Zvezdo, ovako mora i u Evropi: Crveno-beli raspucani idu u Jermeniju!

Srpski šampion napravio sjajnu uvertiru devetom prvenstvenom pobedom, u poslednjoj proveri pred plej-of Lige Evrope.

Zvezdo, ovako mora i u Evropi: Crveno-beli raspucani idu u Jermeniju! Izvor: MN PRESS

Iako je na početku meča Mladost pokazala zube, nekoliko uvodnih minuta je bilo sve što smo videli iz njihovog napadačkog arsenala.

Po strašnoj kiši koja je padala u prvom delu meča, crveno-beli su lagano preuzimali inicijativu. Pravih prilika nije bilo, ali je šampion polako težište igre približavao golu Zečevića.

MLADOST - CRVENA ZVEZDA 0:4 (0:1)

/Gavrić 37, Katai 54, Falćineli 56, Pankov 70/

Konačno, otpor je slomljen u 37. minutu, kada je Gavrić postigao prvi gol na meču. Njemu je mnogo olakšao Veljko Nikolić koji je sjajno prošao po levoj strani i ubacio loptu na peterac.

Neko bi možda u tim trenucima očekivao da Crvena zveda spusti loptu i opuštenije uđe u nastavak susreta, pogotovo zbog značaja meča koji ih čeka u četvrtak, ali to nije bio slučaj. Nastavak meča je doneo tri gola.

Prvo se u strelce upisao Aleksandar Katai, a onda na veliku radost navijača Zvezde i Dijego Falćineli, poslednje klupsko pojačanje.

Italijan je na poslednja dva meča postigao isto golova kao za prethodnu sezonu, tri.

Konačan rezultat postavljen je nakon centaršuta Gelora Kange, a loptu su na putu do mreže zakačili Radovan Pankov, Damjan Krajišnik ili obojica.

Crvena zvezda ostaje sa maksimalnim učinkom i 27 osvojenih bodova nakon devet kola, dok je Mladost trenutno šesti tim na tabeli.

19:49

Kraj!

Završen je meč u Lučanima!

Crvena zvezda je slavila golovima Gavrića, Kataija, Falćinelija i Pankova. Dejan Stanković može da bude zadovoljan ovom partijom svojih igrača.

19:35

Stanković završio sa izmenama

76. minut - Milan Pavkov i Strahinja Eraković su na terenu, a odmoriće Dijego Falćineli i Radovan Pankov.

Promenu je napravio i Nenad Milovanović, pošto je na terenu Nenad Perović, a van igre Miloš Cvetković!

19:33

Ovako je Pankov (ili Krajišnik) zatresao mrežu

Ne znamo da li je gol ili autogol, ali... Ovako je to bilo:

19:29

GOOOOOOOOOOOOOL!

70. minut - Radovan Pankov!

Nova asistencija za Gelora Kangu i novi pogodak Crvene zvezde. Ovog puta je pogodio defanzivac, Radovan Pankov! On je sa prve stative samo prebacio loptu temenom i pogodio ''malu mrežu'' suprotnog ugla.

Moguće je da je lopta na putu do gola zakačila Krajišnika, ali se crveno-beli raduju u svakom slučaju.

19:23

Bakljada!

Pogledajte, iz dva ugla, kako je izgledala bakljada Zvezdinih navijača u trenucima kada je tim postizao treći gol.

19:22

Izmena

64. minut - Izašao je Aleksandar Katai, a u igri je El Fardu Ben. Oba trenera su napravila po tri promene u dosadašnjem delu igre.

19:19

Izmena

60. minut - Ponovo menja nenad Milovanović. Umesto Ješića na terenu je Regih Baha, internacionalac iz Kameruna koji je nosio dres Napretka iz Kruševca.

19:17

Strelac je i Falćineli

Treći gol Italijana koji je prethodne sezone, u Seriji B, samo tri puta tresao mreže rivala.

19:17

Zvezdino dupliranje prednosti

Ovako je Aleksandar Katai zatresao mrežu Lučanaca:

19:15

GOOOOOOOOOOL!

56. minut - Dijego Falćineli!

Raspucala se Crvena zvezda. Ulazak Gelora Kange je uneo malo dinamičnosti, a njegov centaršut je odlično pronašao Italijana. Falćineli je bio najviši u skoku, pored dvojice čuvara, a nakon toga mu nije bilo teško da sa peterca loptu pošalje u mrežu.

19:13

GOOOOOOOOOOOOL!

54. minut - Aleksandar Katai!

Postiže pogodak Zvezdino levo krilo. Nakon šuta falćinelija, Zečević je loptu odbio na nogu povremenog reprezentativca, koji nakon driblinga šutira. Ponovo je Zečević pokušao da interveniše, ali crveno-beli dupliraju prednost.

19:11

Izmene!

53. minut - Dvostruku izmenu pravi i Dejan Stanković.

