"Blickrig" na startu drugog poluvremena odlučio meč. Teška povreda Docića...

ČETIRI GOLA NA BRDU I STRAŠNA POVREDA DOCIĆA: Zvezda na Kipar putuje puna samopouzdanja! (VIDEO) Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je ostvarila i devetu pobedu od početka sezone!

Da će to biti težak test za Zvezdu pokazalo se već u prvom minutu kada je Čukarički tražio penal posle kornera, ali je gol Milunovića u narednom napadu umirio crveno-bele. Do kraja meča su golove dali još Ivanić u 50, a onda i Kanga sa "kreča" u 54. minutu dok je susret obeležila i teška povreda Docića koji je na nosilima iznesen sa terena posle starta Sanoga.

"Brđani" su pružili sasvim solidan otpor šampionu Srbije i u 84. minutu preko Milana Savića, kada se Zvezda opustila, uspeli su da dođu do utešnog pogotka za konačnih:

ČUKARIČKI - CRVENA ZVEZDA 1:3 (0:1)

Nova tri boda sigurno će podići samopouzdanje igrača Zvezde pred odlazak u Nikoziju na meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, ali ima još stvari koje je potrebno popraviti.

Ovoga puta je realizacija bila na nivou, Zvezda je postigla tri gola iz najbolje tri šanse u kojima se našla, dok je u finišu meča pogodila i stativu preko rezerviste Srđana Spiridonovića. Uz to, videli smo i debi novog napadača Dijega Falćinelija koji nije imao mnogo prostora da se pokaže.

Problem je bio u organizaciji igre, gde je Kanga često "gušio" svoje saigrače na sredini terena, dok je odbrana u nekoliko momenata bila nesigurna, pa je Čukarički zaslužio utešni gol preko Savića.

Ipak, ovaj susret će se najviše pamtiti po detalju iz 62. minuta kada je Sanogo "uleteo" u Docića i kramponima ga udario po kolenu, a kapiten Čukaričkog je odmah ispustio urlike. Za to je Sanogo dobio samo žuti karton, a Docić je iznesen na nosilima.

0:1 NEMANJA MILUNOVIĆ

0:2 MIRKO IVANIĆ

0:3 GELOR KANGA

1:3 MILAN SAVIĆ

ZVEZDA: Borjan - Gajić, Degenek, Milunović, Rodić (od 58. Pankov) - Sanogo (od 75. Falćineli), Nikolić - Gavrić (od 58. Spiridonović), Kanga, Ivanić (od 75. Petrović)  - Boaći (od 5. Vukanović).

ČUKARIČKI: Petrović - Ćirković, Ostojić, Šapić, Tošić - Savić, Docić (od 63. Lukić), Kajević, Pantić, Birmančević - Eze.

Meč je sudio Lazar Lukić.

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

20:51

90+5' - KRAJ!

Crvena zvezda je slavila 3:1 na gostovanju na Banovom brdu.

20:50

89' - Spiridonović!

Lepo se snašao u kontri, ali lopta pogađa stativu... Još pet minuta će se igrati!

20:44

84' - GOL! 1:3! SAVIĆ!

Zaslužio je Čukarički gol, a postiže ga Milan Savić odličnim udarcem sa distance.

Da li je ovo samo utešni pogodak ili...?

20:40

80' - Pantić!

Pogađa stativu gola Milana Borjana bivši fudbaler Partizana. Možda je po prikazanoj igri Čukarički zaslužio gol, ali to neće biti ovaj Pantića posle dodavanja Kajevića.

20:38

75' - Debituje Italijan!

Falćineli je stigao juče u Beograd, pa već danas debituje. Na terenu je umesto Sanoga, a Petrović menja Ivanića.

20:24

62' - Strašan start Sanoga!

Udario je kramponima po kolenu Marka Docića koji je posle toga ispustio urlik od bolova, ali je Sekuu Sanogu pokazan samo žuti karton.

Docić je iznesen na nosilima, a klupa Čukaričkog protestuje.

"Polomio mu je nogu, čoveče!", vikali su domaćini.

20:14

54' - GOL! KANGA! 3:0!

Laka egzekucija Kange, prvi pogodak od povratka u Zvezdu.

20:13

53' - Penal za Zvezdu!

Pao je Vukanović posle starta Ćirkovića, a sudija pokazuje na penal.

20:12

50' - GOL! ZVEZDA VODI 2:0! IVANIĆ!

