UŽIVO Željezničar Borac 3. kolo m:tel Premijer liga BiH

Ništa u prvom, pa tri gola u drugom poluvremenu - prvi poraz Borca u sezoni!

Ekipa Vlade Jagodića upisala je prvi neuspjeh u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine

UŽIVO Željezničar Borac 3. kolo m:tel Premijer liga BiH Izvor: Damir Hajdarbasic/www.fkz.ba

U prvoj utakmici trećeg kola m:tel Premijer lige BiH, Željezničar je savladao Borac rezultatom 2:1.

Sarajevski tim zadržao je tako stoprocentnu uspješnost u novoj sezoni m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, dok su Banjalučani, nakon pobjeda nad Mladosti i Slobode, danas po prvi put u sezoni teren napustili pognute glave.

Kao što je i najavio na konferenciji za novinare, trener Borca Vlado Jagodić izvršio je određene promjene u sastavu, pa je mjesto Marka Brtana zauzeo Aleksandar Vojnović, dok je umjesto Đorđa Milojevića zaigrao Nemanja Janičić, nakon čije greške je u 50. minutu Željezničar stigao do prednosti.

Semir Štilić je uposlio Luku Juričića u šesnaestercu gostiju, napadač Željezničara je šutirao, a lopta je u ruku pogodila defanziva Borca, pa je arbitar Ermin Sivac iz Zenice pokazao na bijelu tačku, sa koje je Štilić bio precizan.

Upravo nakon jedne Štilićeve greške, Borac je u 56. minutu došao do izjednačenja. Jedna lopta loše je vraćena ka odbrani, što je Borac iskoristio i munjevitom kontrom i golom Danilovića vratio stvari na početak.

Ipak, samo pet minuta kasnije, domaćin je vratio prednost, koja mu je, na kraju, i bila dovoljna za pobjedu. Pleli su domaći mrežu oko Borčevog gola, a onda je mehmed Alispahić petom proslijedio loptu do Mustafe Mujezinovića, koji je, praktično, rutinski zatresao mrežu iza leđa Bojana Pavlovića i postigao treći gol u sezoni, po čemu je sada lider na listi strijelaca.

U narednom kolu, Željo će bez pomoći štopera Frane Ikića, kojem je danas pokazan već treći žuti karton u sezoni, gostovati Slobodi, dok će Borac na Gradskom stadionu dočekati Zrinjski, koji sutra igra svoj meč trećeg kola (protiv Radnika u Mostaru).

M:TEL PREMIJER LIGA BIH - 3. KOLO:

Utorak:

Željezničar - Borac 2:1 (0:0)
/Štilić 50 penal, Mujezinović 61 – Danilović 56)

Široki Brijeg – Velež u toku

Srijeda:

Sarajevo - Tuzla siti (17.00, TV Arena Sport)

Krupa - Olimpik (17.30)

Sloboda - Mladost (17.30)

Zrinjski - Radnik (19.00, TV Arena Sport)

TABELA: Željezničar (+1) 9, Borac (+1) 6, Široki Brijeg 6, Sarajevo 4, Tuzla siti 3, Velež 3, Zrinjski 3, Sloboda 1, Radnik 1, Mladost 1, Olimpik 0, Krupa 0.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.

18:54

KRAJ

Završen je meč, Željo je trijumfovao rezultatom 2:1!

18:48

Izlazi kapiten Želje

U nadoknadi drugog poluvremena, van igre izlazi kapiten Želje Semir Štilić, a posljednje minute meča odradiće Samir Bekrić.

18:47

Još četiri minuta

Sudijska nadoknada drugog poluvremena trajaće četiri minuta...

18:46

Promjena u domaćem sastavu

Od 89. minuta van igre je Mujezinović, ušao je Subašić.

18:40

Vranješ u šansi, ali je neprecizan

Mogao je Borac u 82. minutu do novog izjednačenja, da je kapiten Vranješ bolje zahvatio loptu glavom nakon centaršuta Gorana Zakarića.

Jagodić vrši posljednje dvije izmjene - van terena su Ziljkić i Zakarić, a ulaze Crnov i Đalou.

18:38

Žuti karton za Kosorića i Kajkuta

"Požutili" su, u 80. minutu, Aleksandar Kosorić i Saša Kajkut, koji su ušli u verbalni duel nakon jednog starta domaćeg igrača na Borčevog ofanzivca...

... pa je obojici glavni arbitar Sivac pokazao žuti karton.

18:33

Lendriiić... ostaje 2:1!

Mogao je Ivan Lendrić u 76. minutu možda da riješi dileme oko konačnog ishoda...

U pravi čas ga je uposlio Semir Štilić, ali napadač domaćih, koji se našao sam ispred Pavlovića, šutira pored lijeve stative Borčevog gola!

18:29

Mijenja i Jagodić

U 73. minutu iz igre izlaze Vojnović i Ćosić, a na terenu su Bosančić i Kujundžić.

18:22

Osim mijenja dva igrača

U 65. minutu Amar Osim vrši dvije izmjene.

Umjesto Juričića i Mujezinovića, na terenu su Lendrić i Veselinović.

18:20

18:19

OPET VODE DOMAĆI!

GOOOL, 2:1!

Pleo je Željo mrežu oko Borčevog gola, a onda Mehmed Alispahić petom ostavlja loptu za Mustafu Mujezinovića, koji postiže treći ovosezonski gol!

U prvom dijelu bez golova - sada tri za 15 minuta!

18:16

Prijeti Danilović i dalje!

Još dva puta je Borčev vezista stavio na muke golmana domaće ekipe, ali se rezultat ne mijenja!

