Crno-beli se iskupili za poraz protiv Novog Pazara i odličnom igrom lako savladali ekipu iz Ivanjice.

Partizan skinuo rđu i ponovo postao "parni valjak": Javor je pregažen za 25 minuta, stranci vodili kolo! Izvor: MN PRESS

Reči Sava Miloševića posle utakmice Partizana u Novom Pazaru bile su oštre, odsečne i sa jasnom porukom. Četiri dana kasnije, njegov tim je baš takvom igrom savladao Javor.

PARTIZAN - JAVOR 4:0 (3:0)
/Sadik 13, 18, Suma 25, Asano 76/

Mnogo bure je bilo u Humskoj u sedmici za nama, bure kojoj se niko nije nadao. Ipak, i pored svih talasa koji su pretili da crno-beli ostanu bez "kormilara", ta sedmica završena je baš onako kako su se svi nadali.

Partizan je prikazao drastično bolju igru i bez mnogo muka stigao do druge pobede u sezoni. Miloševićevi puleni su bili agresivni, puni energije i ideja u napadu, a iako su i dalje imali određenih padova u igri, sve je po njih išlo glatko.

Javor se nije pokazao kao rival koji bi mogao da zapreti. Prošle godine su iz Humske bili ispraćeni sa šest golova, a ovoga puta sa četiri.

Partizan je ostvario 13. uzastopnu pobedu protiv Ivanjičana i tako smirio situaciju posle poraza u Pazaru. Sada će pred njima biti nešto mirnija sedmica, koja će dati vremena za razmišljanje i pripremu za nove izazove.

Sve se desilo poprilično brzo, pošto je već u 25. minutu Partizan imao tri gola prednosti. Umar Sadik je načeo Ivanjičane, potom je "štiklom" duplirao prednost, da bi Sejduba Suma praktično rešio pitanje pobednika udarcem glavom sa 11 metara.

U nastavku je Partizan malo spustio ritam, da bi Takuma Asano u 76. minutu postavio konačan rezultat. Sada će Partizan imati vremena da odmori do narednog vikenda kada će gostovati Radniku u Surdulici.

22:24

KRAJ MEČA

Partizan je sigurno savladao Javor rezultatom 4:0.

Opširniji izveštaj meča pročitajte klikom na *UVODNU VEST*

22:17

Nova šansa za Asana!

Novi dobar potez Brežančića doveo je crno-bele u priliku, Asano je potom pokušao, ali bio je zamalo neprecizan!

Sada Japanac i napušta igru, a menja ga na terenu Nikola Čolić. Takođe, umesto Sadika sada ulazi Bojan Matić.

22:11

Evo kako je Asano postigao gol za 4:0

22:11

Dvostruka izmena u Partizanu

Na terenu su Denis Stojković, novo pojačanej Partizana, i Milan Smiljanić, a njima su mesto ustupili Sejduba Suma i Aleksandar Šćekić.

22:08

75' GOOOOOOL, upisao se i Asano!

Partizan vodi 4:0!

Kakva samo lopta Saše Zdjelara iz dubine, "presekao" je ceo tim Javora jednim dodavanjem, izbacio Takumu Asana samog pred golmana i Japanac uspeva da ga matira.

22:04

Period mirnije igre u Humskoj

Bilo je dosta ritma na ovom meču, igralo se poprilično čisto i sa mnogo trčanja, ali sada je sve to malo usporilo.

Nije ni čudo, Partizan vodi 3.0 na oko 20 minuta do kraja meča.

21:59

Filip Stevanović je napustio igru

To je u redovima Partizana, a Đorđe Ivanović je na terenu umesto njega. Ima promena i kod gostiju, Anes Rušović je ušao umesto Tanka.

21:48

Sadik ostaje kratak!

Jedan zanimljiv napad Partizana je sada bio po levoj strani, gde je Brežančić probio, uspeo da uputi centaršut, ali je Umar Sadik u srcu šesnaesterca ostalo malo "kratak" i ne uspeva da dohvati loptu glavom.

21:46

54' - Opasan slobodnjak za Javor!

Ovo je bilo vrlo opasno po gol Popovića!

Maki Banjak je napravio faul na ivici šesnaesterca, a Jevremović upućuje pravi projektil ka golu Partizana! Ipak, Popović ju je malo dirao pa ona odlazi u korner. Nije ovo bilo naivno...

21:41

Polušansa za Javor

Centaršut iz prekida daleko sa leve strane, išla je duga lopta na drugu stativu Partizana, a Tanko uspeva da malo zahvati loptu, ali ne i da bude dovoljno opasno.

Često su igrači Javora viši od igrača Partizana u ovakvim prilikama...

21:37

Počelo je drugo poluvreme!

Partizan vodi 3:0 i videćemo koliko će "juriti" da uvećaju tu prednost.

21:36

Tu je i Markec!

Lazar Marković je na stadionu, prati meč i često viče svojim saigračima, izdavajući im instrukcije iz lože.

Izvor: MONDO/Pavle Knežević

21:32

Ovo je danas bilo u Superligi - MNOGO GOLOVA

Crvena zvezda je slavila protiv Mačve u Šapcu, a odigrano je još pet mečeva.

Na tih pet mečeva je viđeno čak 19 golova, evo šta se sve dešavalo širom Srbije!

