Srpski fudbal je nekad sjajan: Zvezda dobila Spartak u meču koji je imao sve!

Uzbudljiva utakmica, pet golova, dva penala!

Srpski fudbal je nekad sjajan: Zvezda dobila Spartak u meču koji je imao sve! Izvor: MN PRESS

Kakav spektakl ponekad ume da priredi domaći fudbal...

Ako bude više ovakvih mečeva u sezoni, možemo reći da srpski fudbal ide u dobrom pravcu. Dve neporažene ekipe do sada, Crvena zvezda i Spartak, odigrale se u meč sa pet golova, dva penala i nizom dobrih šansi!

Crvena zvezda - Spartak 3:2.

Sve je krenulo odličnim prilikama za goste, koji od prvog minuta nisu želeli da pokažu ni trunku straha. Bili su sprmeni na sve, da se brane kada to treba i da napadnu toliko visoko da defanzivci Zvezde ne znaju kako da reaguju.

Dobre prilike su propuštali već u ranoj fazi, ali je jedna mala gršeka mogla mnogo da ih košta.

David Dunđerski, sin nekadašnjeg fudbalera Ljubiše, je bio neoprezan, srušio je Milana Rodića u poziciji kada to nije morao da uradi, pa je Ben imao priliku da postigne prvi gol na meču. Ipak, bolji je bio Filip Dujmović.

Što nije uradio tada, uspeo je pet minuta kasnije. Nikolić je bio sjajan, Rodić se pravovremeno ubacio, a danas centralni napšadač Zvezde je lako poslao loptu u mrežu. I to je potrajalo... nekih pedesetak sekundi.

Krenuli su gosti snažno sa centra i odmah stigli do poravnanja. Nikolić za Tufegdžića, 1:1!

Kada smo mislili da smo od srpskog fudbala sve videli, tek je počeo da nas oduševljava.

U nastavku je bilo malo opuštenije, ali ne do kraja meča.

Ponovo je golgetersku seriju otvorio Ben, a nekoliko minuta kasnije ga je pratio Tomane. Njemu ovaj gol mnogo znači, Portugalac je bio u golgeterskoj krizi prethodnih nedelja.

Spartak, opet, po receptu iz prvog dela igre. Doduše, opet je Ben imao glavnu ulogu, ali ovaj put pred svojim golom. Sada je napravio penal koji je Nikolić pretvorio u gol.

Meč na stadionu Rajko Mitić je bio pravo osveženje u domaćem fudbalu, ali i generalna proba Stankovićevog tima pred prvo kolo evropskih kvalifikacija.

Izveštaj iz minuta u minut pogledajte u kartici ''razvoj događaja''.

Vojvodina - Mladost

TABELA: Crvena zvezda 9, Spartak 9, Mladost 9, TSC 7, Čukarički 7, Proleter 7, Partizan 6, Radnički 6, Vojvodina 5, Radnik 3, Javor 3, Novi Pazar 3, Voždovac 3, Mačva 3, Napredak 3, Metalac 3, Bačka 1, Inđija 0, Rad 0, Zlatibor 0.

LISTA STRELACA: Tufegdžić 4, Denković 3, Docić 3, Jovanović 3, Lukić 3, Makarić 3, Živojinović 3,...

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

20:58

KRAJ!

20:55

TRI MINUTA

Još samo 180 sekundi fudbala na stadionu Rajko Mitić, u sjajnoj utakmici Crvene zvezde i Spartaka iz Subotice.

20:54

OVAKO je izgledao penal za Spartak

20:53

Poslednja izmena Zvezde

Branko Jovičić je na terenu, verovatno u svom oproštaju od crveno-belog dres.

Defanzivni vezista će uskoro postati igrač ruskog Urala, ali će pre toga odigrati poslednjih nekoliko minuta na meču protiv Spartaka.

20:46

Izmena za radost navijača Zvezde!

Aleksandar Katai izlazi iz igre, a na terenu će, po prvi put u drugom mandatu, biti Gelor Kanga!

Gabonac se ovog leta vratio u klub, a sada će odigrati poslednjih desetak minuta meča.

20:40

GOL SPARTAKA - 3:2

Kao što je bio slučaj i u prvom delu igre, čim domaćin uradi nešto, gost uzvrati!

