Sevilja je vladar Lige Evrope: Spektakularno finale, pet golova i "makazice" za šesti trofej u 15 godina!

Španski klub je apsolutni rekorder takmičenja, a to su uspeli posle vrlo uzbudljivog finala protiv Intera - 3:2!

Sevilja je vladar Lige Evrope: Spektakularno finale, pet golova i "makazice" za šesti trofej u 15 godina! Izvor: Guliver/Getty images/Pool, Pool/Getty Images Europe

Sevilji niko ne može ništa, njihovo srednje ime je Liga Evrope! Ekipa Žulena Lopetegija osvojila je ovo takmičenje posle izuzetno uzbudljivog finala koje je imalo (skoro) sve, zaustavivši Inter na putu ka prvom evropskom trofeju posle 10 godina.

SEVILJA - INTER 3:2 (2:2)
/De Jong 12, 33, Karlos 74 - Lukaku pen. 5, Godin 36/

Obećavan nam je spektakl kada smo saznali da će se zbog pandemije korona virusa završnice Lige šampiona i Lige Evrope igrati kao završni turniri kakve smo navikli da gledamo kod nacionalnih selekcija, ali ovakvo finale malo ko je mogao da očekuje.

Sevilja i Inter su nam pružili meč za pamćenje i prepričavanje, pun golova, lepih i manje lepih poteza, vreline koju južnjačka krv donosi u ovakvim utakmicama i mnoštvo obrta.

Poveo je Inter već posle pet minuta kada je Romelua Lukakua oborio Dijego Karlos u šesnaestercu, a Belgijanac je bio precizan sa bele tačke. I ako je neko možda očekivao da će ova dvojica igrača obeležiti konačan rezultat, teško da su očekivali da će uloge biti promenjene.

Sevilja je već u 12. minutu izjednačila preko Luka de Jonga, da bi on potom doneo i preokret u 33. minutu kada je ponovo matirao Samira Handanovića! Nije ni Interu trebalo mnogo da izjednači - u 36. je Dijego Godin glavom uspeo da savlada golmana Bona i poravna na 2:2!

Pola sata je bilo dovoljno da vidimo četiri pogotka, ali i dosta žustrine u igri dva tima na sredini terena. U nastavku nije bilo toliko golova, ali uzbuđenja nije nedostajalo.

Izvor: Guliver/Getty images/Lars Baron, Lars Baron/Getty Images Europe

Na kraju, ispostaviće se, tragičar u timu Intera bio je Romelu Lukaku. Iako je doneo prednost svom timu na startu, to nije uspeo da ponovo uradi kada je izašao "jedan na jedan" sa Bonom. I kako to u svakom klišeu biva, propuštene šanse bivaju kažnjene.

Na drugoj strani, posle jednog prekida Sevilje, Dijego Karlos, krivac za gol Lukakua, uspeva da jednu lopta iza svojih leđa "uhvati makazicama", a njegov udarac se odbija od Lukakuove noge i odlazi pod prečku Interovog gola - 3:2 i kraj!

Imao je Inter do kraja meča još jednu dobru šansu, ali su se "džokeri" Viktor Mozes i Aleksis Sančez spetljali u šesnaestercu Sevilje, pa je tim Nemanje Gudelja (koji je ušao na teren u finišu meča) uspeo da ponovo osvoji Ligu Evrope.

Ponovo, iako su na nju čekali četiri godine, jer je ovo bio šesti trijumf Sevilje u ovom takmičenju od sezona 2005/06. Šest finala u 15 sezona i svih šest pobeda.

A Inter će Ligu Evrope pojuriti neki drugi put, onu poslednju doneo im je Ronaldo davne 1998. kada se takmičenje zvalo Kup UEFA...

Tekstualni prenos meča pratite klikom na *RAZVOJ DOGAĐAJA*

22:54

KRAJ UTAKMICE - 3:2!

Sevilja je osvajač Lige Evrope!

Opširniji izveštaj pročitajte u uvodnoj vesti.

22:48

JOŠ ŠEST MINUTA!

Tolika je nadoknada vremena.

22:47

Uzbuđenje raste u finišu meča

Sada imamo prilike da vidimo i dosta faulova, dosta pokušaja Intera da što pre prekinu napade Sevilje.

Ali Sevilja uspeva za sada sve da izdrži. Ulazimo u 90. minut...

22:42

Sprema se Nemanja Gudelj da uđe u igru

Srbin će pokušati da donese još defanzivne čvrstine u igri Sevilje, imajući u vidu da je u toku 85. minut.

22:40

Kakva prilika za Inter!

Strašna prilika! Bila je ovo velika gužva u šesnaestercu Sevilje, Mozes je bio u šansi, ali je pao, lopta stiže do Aleksisa Sančeza, koji uspeva tek malo da gurne loptu, ali ne dovoljno jako, pa jedan igrač Sevilje odbija loptu sa gol-linije!

Ostaje 3:2!

22:32

GOOOOOOL, MAKAZICE ZA 3:2!

Kakav pogodak Dijega Karlosa u 74. minutu! A pretilo je da bude tragičar!

Karlos je bio krivac za prvi gol Intera, i kod drugog im je pomogao, a onda je na drugoj strani rešio da "makazicama" postigne gol i to nakon što je lopta na putu do mreže dirala Romelua Lukakua... Neverovatan meč, nema šta nam večeras nije ponudio!

22:24

65' - Lukaku "jedan na jedan", nema gola!

Kakva sada šansa za Belgijanca! Romelu Lukaku je umakao odbrani Sevilje, imao je jednog igrača "na leđima" kada je izlazio "jedan na jedan" sa golmanom Bonom, a ovaj uspeva da nogom odbrani udarac.

