ZVEZDA ŠESTICOM (NI)JE ZALEČILA EVROPU: Zbog Kipra stradao Voždovac!

''Zmajevi'' su u prethodnom kolu pokazali da imaju vatre, a sada gostuju šampionu.

ZVEZDA ŠESTICOM (NI)JE ZALEČILA EVROPU: Zbog Kipra stradao Voždovac! Izvor: MN PRESS
22:51

GOOOOOOOOL! Pavkov!

Vratio se i odmah zatresao mrežu!

22:49

Miran finiš meča

87. minut - Polako se bližimo kraju utakmice, a uzbuđenja ima daleko manje nego u ranijem periodu meča.

22:33

Poslednja Stankovićeva izmena

73. minut - Željko Gavrić izlazi iz igre, a drugo ''Zvezdino dete'' ulazi. Na terenu je Andrija Radulović.

22:24

Peti gol Zvezde

A samo nekoliko minuta kasnije, evo i Mirka Ivanića! Zvezdin rezervista je povisio na 5:0.

22:23

Čevrti gol Zvezde

Ovako je Veljko Nikolić postigao gol protiv Voždovca:

22:22

Izmene

Ponovo dvostruka izmena Dejana Stankovića.

Iz igre izlaze Kanga i Falćineli, a na terenu su Srđan Spiridonović i Milan Pavkov, koji igra prve minute ove sezone!

22:19

IVANIIIIIIĆ! GOL!

57. minut - Crvena zvezda ne staje!

Sada je mirko Ivanić iskoristio lošiju reakciju odbrane Voždovca i prelepom ''kiflom'' savladao Prekovića. 5:0 za šampiona Srbije!

22:16

GOOOOOOOOL!

55. minut - Zvezdina deca rešila da postižu sjajne golove.

Nakon Željka Gavrića, sada je to pošlo za rukom i Veljku Nikoliću.

22:13

Tempo je mirniji

53. minut - Ne igra se previše brzo u ovim trenucima na stadionu Rajko Mitić. domaćin je zadovoljan prednošću, pa nema potrebe da pritiska rivala. Ipak, lopta je i dalje uglavnom u posedu Zvezde.

22:11

Milan Rodić

Treći put u prvih osam kola Superlige, Milan rodić završava meč posle samo 45 minuta.

Zvezdin levi bek, koji pravu zamenu na toj poziciji nema, tri puta je odigrao svih 90 minuta, a po jednom je na terenu proveo 78 i 57 minuta!

22:06

Izmene

Dvostruka promena u Crvenoj zvezdi i jedna izmena Voždovca.

Na terenu će u nastavku meča biti Strahinja Eraković i Mirko Ivanić, a njih dvojica će igrati po levoj strani, umesto Rodića i Kataija.

U gostujućoj ekipi je Dragan Stoisavljević zamenio Luku Cvetićanina.

22:05

Nastavljamo!

Počinje drugi deo igre!

21:58

Tu je Pavkov!

Mogao bi neki minut na terenu da dobije i junak pobede nad Liverpulom.

Nakon povrede koja ga je sprečila da igra od početka ove sezone, Pavkov se vratio i konkuriše za tim. danas sedi na klupi za rezerve.

21:53

U Voždovcu su optimistični!

Iako imaju tri gola zaostatka, deluje da Zmajevi planiraju da preokrenu. Tako barem tvrde na svom tviter profilu, gde najavljuju da ima još mnogo da se igra.

21:47

Poluvreme!

Bez nadoknade prvog dela meča, Crvena zvezda i Voždovac odlaze na pauzu polse tačno 45 minuta fudbala.

Dijego Falćineli je postigao dva pogotka, dok se u strelce prelepim pogotkom upisao i Željko Gavrić.

21:46

Treći gol Zvezde

Raspucao se Dijego Falćineli. Centrirao je Gelor Kanga, a Italijan se odlično izvukao na prvu stativu. I pogodio!

21:43

Ponovo Dijego!

40. minut - Ako je na Kipru bio ''tragičar'', danas je junak. Dijego Falćineli postiže i drugi gol, na prvom meču koji kao starter igra za Crvenu zvezdu.