Spartak je tvrd orah, a na 3:2 su smanjili pogotkom sa bele tačke!

Precizan je bio Nemanja Nikolić, pozajmljeni napadač Partizana.

20:39

GOL ZVEZDE - 3:1

Portugalac Tomane je samo nekoliko minuta nakon ulaska u igru uspeo da se upiše na semafor!

Povećao je prednost crveno-belih na 3:1, ali ona nije dugo trajala.

20:37

GOL ZVEZDE - 2:1

Stižu do prednosti crveno-beli!

20:36

Izmene, izmene...

Tomane je ušao umesto Petrovića, koji je zaslužan za drugi gol, dok je kod gostiju Jočić u igri umesto Bijelovića, dok je Vidaković zamenio Marčića.

20:31

GOOOOOOOOOL! Ponovo BEN!

Neugodan udarac Njegoša Petrovića, sa preko 20 metara udaljenosti, nije bio lak zadatak za Dujmovića. Lopta je odskočila, a Ben najbrže pritrčao do nje!

20:29

Napada Zvezda, ali ništa konkretno...

Spartak više ne napada mnogo i sada su se odlučili samo za defanzivu.

Najbolju šansu u nastavku propustio je Ben, ali Crvena zvezda je bliža golu bila u prvom delu igre. Iako sada ima terensku inicijativu.

20:20

Zvezda ima inicijativu

Desetak minuta se igra u nastavku, a ritam je slabiji nego u prvom delu.

Više nema onoliko šansi, a Crvena zvezda polako preuzima terensku inicijativu i sve više steže obruč oko gola Spartaka.

20:15

Prva izmena i kod gostiju

Evo iskusnog Mileta Savkovića, povratnika u Spartak, na terenu. Nikola Srećković je van terena, a Savković će pokušati da ga odmeni u nastavku meča.

20:10

IZMENE

Marko Gobeljić i Srđan Spiridonović su na terenu umesto Milana Gajića i Željka Gavrića.

19:54

POLUVREME

Odličan meč, odličan!

Uživali smo u fudbalu, bez ''bunkera'' i sa nekoliko odličnih šansi.

El Fardu Ben je promašio penal, odnosno Filip Dujmović mu je odbranio, a zatim je momak sa Komorskih ostrva pogodio za 1:0. Manje od minut kasnije, Lazar Tufegdžić je poravnao rezultat.

Oba tima su imala još nekoliko dobrih šansi, Tufegdžić je već u uvodnim minutima šutirao na prazan gol, a Aleksandar Katai je pogodio prečku!

19:42

GOL SPARTAKA

Ali, manje od minut kasnije, Lazar Tufegdžić je doneo izjednačenje u derbiju 4. kola.

19:42

GOL ZVEZDE

Ono što nije uspeo u 27. minutu, nekadašnji fudbaler Olimpijakosa je uradio u 32. minutu. Ovako:

19:40

Penal i šut Bena

Ovako je Milan Rodić iznudio udarac sa bele tačke:

A ovako je El Fardu Ben propustio priliku da realizuje udarac sa 11 metara. Filip dujmović je bio bolji.

19:38

IZJEDNAČENJE!

Lazar Tufegdžić, za manje od 60 sekundi.

Gosti su poravnali rezultat na stadionu Rajko Mitić, u prvom napadu nakon što su primili gol.

Nemanja Nikolić se perfektno kretao, a zatim asistirao za Tufegdžića koji je pogodio borjanovu mrežu!

19:37

A EVO I GOLA! EL FARDU BEN!

Prizvali smo, moramo češće ovo da radimo.

Milan Rodić se ubacio po levoj strani, pronašao je Bena na 6-7 metara udaljenosti, a momak sa Komorskih ostrva se iskupio za promašen penal!

19:36

''Nedostaju samo golovi''

Često ste ovo čuli kao frazu, ali je stvarno tačno.

Već sada možemo reći da je ovo jedna od najboljih utakmica domaćeg fudbala u poslednjih nekoliko godina. Spartak ne pokazuje nikakav respekt i često preti Borjanu!

19:30

NEMA GOLA!

