijetili gosti udarcem koji je zevršio direktno u rukama Pavlovića, ekipa Borca apsolutno je dominirala u prvih 45 minuta u kojima je postigla četiri gola, a mogla još toliko. Očigledno je da su crveno.plavi kvalitetniji i mnogo spremniji tim, što su pokazali i u prvom poluvremenu dozvolivši gostima tek da 2,3 puta priđu blizu gola, ali ne i da stvore neku ozbiljniju šansu.

18:45

Umalo "petarda" na Gradskom stadionu!

Danilović je sve dobro uradio, izbijenu loptu povukao u šesnaesterac, izbacio jednog odbrambenog igrača, ali je šutirao visoko preko gola.

18:43

4:0! Ziljkić se upisao u strijelce

GOOOL! Borac vodi 4:0! U 45. minutu Kujundžić je ubacio sa lijevog krila, odbrana Mladosti je izblokirala, ali samo do Ziljkića koji je povisio na 4:0!

18:41

Evo i šanse za Mladost

Uspjeli su gostujući fudbaleri nekako da priđu golu Borca, ali Mirkov je šutirao daleko od gola

18:36

Bukvić spašava gol! Subić van terena...

Nova velika šansa za Borac, ali Bukvić odlično brani dobar pokušaj Milojevića poslije kornera i akcije crveno-plavih. U međuvremenu teren je zbog povrede napustio Aleksandar Subić, a zamijenio ga je Marko Kujundžić.

18:34

3:0! Evrogol Danilovića!

GOOOL! Borac vodi 3:0! Kakav pogodak Vladana Danilovića! Igrači Mladosti izgubili su loptu na centru, a Danilović je vidio da je Bukvić malo izašao i precizno šutirao sa 40 metara! Lopta se odbila od prečke i leđa Bukvića i završila u mreži za ubjedljivo vođstvo Borca 3:0!

18:20

Borac i dalje napada

Uprkos solidnom vođstvu Borac ne odustaje od ofanzive. Nakon kornera u 22. minutu glavom je pokušao mladi štoper Đorđe Milojević, ali lopta odlazi pored gola.

18:19

Jagodić poslao trojicu na zagrijavanje

U međuvremenu zanimljiv potez trenera Borca Vlade Jagodića koji je poslao trojicu igrača na zagrijavanje: štopera Nemanju Janičića, napadača Bojana Markovića i veznog igrača Aleksandra Radulovića.

18:17

2:0! Lukić asistira, Vranješ pogađa!

GOOOL! Borac vodi 2:0! Jovo Lukić uradio je sve, izdržao duel sa dvojicom odbrambenih igrača Mladosti i poslao loptu u sredinu šesnaesterca za usamljenog Stojana Vranješa koji rutinski pogađa za 2:0 u 17. minutu!

18:14

Vazda loše iz slobodnjaka

Bila je to dobra prilika za goste da zaprijete iz slobodnog udarca sa nekih 18 metara, ali je Vazda uputio slab udarac po zemlji direktno u Pavlovića.

18:09

1:0! "Bomba" Jovanovića!

GOOOL! Borac vodi 1:0! Štoper Borca Marko Jovanović povukao je loptu na protivničkoj polovini, a onda udarcem sa nekih 25 metara savladao Bukvića!

18:03

Počeo je meč na Gradskom stadionu!

Počeo je drugi meč prvog kola M;tel Premijer lige BIH između Borca i Mladosti DK.

18:02

Rezerve na tribinama

Utakmica na Gradskom stadionu igra se u skladu sa epidemiološkim mjerama pa smo prvi put gledali kako ekipe i sudije ne izlaze na teren zajedno već posebno. Rezervni igrači su na tribinama, a na njima su još samo članovi uprave, osoblje potrebno za realizaciju TV prenosa i šest novinara.

Izvor: MONDO/Bojan Jakoviljević

17:39

SASTAVI: Milojević uz Jovanovića, Lukić u špicu

Trener Borca Vlado Jagodić izveo je isti sastav kao na Marakani protiv Crvene zvezde i sada je već jasno da se ozbiljno računa na mladog štopera Đorđa Milojevića koji će igrati uz iskusnog Marka Jovanovića. Jovo Lukić i ovog puta je u samom vrhu napada.

FK Borac: Pavlović, Dujaković, Jovanović, Milojević,Subić,  Danilović, Brtan, Vranješ, Ziljkić, Zakarić.Lukić

FK Mladost: Bukvić, Duraković, Vazda, Hadžić, Hiroš, Mirkov, Mujarić, Kovač, Mahmić, Nikolić, Begić