Treća pobeda za Aleksandra Stanojevića otkako je seo na klupu Partizana, ali meč su ponovo obeležile sudijske odluke oko kojih će sigurno biti reči narednih dana.

PARTIZAN OPET IZ PENALA "OTKLJUČAO" RIVALA: Biće bure oko suđenja, sa obe strane Izvor: Miroslav Todorović/FK Partizan

Partizan je upisao i treću pobedu od kada je na klupu seo Aleksandar Stanojević, drugu uzastopnu "minimalcem" u gostima - i to na isti način!

Kao što su crno-beli golom iz penala pobedili Sfintul George, tako su trijumfovali i u Užicu protiv Zlatibora. Glavni arbitar Zoran Široki pokazao je na "belu tačku" u 78. minutu, signalizirao je da je Milan Đokić igrao rukom, a siguran realizator najstrože kazne bio je Bibars Natho.

To nije jedina sporna situacija koju smo videli na meču, pošto je Partizanu poništen gol u prvom poluvremenu, kada je signaliziran ofsajd Bojana Matića.

ZLATIBOR - PARTIZAN 0:1 (0:0)

Dobro su poznate "boljke" crno-belih na gostovanjima, a bilo ih je i ovoga puta, posebno jer je Stanojević odlučio da na teren ne pošalje najjači tim.

Odluka da odmori glavne igrače "poništena" je već na poluvremenu, ušli su Stevanović i Sadik, ubrzo potom i Natho, pa su crno-beli igrali sve brže i bili opasniji pred golom mladog Čupića, inače odličnog ovog popodneva.

Nakon što smo u prvom poluvremenu videli stativu Stojkovića  poništen gol Matića, i veliku šansu za Đakovca, drugo poluvreme bilo je znatno raznovrsnije, a gol je viđen tek u 80. minutu.

Posle kornera lopta je preskočila nekoliko igrača, a onda prema mišljenju Širokom pogodila u ruku Đokića. Odmah je arbitar pokazao na "belu tačku", opkolili su ga domaći igrači, ali odluka je već bila doneta.

U finišu meča su Zlatiborci imali šansu da izjednače, ali se mladi Popović, u svojoj najboljoj partiji do sada, odlično snašao.

Narednog četvrtka Partizan čeka meč protiv Šarlroe u Belgiji u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

ZLATIBOR: Čupić, Jezdimirović, Anđelković, Poček (od 60. Vidić), Đakovac, Glišović, Vukić, Janjić, Vladić (od 46. Đokić), Krstić i Islamović.

PARTIZAN: Popović - Miljković, Banjak, Vitas, Urošević - Smiljanić (od 57. Natho), Zdjelar - Asano (od 85. Lutovac), Stojković (od 46. Stevanović), Marković (od 88. Ostojić) - Matić (od 46. Sadik).

Meč je sudio Zoran Široki.

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

20:50

90+3' - Kraj!

Partizan je pobedio iz penala koji je u gol pretvorio Bibars Natho.

20:49

90' - Počinje nadoknada!

Igraće se još tri minuta...

20:45

85' - Izmena!

Asano izlazi iz igre, menja ga Lutovac.

20:40

80' - GOL! VODI PARTIZAN!

Bibars Natho je bio precizan sa "kreča", a domaći se ne mire s odlukom.

20:39

78' - Penal za Partizan!

Sudija Zoran Široki pokazuje na belu tačku. Pokazuje da je Đokić igrao rukom.

20:37

77' - Kartoni!

Naljutio se Široki zbog prigovora, pa Vidić i Anđelković dobijaju opomene.

20:33

74' - Još nema gola!

Partizan raspucan, šutiraju iz svih pozicija, ali nema gola i dalje.

20:22

62' - Janjić!

Rasplamsala se igra, probao je Janjić sa 25 metara, našao je prostor, ali je Popović dobro odbranio, s tim da je pitanje da li bi išlo u gol.

Žuti karton za Jezdimirovića zbog faula nad Markovićem u kontri.

20:17

57' - Miljković!

Dobar napad Partizana, vratio je Marković za Miljkovića iz drugog plana, ali je desni bek crno-belih pogodio Umara Sadika. Ulazi sada Natho, izašao je Smiljanić…

20:13

52' - Asano!

Najbolji napad Partizana u nastavku. Kombinovali su Marković i Asano, očajno su ih ispratili defanzivci Zlatibora, ali šut Japanca ide pored gola…

20:06

46' - Izmene!

Vladić je izašao, zamenio ga je Đokić, dok su kod Partizana ušli Stevanović i Sadik, a izašli Matić i Stojković.

19:49

Kraj prvog poluvremena, bez golova. Odnosno, Partizan je postigao jedan gol, ali im je poništen zbog signalizirane ofsajd pozicije.

Izvor: TV Arena sport/MONDO

19:44

40' - Marković!

Drugi pokušaj glavom za Markeca. Probio je Miljković po desnom boku, lepo poslao loptu na sedam-osam metara, probao je bivši igrač Liverpula da postigne gol, ali iako je dobro zahvatio loptu bio je zamalo neprecizan.

19:39

35' - Đakovac!

Uzvratio je Zlatibor u kontri, prošao je Đakovac lepo Vitasa, našao se u gol šansi, probao je da "bocne" Popovića, ali sjajno interveniše mladi golman.

19:36

32' - Matić! Poništen gol...

Postigao je Bojan Matić gol posle kornera, ali je pokazan ofsajd. Usporeni snimak međutim daje drugačiju sliku, što znači da je Partizan oštećen.

19:35

30' - PREČKA!

Direktno iz kornera je Denis Stojković pogodio prečku, nije se snašao Miloš Čupić, vidi se da je vrlo nesiguran za sada.

19:28

25' - Marković!

Probao je Marković glavom posle centaršuta Miljkovića, bio je to nekontrolisan udarac, a za sada nismo videli najblistaviju igru Partizana. Vrlo sporo za sada… Šansa se stvorila iz tranzicije, dvaput je šutirao Marković, ali odbranio se Zlatibor.

19:18

15' - Asano!

Prva opasnost na meču. Bila je to dobra lopta iz dubine za Asana, primio je loptu pored dvojice, šutirao posle prvog kontakta, ali je to otišlo samo u spoljni deo mreže.

19:13

10' - Vrlo mirno

Više je lopta bila u nogama igrača Partizana do sada, nismo videli konkretnu šansu, ali bilo je dosta povika na arbitra Širokog zbog pojedinih odluka.

19:03

1' - Meč je počeo!

Partizan u crnoj garnituri, a Zlatibor u beloj.

17:50

SASTAVI!

Dosta promena u Partizanu i startnih 11 koje nikad nismo videli u crno-belom.

ZLATIBOR: Čupić, Jezdimirović, Anđelković, Poček, Đakovac, Glišović, Vukić, Janjić, Vladić, Krstić i Islamović.

PARTIZAN: Popović - Miljković, Banjak, Vitas, Urošević - Smiljanić, Zdjelar - Asano, Stojković, Marković - Matić.

Meč sudi Zoran Široki.

17:34

Dobro došli u MONDO live!

Ostanite uz naš portal, pratićemo meč između Zlatibora i Partizana iz minuta u minut.