Odbrana! Bio je Dujmović koncentrisan, a El Fardu Ben nije dovoljno dobro šutirao. Ova intervencija će dodatno podići samopouzdanje gostima koji nisu bili slabiji rival u dosadašnjem delu meča.

19:29

PENAL ZA ZVEZDU!

Dunđerski je oborio Rodića i to je penal! Imao je desni bek gostiju loptu u svojim nogama, ali mu je malo malo pobegla, pa je to iskoristio levi bek crveno-belih. Kada je već bila u njegovom posedu, mladi fudbaler Spartaka je povukao za dres povremenog reprezentativca.

19:23

Odličan Gajić, ali Ben promašuje

Sjajno je Zvezdin desni bek povukao loptu nekih dvadesetak metara, a zatim i centrirao na drugu stativu. Tamo je bio El Fardu Ben koji nije uspeo da zatrese mrežu.

19:15

PREČKA!

Odlično se ubacio Rodić, odigrao je povratnu loptu na ivicu kaznenog prostora, a Katai je pogodio prečku! Doduše, lopta je zakačila nekog od defanzivaca na putu do gola!

Igra se odličan fudbal trenutno!

19:11

Dve šanse u nizu za goste...

Ne snalazi se tim Dejana Stankovića sa ovim pritiskom gostiju. Prvo je probao Nemanja Nikolić glavom, što je Borjan izbacio preko prečke, a zatim je šut Srećkovića pokušao u gol da skrene Tekijaški.

Ostaje 0:0 u Beogradu, ali je Spartak već imao tri solidne šanse.

19:09

VLADICA POPOVIĆ

Na severnoj tribini Zvezdinog stadiona, tamo gde su inače navijačke zastava, sada su ime, prezime i slika legendarnog fudbalera.

19:07

VELIKA ŠANSA ZA SPARTAK!

Pogrešio je Radovan Pankov, odigrao je kratku loptu ka Milanu Borjanu, a Nemanja Nikolić je izvršio pritisak. Slabije izbačenu loptu je pokupio Lazar Tufegdžić, ali nije uspeo da pogodi prazan gol sa dvadesetak metara.

19:05

Meč je počeo!

Bilo je potrebno dvadesetak sekundi igre da Crvena zvezda uputi šut ka golu gostiju. Aleksandar Katai je probao, ali je golman gostiju siguran. Istina, nije imao težak zadatak.

19:04

Minut ćutanja!

Pre nego što utakmica počne, igrači oba tima će ćutanjem pozdraviti jednu od najvećih legendi fudbalskog kluba Crvena zvezda, Vladicu Popovića.

Bivši fudbaler crveno-belih je u vrhu liste igrača po broju nastupa, a kao trener je aktuelnog šampiona Srbije doveo do trofeja Interkontinentalnog kupa u Tokiju.

19:02

Sudije

Današnji meč je poveren Novaku Simoviću, kom će pomagati Nikola Đorović i Miloš Simović, a četvrti sudija je Novica Anđelovski.

Delegat meča između Crvene zvezde i Spartaka biće Rodoljub Rončević.

18:56

TABELA!

Nakon tri odigrana kola, tabela Superlige izgleda ovako:

18:51

Preostali mečevi 4. kola

Utakmica Crvena zvezda - Spartak otvara ovu rundu, a preostali mečevi se igraju u subotu i nedelju.

Subota: Inđija - Napredak, Novi Pazar - Javor, Radnički - Mačva, Radnik - Partizan, Zlatibor - Čukarički

Nedelja: Bačka - TSC, Metalac - Proleter, Rad - Voždovac, Vojvodina - Mladost

18:36

Tradicija

Crvena zvezda je u nizu od osam pobeda protiv Spartaka iz Subotice. Poslednji put kad beogradski tim nije pobedio, ekipe su remizirale (1:1) u Subotici. bilo je to davne 2016. godine.

Ako bi se gledali samo mečevi u Beogradu, Spartak je poslednji put napustio teren neporažen još 2011. godine. Davno!

Prethodne sezone je bilo 2:3 u Subotici i 3:1 u Beogradu, odnosno šampion Srbije je u efikasnim mečevima osvojio svih šest bodova protiv današnjeg rivala.