Sarajevo je lider m:tel Premijer lige BiH: Poslije Borca, Tatar ukrotio i "vukove" (VIDEO)

U "malom" sarajevskom derbiju, "bordo" tim je savladao Olimpik u zaostaloj utakmici četvrtog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Olimpik - Sarajevo, Premijer liga BiH, zaostali meč 4. kolo Izvor: Facebook/FK Sarajevo

Izabranici Vinka Marinovića na sarajevskoj "Otoci" izborili su lidersku poziciju na tabeli, a opet je kao i u prethodnom meču sa Borcem najzaslužniji bio krilni napadač Benjamin Tatar, strijelac dva pogotka.

OLIMPIK - SARAJEVO 1:3 (0:1)

U prvom dijelu se nije imalo mnogo toga za vidjeti na "Otoci"...

Iako su "vukovi" imali blagu inicijativu u prvih 20 minuta, gosti sa "Koševa" su poveli minut kasnije iz prvog udarca ka golu Ibre Hodžića.

Njegov kolega na suprotnoj strani terena Elvis Džafić ispucavanjem je doveo Benjamina Tatara u mat poziciju, a as Sarajeva takve prilike rijetko propušta - upisavši svoj peti pogodak u sezoni za vođstvo na listi strijelaca - 0:1.

U nastavku je takođe viđena poprilično nezanimljiva utakmica, a jedinu priliku za pogodak propustio je kapiten Sarajeva Mersudin Ahmetović u 63. minutu kada je iskosa šutirao pored gola "vukova".

Do 82. minuta, kada je krenula "kanonada" na obje strane!

Izvor: FENA

Najprije je ponovo Tatar pogodio mrežu Olimpika, nakon što je prevario svoje čuvare u kaznenom prostoru i majstorski šutirao pod prečku Olimpika - 0:2.

Uzvratili su domaći fudbaleri poslije kornera dva minuta kasnije kada je najviši u skoku bio Ahmed Hasanović - 1:2.

Međutim, poslije brog kontranapada u 86. minutu sve dileme oko pobjednika razriješio je Anel Hebibović - 1:3.

Bila je to treća vezana pobjeda ekipe sa "Koševa", nakon koje su se osamili na vrhu tabele sa dva boda prednosti ispred gradskog rivala Željezničara, koji doduše ima jednu utakmicu manje. S druge strane, Olimpik je ostao na "fenjeraškom" mjestu.

OLIMPIK: Hadžić, Bajraktarević, Dujmović, Ojdanić, Milović, Jusufi, Hadžanović, K. Handžić, Zeba, Šišić i Osmanović. Trener: Esad Selimović

SARAJEVO: Džafić, Pidro, Šerbečić, Dupovac, Oremuš, Pejović, Sušić, Rahmanović, Fanimo, Tatar i Ahmetović. Trener: Vinko Marinović