Crno-beli su uspeli da se plasiraju u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

PARTIZAN NIJE BRILJIRAO, ALI JESTE POBEDIO: Letonci arhivirani, penal dovoljan za uspešan jubilej Izvor: MN PRESS

Partizan nije bio na svom nivou, nije bilo rasterećenosti kao u meču protiv Inđije proteklog vikenda, ali to je donekle i bilo za očekivati. "Nervi" su savladani u prvom evropskom meču ove sezone, a sa njima i letonski RFS, za plasman crno-belih u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

PARTIZAN - RFS 1:0 (0:0)
/Natho pen. 52/

Ekipa Sava Miloševića je ostvarila zacrtan cilj. Bez previše frke savladan je tim iz Rige, mada nije bilo jednostavno. Partizan nije briljirao, izgledala je igra dosta "stegnuto", naročito u prvih 45 minuta, ali sve to brzo će moći da se zaboravi jer je 300. meč "parnog valjka" u evropskim takmičenjima prošao uspešno.

Ovogodišnje kvalifikacije za evropska takmičenja ne donose ni najmanje pravo na grešku, a Partizan ih protiv Letonaca nije pravio. Bibars Natho je iskoristio jedanaesterac početkom drugog poluvremena nakon što je prethodno centaršut Filipa Stevanovića pogodio u ruku jednog igrača gostiju.

To je, ispostavilo se, bilo dovoljno.

Imao je Izraelac, zapravo, prvu pravu šansu na meču, kada je sa ivice peterca uspeo samo da pogodi u nogu golmana Kučera. Imao je i Asano dobar pokušaj sa distance kada je naterao Ukrajinca da napravi "paradu", ali golova u prvom poluvremenu nije bilo.

Nathov gol u nastavku je malo rasteretio crno-bele, u narednih desetak minuta je bilo više prilika nego za prethodnih pola sata, međutim, gosti su uspeli da izdrže nalet i stabilizuju se.

Usledio je sporiji ritam Partizana, reklo bi se svesno, da se ne rizikuje previše i sačuva minimalna prednost. Iako je bilo blagih trzavica u odbrani "valjka" u poslednjih pet minuta, ta taktika pokazala se uspešnom.

Teško da će igra tima oduševiti trenera Miloševića ili navijače, ali rezultat je bio apsolutni prioritet.

Sada se čeka žreb za drugo kolo 31. avgusta...

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

22:49

KRAJ UTAKMICE - 1:0 ZA PARTIZAN

Uspešno prebrođeno prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope!

Izveštaj pročitajte klikom na *UVODNA VEST*

22:46

Šut na gol... Aut!

Eto tako je šutirao jedan igrač RFS-a!

U igru ulazi sada Milan Smiljanić, umesto Bibarsa Natha. Da se potroši vreme...

22:44

Žuti karton za Miletića

U toku je 90. minut, nije morao Miletić da ruši rivala, a sada je opasno pred golom Partizana, jer može da se ubaci lopta u gužvu.

Ipak, pokušao je bek RFS-a direktno na gol iskosa i tu nema opasnosti na kraju...

22:41

RFS pokušava dugim loptama

Uglavnom su to centaršutevi iz dubine kojim pokušavaju da nekako stignu do šesnaesterca Partizana, ali defanzivci crno-belih dobro obavljaju posao u vazduhu.

22:33

Šut Natha!

Pokušao je Izraelac sa oko 20 metara, solidan udarac, ali golman RFS-a odbija udarac.

Partizan postaje sve oprezniji jer je i vremena do kraja meča sve manje...

22:31

Dobra kombinacija Partizana, ali...

Pobegla je lopta Asanu posle nešto tvrđeg prvog dodira i otišla u gol-aut, ali ponovo je Natho pokazao koliko odlično ume da odigrava lopte u prostor iz svih pozicija.

Igra se 77. minut...

22:28

Odmah je uneo pometnju!

Sejduba Suma je posle samo jednog minuta na terenu odmah zapretio!

Uzeo je loptu na oko 25 metara od gola, povukao je napred, stvorio sebi prostor, a dobar udarac sa distance ipak ide malo pored gola. Ostaje 1:0 za Partizan.

22:26

Ulazi Suma u igru!

Nije bio Gvinejac spreman za ceo meč, ali zato od 72. minuta na terenu menja Filipa Stevanovića!

22:20

Lepa lopta Natha, ali...