Odahnuo je Dejan Stanković...

Možda najbolji igrač crveno-belih ove večeri je duplirao vođstvo. Ivanić je dobio loptu, nameštao se dugo na udarac na ivici kaznenog prostora, a njegov šut je pogodio Ćirkovića, pa lopta vara Petrovića!

Potom i zagrljaj...

20:07

47' - Šansa!

Bez promena u sastavima na poluvremenu, prva šansa za Ezea. Interveniše ispred njega Degenek i otklanja opasnost... Ne odustaje Čukarički!

19:59

Zašto čujete navijače u prenosu?

Naš reporter Dušan Ninković otkriva odakle se čuje pesma navijača Crvene zvezde.

19:45

43' - Vukanović!

Najbolji napad Zvezde na meču od gola na startu meča. Divno je Ivanić gurnuo u prost za Vukanovića, ali napadač iz Gajdobre je loše šutirao… Ili je hteo da doda.

To bi bilo sve od prvog poluvremena.

19:42

40' - I još jedan!

Savić je startovao na Sanoga i našao se u beležnici Lukića. Sada se već rasplamsalo...

19:41

37' - Još jedan žuti!

Nema dileme, Rodić je faulirao Savića i zaslužio opomenu.

19:39

34' - Žuti karton!

Žuti karton za Kajevića posle oštrog starta. Lukić je odmah pritrčao, video je kako se sudario sa Gavrićem, a igrači Čukaričkog se žale što prethodno nije dosuđen faul nad Ezeom.

19:35

Pogledajte situaciju kad je Zvezda tražila penal...

19:27

24' - Lukić pušta da se igra!

Dva driblinga Gavrića i pad posle kog je mladi igrač Zvezde ostao na travi, ostao je nem na to sudija Lazar Lukić, dok i u narednom napadu nije ništa sudio posle duela Sanoga i Birmančevića.

19:22

19' - Nova šansa!

Raspoloženi su gosti i ofanzivni uprkos šokantnom početku meča, ali Birmančevića zaustavlja Milunović odličnim blokom. U nastavku akcije probao je Kanga, ali evidentno je da Gabonac nije još ni blizu prave forme.

19:16

13' - ŠANSA!

Izbio je Milan Savić u šansu, van gola je bio Milan Borjan koji nije uspeo da ga zaustavi, a udarac igrača Čukaričkog ide malo preko gola.

19:07

3' - GOL! ZVEZDA VODI! 0:1!

Odmah reakcija Zvezde i novi gol posle prekida za tim Dejana Stankovića.

Posle gužve je lopta stigla do Nemanje Milunovića koji reaguje i zakucava loptu u mrežu Đorđa Petrovića za radost gostiju. Za to vreme se Ričmond Boaći požalio na povredu, pa ga je zamenio Aleksa Vukanović.

U međuvremenu je Boaći dobio i žuti karton...

19:06

2' - Čuka traži penal!

Gužva posle kornera, probao je Kajević da šutira, u šut mu je ušao Boaći i izblokirao rukom i grudima, a sudja Lukić je pokazao da se igra dalje.

19:01

1' - Meč je počeo!

Sa centra su krenuli igrači Čukaričkog...

18:56

Tu su rezervisti!

Među njima je i Falćineli...

Izvor: MONDO/Dušan Ninković

18:37

Iznenađenje!

Kazao je Dijego Falćineli da je spreman, ali malo ko je mislio da će napadač iz Italije u danu kada je predstavljen biti u sastavu Crvene zvezde.

On je u protokolu za meč, a videćemo da li će već debitovati...

18:33

SASTAVI!

ZVEZDA: Borjan - Gajić, Degenek, Milunović, Rodić - Sanogo, Nikolić - Gavrić, Kanga, Ivanić - Boaći.

ČUKARIČKI: Petrović - Ćirković, Ostojić, Šapić, Tošić - Savić, Docić, Kajević, Pantić, Birmančević - Eze.

Meč sudi Lazar Lukić.

17:21

Svečano u Zvezdi!

Trener crveno-belih Dejan Stanković slavi 42. rođendan, a igrači su mu priredili iznenađenje.

17:20

Dobro došli u MONDO live!

Ostanite uz MONDO, pratićemo meč između Čukaričkog i Zvezde iz minuta u minut. Naš reporter Dušan Ninković biće na licu mesta tako da vas očekuju fotografije, snimci i izjave.