21:20

Bez nadoknade, kraj prvog poluvremena!

Kako je istekao 45. minut, tako je glavni sudija odsvirao kraj ovog dela igre. Partizan je bio odličan i vodi 3:0, Savo Milošević će biti zadovoljan.

Imao je i Javor jednu priliku, ali Partizan je ovaj rezultat mogao da učini i ubedljivijim. Ponovo smo tu za 15 minuta.

21:10

Partizan i dalje vrlo opasan!

Nastavljaju crno-beli sa kontrama i prilikama za gol. Sadik je imao jednu odličnu šansu ali se spetljao, pa je faulirao protivničkog golmana, dok je Sejduba Suma u jednoj kontri "tri na tri" bio sebičan i prilika je propala.

21:06

NAJNOVIJA VEST!

Partizan je saznao tri potencijalna rivala u 1. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope!

Ovde pročitajte ko su mogući protivnici.

21:04

Evo i drugog pogotka Sadika, odlično se snašao - 2:0!

21:03

Ovako je Partizan poveo...

21:01

25' - GOOOOOOL, sada je Suma strelac - 3:0!

Nastavlja se sjajna igra crno-belih! Sada je strelac Sejduba Suma, i to udarac glavom nakon centaršuta Stevanovića sa leve strane.

Bio je to udarac sa oko 11 metara, sjajno se snašao Gvinejac!

20:58

Ostali smo vam dužni...

U čitavom haosu koji je nastao sa brojnim šansama Partizana, nismo stigli ni da zabeležimo stativu Sejdube Sume!

Gvinejac je odlično šutirao sa oko 18 metara sa leve strane i pogodio dalju stativu gola Javora, a bilo je to samo 30-ak sekundi pre drugog gola Sadika.

20:52

18' - GOOOOOOL, SADIK PONOVO

Velika greška golmana Javora. Brežančić je asistirao centaršutom, golman gostiju je ispustio loptu posle istrčavanja, a lopta pada pred Sadika okrenutog leđima golu.

Sadik to rešava "šmekerski", petom šutira sa oko 11 metara i uspeva da zatrese mrežu!

20:50

15' - Nastavljaju crno-beli da napadaju

Još nije bila neka konkretna prilika nakon gola Sadika, ali crno-beli su aktivni, nalaze se često u blizini šesnaesterca Javora i žele da što pre uvećaju prednost.

Da vidimo kako će se gosti snaći.

20:48

13' - GOOOOOOL, Partizan vodi 1:0!

Umar Sadik je strelac! Prvi put ove sezone da crno-beli prvi postižu gol, i to posle dobrog napada. Suma je u prostor odigrao pas za Stevanovića, ovaj probio pa vratio pas Gvinejcu, ovaj se malo spetljao u gužvi, ali lopta stiže do Sadika koji trese mrežu!

20:44

10' - Prva šansa za Partizan!

Crno-beli su lepo kombinovali u 10. minutu. Aleksandar Šćekić je iz dubine poslao odlično dodvanje na desno krilo ka Asanu, ovaj je "zavrnuo" centaršut, a Umar Sadik iz poluvoleja pokušava, ali preko gola.

Nije bio lak udarac, ali dobar napad igrača Partizana.

20:40

6' - Još uvek ništa bitno na terenu

Videli smo jedan korner Partizana koji nije bio opasan, videli smo jednu grešku Banjaka i dodavanje pravo u aut, kao i dosta igre na sredini terena, daleko od golova.

20:34

Utakmica je počela!

Da vidimo šta su nam večeras pripremili igrači Partizana i Javora!

20:26

Transparent za Blagoja Jovovića

U Humskoj meč uskoro počinje, a ispod južne tribine našao se transparent posvećen atentatoru na Antu Pavelića.

Opširnije ovde.

19:46

Maki Banjak debituje!

Navijači Partizana će napokon imati prilike da vide novo pojačanje na mestu štopera.

Dobre vesti za vas su da smo mi već analizirali igru novog fudbalera crno-belih.

19:31

Evo i sastava Javora

Igor Bondžulić je rešio da sa ovih 11 igrača izađe na teren stadiona u Humskoj.

JAVOR: Lazović, Jevremović, Piščević, Radivojević, Tanko, Pavišić, Otašević, Zvekanov, Luković, Maričić, Mladenović.

19:23

Partizanovih 11 - dosta promena

Najavljivao je Savo Milošević promene i rezove u njegovom timu posle poraza u Novom Pazaru i to smo i dobili. Ovo je startna postava.

PARTIZAN: Popović - Lutovac, Banjak, Vitas, Brežančić - Šćekić, Zdjelar - Stevanović, Suma, Asano - Sadik.

Zanimljivo, debituje Maki Banjak, a još dve promene su viđene u odbrani, pošto Ostojića, u timu nema ni Miletića ni Uroševića.

19:20

Dobrodošli u MONDO live

Uživo ćemo pratiti dešavanja sa meča Partizan - Javor, koji počinje u 20.30. Budite sa nama i ne propustite nijedan detalj.

UKRATKO

• Partizan je u prvom kolu savladao Napredak u Kruševcu (3:1), ali je u narednom meču usledio poraz od Novog Pazara (2:3).
  • Javor je na startu izgubio u Lučanima od Mladosti (1:2), ali su potom lako savladali Napredak u Ivanjici (3:0).