Znamo parove četvrtfinala: Barsa izbegla dramu, Bajern prejak za Čelsi!

Poslednja dva meča osmine finala kompletiraće spisak od osam putnika u Lisabon, na nesvakidašnji završni turnir, koji će po prvi put u istoriji odrediti šampiona Evrope.

Znamo parove četvrtfinala: Barsa izbegla dramu, Bajern prejak za Čelsi! Izvor: Getty Images/Michael Steele, Michael Steele/Getty Images Europe

Ako smo uzbuđenje očekivali u Barseloni, što je sasvim normalno imajući u vidu rezultat iz prvog meča, onda smo se nadali samo dobrom fudbalu iz Minhena.

Dobili smo to, Robert Levandovski je bio raspoložen i stigao je 13. gola u Ligi šampiona ove sezone! Deluje nestvarno, posebno imajući u vidu da je jedan susret propustio, ali Poljak i jeste nestvaran.

Protiv Čelsija je pogađao u oba meča, a večeras su mu društvo pravili Perišić i Toliso. Bajern je ukupnim rezultatom 7:1 eliminisao Čelsi i sebi kupio kartu za Lisabon, a počasni pogodak za londonski tim je večeras bio delo Abrahama.

Mnogo zanimljivije je trebalo da bude u Barseloni. Napoli je doputovao sa aktivnim rezultatom, nakon remija 1:1 u prvom meču.

I odmah na početku pokazao zube. Bili su dobri, lepo su se postavili po terenu, ali ih je iskusniji tim nadmudrio ''na brzinu''. Pogodak u 10. minutu meča, pa još jedan desetak minuta kasnije, slomili su Đenara Gatuza i njegov tim.

Poništavani su golovi na obe strane terena, a timovi su po jedan gol postigli sa belih tački. Prvo je Luis Suarez povisio na 3:0, a zatim Lorenco Insinje postavio konačnih 3:1.

Bio je to rezultat kojim se otišlo na odmor, a moramo priznati, više smo očekivali od Napolitanaca u nastavku.

*svi mečevi u Lisabonu počinju u 21:00

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

23:01

KRAJ!

Nema više fudbalaza večeras.

Barselona je savladala Napoli 3:1 i obezbedila sebi mesto među osam najboljih evropskih timova.

Njihov rival u četvrtfinalu će biti Bajern, a u tom meču će se sastati jedina dva dosadašnja osvajača Lige šampiona. Ostalih šest imaju priliku da s epo prvi put dokopaju ''ušatog''.

23:00

Suarez u svom stilu...

Ne, nije postigao još jedan pogodak.

Dobio je žuti karton jer je predugo izlazio sa terena, u 93. minutu meča.

Njega je zamenio Žunior Firpo, a malo pre toga je umesto Grizmana ušao mladi Monču Ramon.

22:54

PET MINUTA

Još toliko nade za napoli, koji mora dva puta da zatrese mrežu Mark Andre Ter-Štegena.

22:54

KRAJ u Minhenu!

Bajern je, nakon ukupnih 7:1 protiv Čelsija, obezbedio put u Lisabon! boriće se za titulu prvaka Evrope, prvu posle sedam godina pauze. I deluje da su jedan od najvećih favorita, po trenutnom stanju stvari.

22:46

Bilo bi neizvesno

Da nije dosuđen ofsajd i da je priznat gol koji je postigao Napoli, imali bismo meč u Barseloni. Ovako, stvari su gotovo rešene.

Elmas i Milik su poslednji Gatuzovi aduti, ali za sada ni to nije dovoljno da se postigne drugi gol na meču.

22:42

Ažurirajte listu strelaca, ponovo Leva!

Kako je opasan, neverovatno...

Javio je saigračima da stiže, skočio na drugoj stativi i onda glavom poslao loptu iza Kabaljera. Neverovatna sezona u Ligi šampiona za najboljeg strelca Bundeslige.

22:40

Bajern je završio sa izmenama

Dok Frenk Lampard nije napravio nijednu promeni, Hansi Flik je potrošio svih pet.

Martinez je na terenu umesto Gnabrija, a nekoliko trenutaka kasnije je na drugoj strani terena Žiru zamenio Abrahama.

Istovremeno, Napoli je napravio dvostruku promenu. Kaljehon i Zjelinski su izašli iz igre, a Politano i Lozano će pokušati da donesu preokret.

Treći gooooooool Bajerna!

Tri su dali u Londonu, evo trećeg i u Minhenu.