Ostaje 2:2, a beležimo i da je Dijego Karlos ponovo bio taj kojem je Lukaku umakao. Katastrofalan meč za štopera Sevilje!

22:17

Ešli Jang preti!

Solidan udarac Ešlija Janga sa oko 20-22 metra, ali malo preko prečke gola Sevilje.

Sada Inter igra i visok presing na odbranu Španaca...

22:15

Sada je Reguilon bio u prilici!

Lep pokušaj levog beka Sevilje u 57. minutu, prošao je sam po levoj strani, izborio se za poziciju za šut, doduše iz teškog ugla, a njegov snažan udarac pogađa spoljni deo mreže.

Čak 11 šuteva Sevilje na ovom meču, Inter za sada na samo pet.

22:10

51' - Galjardiniiiiii, blokiran!

Lep napad Intera po desnom boku, lopta je posle vraćena na šesnaesterac, odakle Galjardini u punom trku nailazi i šutira, ali pogađa jednog od defanzivaca Sevilje.

Nadamo se da će se opet sve "rasplamsati".

22:05

Luk de Jong u probranom društvu!

Postigao je dva gola u prvom poluvremenu, a postao je sedmi igrač koji je bio dvostruki strelac u finalu Lige Evrope!

Može li da prvi stigne do het-trika?

22:03

Počelo je drugo poluvreme!

Dajte nam još ovog spektakla, prvo poluvreme je bilo baš ludo!

21:48

Umalo 3:2 - poluvreme!

Handanović u poslednjim sekundama prvog poluvremena uspeva da odbrani udarac Sevilje posle još jednog prekida, a ovoga puta je Lukas Okampos igrao glavom.

Slovenački golman izbacuje u korner, ali nema vremena da se taj korner izvede.

Poluvreme 2:2!

21:46

Sada i Banegi karton

Malopre je jedan karton bio nad njim, a sada Argentinac dobija javnu opomenu zbog opasnog starta nad Galjardinijem.

Kakvo li nas tek drugo poluvreme očekuje posle ovakvih 40 i kusur minuta?

21:44

Šest šuteva u okvir...

Do 43. minuta smo videli četiri šuta Sevilje u gol Intera i još dva šuta Intera u gol Sevilje, a čak četiri gola.

Vrlo su efektni napadači večeras, potpuno ludo prvo poluvreme! U međuvremenu beležimo i žuti karton Nikola Barele zbog oštrog faula nad Everom Banegom...

21:36

36' - GOOOOOOL 2:2!

Uzvraća Inter, opet iz prekida, Dijego Godin!

Kakvu sada utakmicu gledamo. Taman što je Sevilja preokrenula, tri minuta kasnije Inter vraća istom merom, iz sličnog prekida. Godin je bio najviši u skoku, a opet je golu prethodio faul Dijega Karlosa, koji je već skrivio penal za inter.

21:34

33' - GOOOOOOL, opet De Jong - 2:1 za Sevilju!

Luk de Jong je potpuni heroj Sevilje! Preokret Španaca, posle centaršuta Banege iz slobodnjaka, na drugoj stativi je ostao De Jong, nije bio dobro pažen i uspeva da glavom prebaci Handanovića!

Izvor: Guliver/Getty images/Pool, Pool/Getty Images Europe

21:28

27' - Dosta faulova do sada

Nije da su mnogo oštri, ali dosta se rasplamsalo na obe strane. Samo je Dambrozio u timu Intera napravio četiri prekršaja, videli smo jedan penal, a onda i još nekoliko prekršaja na sredini terena.

Posle jednog sličnog faula je i Ever Banega pokušao da zapreti centaršutem u šesnaesterac, ali se Inter lako odbranio.

21:22

Opasna kontra Lautara, ali...

Imao je Inter zanimljivu kontru "dva na dva", Lautaro Martinez je poveo taj napad, nije mogao da doda loptu Lukakuu, ali je onda posle malo "lomljenja kičme" Hesusu Navasu uspeo da izgubi korak i padne u šesnaestercu.

21:18

U Interu traže novi penal!

Barela je pokušao da progria Lukakua, jednog defanzivca Sevilje lopta pogađa u ruku, a sudija odmahuje i nema nameru da pokaže na "belu tačku".

Sumnjiva situacija, mogao je makar da pogleda VAR snimak i donese konačnu odluku... Neće vas začuditi da je posle svega ovoga Antonio Konte već u 17. minutu dobio žuti karton.

21:15

Taman da ih pohvalimo...

Spremali smo se da pohvalimo Sevilju koja je polako počela da "dolazi sebi" posle primljenog gola... I pre nego što smo stigli to i da napišemo, Luk de Jong postiže gol za 1:1.

Za sada sjajno finale Lige Evrope imamo priliku da gledamo!

21:13

12' - GOOOOOOL, 1:1!

Kakav meč gledamo! Tek je 12. minut, a Luk de Jong postiže gol!

Odlična akcija Sevilje koja je dugo trajala, a posle centaršute sa desne strane, De Jong beži Godinu i glavom uspeva da postigne gol!

21:06

5' - GOOOOOOL, LUKAKU 1:0!

Lukaku i Bono oči u oči, ali gooooool!

Vodi Inter 1:0 iako je golman Sevilje uspeo da "pročita" stranu!

21:04

PENAL U 3. MINUTU!

Lukaku je ušao u šesnaesterac, a Dijego Karlos ga je nepropisno zaustavio! Žuti karton i sada jedanaesterac na samom startu meča. Lukaku je bio nezaustavljiv!