Meč se u potpunosti otvorio!

18:14

DANILOVIIIIIĆ - 1:1!

GOOOOOOOL, 1:1, strijelac je Vladan Danilović!

Pogriješio je strijelac vodećeg gola za Želju, pa je "sijevnula" kontra Vladana Danilovića, koju vezista Borca ne propušta da iskoristi!

Borac je vrlo brzo odgovorio Sarajlijama!

18:09

18:08

Štilić rutinski - 1:0!

GOOOL, 1:0 za Željezničar!

Odgovornost je preuzeo Semir Štilić i rutinski poslao loptu u jednu a Pavlovića u drugu stranu.

Od 50. minuta Željezničar u velikom derbiju vodi rezultatom 1:0!

Ovo je prvi gol koji Borac prima u ovoj sezoni...

18:06

Penal za domaće!

U 50. minutu penal za Želju!

Juričić je šutirao ka golu, a lopta u ruku pogodila Janičića!

18:04

Dalekometni udarac Sadikovića

Pokušao je u 47. minutu Sadiković sa distance, a lopta je pogodila jednog igrača Borca i završila tik pored desne stative Pavlovićevog gola.

18:02

Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvrijeme velikog bh. derbija...

17:47

KRAJ PRVOG DIJELA

Završeno je prvo poluvrijeme na Grbavici, nema pogodaka.

I Željezničar i Borac su za prvih 45 minuta stvorili po jednu stopostotnu priliku - Štilić na jednoj i Lukić na drugoj strani.

17:43

Neprecizan i Hajdarević

U 43. minutu iskosa sa desne strane pokušao je Hajdarević, ali se nije proslavio nakon pasa Stevanovića.

17:41

Kosorić u šansi - ostaje 0:0

41. minut meča, u prilici je bio štoper domaćih Aleksandar Kosorić, koji glavom, nakon centaršuta Damira Sadikovića, šalje loptu preko gola.

17:38

17:37

17:36

Lukić "out" - Kajkut "in"

Od 36. minuta, Kajkut zbog lakše povrede mijenja Lukića na terenu.

Inače, već drugi put se jednom od fudbalera Borca ukazuje ljekarska pomoć na terenu. Maloprije je to bio Danilović, sada je to Janičić.

17:34

Jagodić sprema prvu izmjenu

Desetak minuta prije kraja prvog dijela, trener Borca priprema prvu promjenu - na teren će Saša Kajkut.

17:28

Majstorija Štilića - Jovanović spasio Borac!

Sjajna šansa za domaće u 28. minutu!

Semir Štilić je veoma lako prošao Aleksandra Vojnovića i Nemanju Janičića, šutirao, Bojan Pavlović je već bio matiran, ali je Marko Jovanović intervenisao praktično na gol-liniji i spasio Banjalučane!

17:24

Pola prvog poluvremena - jedna šansa

Otvoreno je počelo, ali je bilo kratkog daha...

Na "Grbavici" je u toku 24. minut, a za sada smo vidjeli samo jednu priliku, onu u kojoj se našao napadač Borca Jovo Lukić.

U ovim trenucima, žuti karton je zbog prekršaja nad Sinišom Stevanovićem pokazan Vladanu Daniloviću.

17:21

17:20

17:16

Lukić... neprecizno!

Borčev napadač Jovo Lukić bio je akter prve šanse na meču.

U 16. minutu izveden je slobodan udarac sa desne strane, Đorđe Ćosić je glavom potom vratio loptu u sredinu, ali je strijelac vodećeg gola u meču sa Tuzlacima šutirao preko prečke.

17:15

Frane Ikić ne igra u Tuzli

Defanzivac Željezničara Frane Ikić danas je dobio treću javnu opomenu u sezoni, pa neće moći da pomogne saigračima za vikend, u derbiju sa Slobodom.

17:10

Bez šansi

Iza nas je deset minuta, a opasnih prilika ni pred jednim ni pred drugim golom za sad nije bilo.

17:08

17:04

Igra se otvoreno

Sudeći po prvih nekoliko minuta, kalklulacija u Sarajevu neće biti...

Vidjeli smo i prvi šut, igrao se četvrti minut, ali je Mehmed Alispahić poslao loptu visoko preko gola.

17:00

Prvi napad za Borac

Počeo je meč na Grbavici...

16:57

Meč uskoro počinje...

Fudbaleri obje ekipe su izašli na odlično pripremljen travnjak Grbavice...

16:56

16:41

Evropska scena

Podsjetimo, i Željezničar i Borac juče su saznali imena rivala u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Sarajevski tim će u ovoj fazi, koja se igra 27. avgusta, gostovati Makabiju iz Haife, dok će Banjalučani na Gradskom stadionu ugostiti nikšićku Sutjesku.

16:36

Jagodićeve dvije promjene

Trener Borca Vlado Jagodić je, u odnosu na meč sa Slobodom na Gradskom stadionu, izvršio dvije izmjene.

Umjesto 19-godišnjeg defanzivca Đorđa Milojevića, od prvog minuta će se na terenu Grbavice naći iskusni Nemanja Janičić, dok u veznom redu neće biti Marka Brtana. Tu je Aleksandar Vojnović. Što se tiče ostatka postave, tu su: Pavlović, Jovanović, Dujaković, Ćosić, Danilović, Ziljkić, Zakarić, Vranješ i Lukić.

Sa druge strane, Amar Osim se odlučio za ovu postavu: Fejzić, Stevanović, Hajdarević, Kosorić, Mujezinović, Juričić, Štilić, Alispahić, Sadiković, Ikić, Šehić.