Korentin Toliso je odlično iskoristio dobijene minute i evo, upisao se u strelce protiv Čelsija!

22:29

Još izmena u Bajernu

Odriozola i Toliso su dobili priliku da odigraju poslednjih dvadesetak minuta, a iz igre su izašli Kimih i Alkantara.

22:22

Promene u Minhenu

Golova nema u nastavku, pa informišemo o promenama. Niklas Zile je na terenu umesto Džeroma Boatenga, koji se pre nekoliko minuta žalio na povredu. U igri je i Filipe Kutinjo, a odmoriće Ivan Perišić.

22:12

Samo jedna promena

Dijego Deme je izašao iz igre, a na njegovom mestu će u nastavku biti Stanislav Lobotka. Napoli je uveo nešto ofanzivnijeg igrača da pokuša sve što je u njihovoj moći.

22:10

NASTALJENO!

Napoliju su potrebna dva gola, uz uslov da ne prime više ni jedan, dok je Čelsiju za veliko iznenađenje potrebno da još četiri puta zatrese Nojerovu mrežu.

21:54

Poluvreme!

Sada i zvanično, fudbaleri na oba meča su u svlačionicama, odmaraju da i nam priredili spektakl u nastavku.

Sedam golova za 45 minuta fudbala, nije bilo loše. A da je Napoli iskoristio jednu solidnu šansu u poslednjim trenucima prvog dela...

21:52

Gooooooooooool!

3:1 u Barseloni, a 4:2 ukupno u ovom dvomeču.

Precizan je Lorenco Insinje, pa gosti iz Italije imaju čemu da se nadaju u drugih 45 minuta fudbala. Možda je ovo najava preokreta, znamo da je Barselona prethodnih godina imala takvih problema.

21:51

PENAL!

Izgleda da nećemo imati pauzu, dok se završi prvi deo u Barseloni, počeće drugi u Minhenu.

Bajern i Čelsi su već na odmoru, a Napoli ima penal protiv Barselone!

Lorenco Insinje će šutirati, nakon što je Rakitić oborio Mertensa.

21:48

Goooooooooool!

E, sada je 3:0.

Urugvajac je siguran, David Ospina ide u jednu, a lopta u drugu stranu i to je sad već ubedljiva prednost.

Ipak, Barselonu može da brine to što Lionel Mesi nije mogao da izvede penal već je to morao da uradi Luis Suarez.

21:47

A presudio je i VAR

Lionel Mesi se prišunjao sa leđa kalidu Kulibaliju, postavio nogu na loptu, a defanzivac gostiju ga je zatim faulirao.

VAR je gledao ovu situaciju, ali nisu presudili, pa je Čakir morao sam da donese odluku. Pokazao je na belu tačku, a Luis Suarez će preuzeti odgovornost.

21:45

Dok čekamo presudu VAR-a u Barseloni...

Čelsi sada stiže do gola!

Konačno! Ovaj neće biti poništen, Tami Abraham je savladao Manuela Nojera. Nakon što je lopta upućena u peterac, golman ju je kratko odbio, a mladi napadač sproveo u praznu mrežu. Evo počasnog gola.

21:36

Ne, ne, nije gotovo!

Igrao je rukomLionel Mesi. Nismo to videli, nije ni sudija Čakir, ali zbog toga imamo VAR!

Nakon gledanja snimka, ostaje 2:0. Napoli još ima šanse da se vrati u ovaj meč.

21:33

GOTOVO je i u Barseloni!

3:0.

Pa ko drugi, Lionel Mesi.

Stvarno ne sme da vam se dešava da ga ostavite samog na ivici peterca. Neoprezan je bio Mario rui, a Ivan Rakitić je fenomenalno, spoljnim delom stopala, pronašao najboljeg igrača svog tima.

21:30

Nema gola za Čelsi

Na žalost gostiju iz Londona, njihov utešni pogodak je poništen. VAR je presudio da je ofsajd, pa ostaje 2:0 za Bajern u Minhenu. Ukupno čak 5:0 za Bavarce, koji su, slobodno možemo reći, već među osam najboljih timova Evrope.

21:25

ISTOVREMENO!

Gotovo neverovatno, ali u istom trenutku su golove postigli Lionel Mesi na jednom i Ivan Perišić na drugom meču.

Domaći timovi imaju 2:0 na oba susreta, Bajern je već završio posao protiv Čelsija, a Barselona je sada blizu da to uradi protiv Napolija.

21:16

Da se podsetimo kako Poljak ''rešeta''

Nestvarna sezona za Roberta Levandovskog.