Takuma Asano je bio u dobroj poziciji, zapravo previše dobroj - pomoćni sudija pokazuje da je to ofsajd Japanca.

Moglo je da bude opasno, ali zamalo "prebrz" krilni igrač Partizana.

22:17

Žuti karton za goste

Žiga Lipušček zasluženo dobija žuti karton posle faula nad Umarom Sadikom. Ceo meč prati Nigerijca u stopu, sada nijemogao da izbegne kaznu.

22:14

Partizan kontroliše igru

Ulio je gol samopouzdanje i sigurnost igračima Partizana koji sada mnogo duže uspeva da drži loptu u posedu, da budu blizu šesnaesterca RFS-a, ali i dalje nema nove veće prilike.

Još jedan gol bi rešio sve sumnje...

22:10

Ovako je sve to izgledalo - 1:0 za Partizan!

22:05

52' - GOOOOOOL, NATHO

Partizan vodi 1:0! Natho iz penala šutira u jednu stranu, golman odlazi u drugu i to je vođstvo za crno-bele.

22:05

51' - PENAL ZA PARTIZAN

Stevanović pogađa igrača RFS-a u ruku! Bila je ruka odvojena od tela, sve se činilo čisto i sudija pokazuje na belu tačku.

22:04

50' - Padaju igrači RFS-a posle prekida

Čulo se u Humskoj kako viču gosti da su njihovi igrači bilo faulirani posle jednog prekida iz dubine. Lemajić je bio na zemlji, ali sudija odmahuje da nema ni govora o penalu.

Delovalo je kao da su se igrači samo zapetljali u gužvi.

21:59

POČELO JE DRUGO POLUVREME

21:55

Dok čekamo drugo poluvreme

21:54

STATISTIKA PRVOG POLUVREMENA

Partizan je imao sedam šuteva ka golu RFS-a, od čega su četiri bile odbrane Kučera. Gosti jedan šut, ali nije Stojković morao da brani udarac.

Igrači Partizana su i tri puta bili u ofsajdu, gosti nešto oštriji sa osam faulova spram šest domaćeg tima, ali u suštini "čist" meč do sada.

21:44

POLUVREME!

Nije ovo bilo idealno poluvreme, ali je na kraju bilo šansi za crno-bele da stignu do vođstva.

Neće biti Partizan zadovoljan što je i dalje 0:0, sledi izuzetno važnih 45 minuta.

21:40

41' - Stojković ispušta loptu...

...ali prekršaj nad golmanom Partizana posle jednog prekida gostiju.

Crno-beli kreću u novi napad.

21:37

38' - Opasnost pred golom Stojkovića

Napada sada i RFS, uspeli su da uguraju loptu u šesnaesterac, bilo je tu nekoliko odbitaka, a posle toga stiže do Šarića koji šutira sa ivice šesnaesterca, malo pored gola Partizana!

I dalje 0:0, ali sada viđamo više prilika...

21:35

Asanooooo - sjajan šut, odbrana!

Bila je ovo lep pokušaj - ponovo Sadik uspeva da se reši nekoliko igrača, lopta stiže do Asana koji šutira sa 20 metara, jako lep udarac, ali i odlična "parada" Kučera!

U nastavku napada još jednom Sadik uspeva da prođe između nekoliko igrača RFS-a, a onda šutira levom nogom iz teškog ugla - Kučer ponovo brani.

21:33

34' - Sadik loše šutira!

Sve je dobro uradio na oko 20 metara od gola, rešio se dvojice igrača, uspeo da se "odlepi", ali njegov udarac posle toga je bio vrlo razočaravajuć, daleko iznad gola.

21:29

Opet sporiji ritam

Imao je Partizan onu šansu Natha, ali od tada dosta "seckanja"... Jedan igrač gostiju je bio na travi, posle toga je i Sadik dobio jedan udarac, ali je sa njim sve u redu.

Partizan ne uspeva da probije blok odbrane RFS-a, moraće dosta bolje od ovoga.

21:23

24' - Natho u gol šansi!

Kakva sada prilika za Partizan! Kombinovali su Takuma Asano i Bibars Natho, Japanac je asistirao Izraelcu, ovaj uspeva da primi loptu i šutira sa ivice peterca, ali brani golman Kučer!

Ostaje 0:0!

21:22

22' - Banjak tamo gde treba

Jedan prodor gostiju, centrira Savlnieks, ali Maki Banjak je na pravom mestu i izbacuje loptu daleko od gola.