Marko Gobeljić i Gelor Kanga su na terenu, a iz igre su izašli Milan Rodić i Njegoš Petrović.

19:06

Katai!

48. minut - Dobar pokušaj najkreativnijeg igrača gostiju iz Beograda, ali je šut ipak otišao pored gola.

19:03

Izmene

46. minut - Mladost menja!

Obiora Odita i Ivan Milošević su na terenu! Izašli su Nemanja Mićević i Đorđe Babić, dvojica ''bonus'' igrača.

18:47

POLUVREME

Nakon jednog minuta nadoknade, Milan Ilić je fudbalere oba tima poslao u svlačionicu. Crvena zvezda ima prednost od 27. minuta kada je Željko Gavrić, na assitenciju Veljka Nikolića, savladao Zlatka Zečevića.

18:45

Loš pokušaj Gavrića

45. minut - Pokušao je ponovo strelac jedinog gola. Željko Gavrić je oprobao udarac sa distance, ali je lopta otišla visoko preko gola.

18:42

Ovako je Zvezda povela!

Pogledajte gol crveno-belih koji je stigao posle sjajne kombinacije Nikolić - Gavrić!

18:41

Dinamičnije...

40. minut - U trenucima nakon prvog gola na meču popustima je koncentracija domaćim igračima, pa smo mogli da vidimo i dupliranje prednosti. Mladost je nekako preživela taj period, zatim pripretila preko Babića, a Cvetkoviću je ponovo ukazivana pomoć.

Biće ovde mnogo uzbuđenja u nastavku meča!

18:38

GOOOOOOOOOOOL!

37. minut - Crvena zvezda vodi!

Željko Gavrić je strelac. a asistirao mu je Veljko Nikolić. Sjajna kombinacija ''Zvezdine dece''.

Nikolić je prošao po levoj strani, skroz do gol-aut linije, a zatim loptu vratio pred gol, na peterac. Tamo je za jedan korak brži od Cvetkovića bio Gavrić, koji je uspeo da savlada Zečevića iz prve prave šanse na meču!

18:33

Povreda Cvetkovića

32. minut - Ostao je na travi Miloš Cvetković, nekadašnji bek Crvene zvezde. Nakon jednog duela sa Željkom Gavrićem, u kom je uspeo da oduzme loptu, obojica su pali, ali je defanzivac nešto duže ležao. Nema prevelikih problema, može da nastavi meč.

18:30

Kad kažemo da kiša pljušti...

Mislimo na ovo!

Izvor: TV Arena sport/screenshot

18:27

Šut Falćinelija

27. minut - Upravo je Italijan probao, ali je njegov udarac sa distance otišao preko gola!

18:26

Malo italijanskog

Dijego Falćineli je starter, a Dejan Stanković ima savete za njega. Deli mu ih na italijanskom, koji perfektno govori.

18:24

Pljusak

Kiša je padala, pa prestajala, smirivala se i pojačavala, a u ovim trenucima prilično jako pada u Lučanima, gde beogradski crveno-beli ne mogu da uspostave tečnu igru.

18:23

Terenska inicijativa Zvezde

22. minut - Nema golova, nema ni pravih prilika za pogodak, a sve što Crvena zvezda ima na početku ovog meča je pritiskanje protivnika.

Iako je Mladost na početku susreta pokazala znake ofanzive, kasnije su se povukli i prepustili sredinu terena gostima iz Beograda.

18:19

Povreda Mićevića

18. minut - Nakon jednog duela sa Dijegom Falćinelijem u kaznenom prostoru, ostao je da leži Nemanja Mićević. Deluje kao da ga je Italijan slučajno nagazio, ali će mladi reprezentativac Srbije moći da nastavi meč.

18:15

Bojović!

14. minut - Dobro je osetio prostor iskusni napadač Mladosti, Milan Bojović, uvukao se između defanzivaca i uspeo da bude najbolji u skoku. Ipak, nije dobro zahvatio loptu i propustio je priliku da ugrozi Borjanov gol.

18:12

Dobra prilika za Gajića

11. minut - Odlično se ubacio Zvezdin desni bek, ali mu prvi kontakt sa loptom nije bio tako dobar. Kasnije je pokušao iz teške situacije, ali je golman Mladosti intervenisao.

18:05

Pripretila i Zvezda

4. minut - Pokušaj Željka Gavrića je napravio male probleme golmanu Zečeviću, ali je čuvar mreže Mladosti uspeo da ''ukroti'' loptu.

18:03

Preti domaćin

2. minut - Prvo akcija Lazara Jovanovića po levom krilu, zatim i korner za mladost, a onda i volej sa ivice kaznenog prostora nakon njega. Ipak, lopta odlazi preko gola.

18:01

Utakmica je počela!

1. minut - Nadamo se da će biti efikasno kao i u ostalim mečevima devetog kola!