21:39

Pribran je Borjan!

36. minut - Veliki nesporazum u odbrani srpskog šampiona, jedna povratna lopta ka Borjanu je lako mogla da bude presečena, ali je on stigao na vreme.

Klizeći i izbacivanje lopte ka centru terena su bili odličan posao reprezentativca Kanade, koji je spasao svoj tim.

21:35

A kako proslaviti prvi gol Italijana u klupskoj istoriji?

Porukom na italijanskom!

''Avanti Stella Rossa'', rekao je Dijego Falćineli na snimku koji je podelio zvanični nalog Crvene zvezde.

21:31

Malo je falilo!

29. minut - Bio je Dijego Falćineli blizu ulaska u novu šansu, ali nije stigao loptu koja mu je upućena u prostor. Miloje Preković je bio bliži.

Da saberemo utiske...

Crvena zvezda je u roku od tri minuta postigla dva gola i tako na pravi način materijalizovala terensku inicijativu.

Prvo je pogodio Dijego Falćineli, nakon asistencije rodića, a zatim je Željko Gavrić majstorijom, odbitkom od prečke, savladao Prekovića!

21:23

GAVRIIIIIIĆ!

20. minut - Sjajan pogodak mladog fudbalera crveno-belih!

21:20

GOOOOOOl - Falćineli!

17. minut - Italijan postiže pogodak!

Sjajno ga je pronašao Milan Rodić, a maestralan volej završio je u mreži Voždovca!

21:16

Preti i Voždovac

15. minut - Ivan Mirosavljević je probao sa dvadesetak metara, ali udarac Partizanovog deteta odlazi preko gola. Nije bilo opasnosti za Milana Borjana.

21:15

Ponovo Katai

13. minut - Crvena zvezda ima terensku inicijativu iz koje se sporadično stvaraju šanse, a još jednom je Aleksandar Katai pokušao da ugrozi gol gostiju.

21:12

Prva velika šansa Zvezde!

10. minut - Kombinovali su igrači u crveno-belim dresovima kroz kazneni prostor, ali je na kraju udarac Kataija završio visoko iznad gola koji čuva Preković, pojačanje Voždovca iz ovog prelaznog roka.

Crvena zvezda na klupi ima sledeće igrače:

Popović, Ivanić, Pavkov, Milunović, Eraković, Jovančić, Ben, Radulović, Spiridonović, Gobeljić, Vukanović

Klupa za rezervne igrače Voždovca:

Krunić, Jakovljević, Đorić, Stoisavljević, Mijailović, Pejčinović.

20:04

Sastav Crvene zvezde

Dejan Stanković se opredelio za sledećih 11 igrača:

Borjan - Gajić, Degenek, Pankov, Rodić - Nikolić, Petrović - Katai, Kanga, Gavrić - Falćineli.

20:03

Sastav Zmajeva

Ovo je ekipa Voždovca koja će igrati protiv Crvene zvezde:

UKRATKO

Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona, poraz je upisan na Kipru, nakon slabijeg izvođenja penala, a sada će biti prilike da se ekipa polako oporavlja od toga.

učitaj još +

UKRATKO

Na stadion Rajko Mitić dolazi Voždovac, ekipa koja je pre nekoliko sezona nanela Zvezdi jedan od najtežih poraza, kada je titula izgubljena u samom finišu prvenstva.

UKRATKO

Ovoga puta je situacija drugačija, jer crveno-beli imaju maksimalan učinak nakon sedam kola i bez obzira na ishod meča ne mogu da skliznu sa liderske pozicije.

UKRATKO

Voždovac, koji je nešto slabije otvorio sezonu, polako podiže formu i sve jače najavljuje kandidaturu za mesto u gornjoj polovini tabele.

UKRATKO

Očekuje se da Dejan Stanković napravi nekoliko promena u odnosu na tim iz Nikozije, a možda čak i da Dijego Falćineli dobije priliku od prvog minuta. Italijan je na Kipru bio rezerva, a u penal seriji je njegov udarac zaustavljen, pa je bio i jedan od tragičara tog susreta.