21:16

Crno-beli "smiruju" goste

Igra se 17. minut, a polako igrači Partizana uspevaju da smire goste, pre svega njihov presing kojim su pokušali da destabilizuju domaće.

Još uvek nema pravih prilika za Partizan, a posle jednog pokušaja Nemanje Miletića, desni bek se našao u ofsajdu.

21:15

Novi gol u Moldaviji!

TSC vodi 2:0!

21:12

Imaju bolji pogled na teren

Rezervni igrači na "zapadnoj" tribini, a sve zbog pravila socijalnog distanciranja...

Izvor: MONDO/Vladimir Sukdolak

21:09

10' - Ne nameće Partizan svoju igru

Još je rano za neke veće procene kako će teći ovaj meč, ali za sada Partizan ne uspeva da smiri posed lopte i da malo više pritisnu Letonce.

21:03

Prva prilika za crno-bele

Igrao se četvrti minut kada je jednu dugu loptu Umar Sadik vratio nazad na šesnaesterac ka Takumi Asanu, ovaj šutira, ali je blokiran i lopta odlazi u korner.

20:59

POČELA JE UTAKMICA!

20:58

Grobari poslali poruku igračima!

Navijači Partizana nisu na stadionu, ali imaju poruku za svoje igrače.

Igrajte hrabro i srcem za nas, južna strana je uz vas!

Takođe, ispred stadiona se čuje pesma navijača Partizana!

Poruka Grobara

20:28

Evo i tima RFS-a

Ovo je sastav Letonaca: Kučer – Savalnieks, Jagodinskis, Lipušček, Solovjovs - Ikaunijeks, Strumija, Šarić - Šimković, Lemajić, Kuadio.

Dakle, imaćemo priliku da vidimo Darka Lemajića, bivšeg napadača Inđije i Napretka, inače dve prethodne sezone najboljeg strelca Prve lige Letonije.

RFS u ofanzivnoj 4-3-3 formaciji!

20:20

Vodi TSC!

"Pao" je gol u Moldaviji, srpski debitant ima prednost...

Pratite tok meča ovde!

20:04

Stigao je i Partizan, procedura se poštovala do u slovo

Igrači moraju da imaju negativan PCR test koji pokazuju uz lični dokument. Nakon toga dobijaju dozvolu za prolazak i bedž za crvenu zonu. Takođe, svi igrači i članovi kluba su dužni da nose maske.

Pogledajte dolazak Partizana na stadion:

20:01

Ovo je klupa crno-belih

Na klupi Partizana za ovaj meč nalaze se golman Popović, pridošlica Denis Stojković, malopre pominjani Suma, Bojan Ostojić, Rajko Brežančić, Milan Smiljanić i Bojan Matić.

19:52

Poznat sastav Partizana!

Ovo je tim za koji se opredelio Savo Milošević!

Vladimir Stojković – Nemanja Miletić, Maki Banjak, Uroš Vitas, Slobodan Urošević – Saša Zdjelar, Aleksandar Šćekić – Fulip Stevanović, Bibars Natho, Takuma Asano – Umar Sadik

Dakle, i ovoga puta crno-beli bez Sejdube Sume, kao i u meču protiv Inđije proteklog vikenda.

19:44

Ovo je procedura za dolazak igrača na stadion

U Humsku su stigli i fudbaleri RFS-a, a ovako glasi procedura zbog pandemija kovida-19:

19:28

Partizanovih 299 u Evropi

Već je dobro poznato da će Partizan večeras odigrati 300. utakmicu u međunarodnim takmičenjima, a evo kakav je bilans kluba posle 299 mečeva.

U Kupu i Ligi šampiona su odigrali 105 mečeva uz skor 41 pobeda, 24 nerešene i 40 poraza.

U Kupu UEFA i Ligi Evrope su na 146 mečeva ostvarili 58 pobeda, 33 remija i 55 poraza, dok su u Kupu pobednika kupova na 12 mečeva imali četiri pobede, jednu nerešenu i 7 poraza.

Kup sajamskih gradova je doneo osam mečeva - dve pobede i po tri remija i poraza, dok su u Srednjeevropskom kupu na 28 mečeva ostvarili 13 pobeda, devet nerešenih i šest poraza.

Ukupno, to je 118 pobeda, 70 nerešenih i 111 poraza.