Hofenhajm i Mijat "spasili" Bundesligu: PORAZ Bajerna poslije 295 DANA!

Fudbaleri Hofenhajma savladali Bajern 4:1 i dokazali da šampion Evrope i pored onih 8:0 u prvom kolu nije nepobjediv!

Bundesliga 2 kolo Hofenhajm Bajern 4-1  Izvor: Uwe Anspach/DPA

Nakon trijumfa 8:0 protiv Šalkea prošlog vikenda i osvajanja Superkupa Evrope u međuvremenu, svi su već vidjeli kako Bajern iz Minhena narednog ljeta osvaja devetu uzastopnu “salataru”, ali da li će to biti tako?

Pobjeda u Hofenhajmu definitivno bi rasplamsala maštu Bajernovih navijača i “ubila” nadu većine klubova da bar neko može da prekine dominaciju Bavaraca, ali umjesto toga – ŠOK!

Umjesto trijumfa – nešto što se nije dogodilo 295 dana!

Bajern je u nedjelju poslijepodne poražen od Hofenhajma 4:1 nakon što ih je ekipa Sebastijana Henesa potpuno nadigrala i zabila im četiri komada, a mogla je bez pretjerivanja deset!

Bez Roberta Levandovskog i Leona Gorecke, koje je Hans Diter Flik ostavio na klupi, a potom uveo u drugom poluvremenu, Bajern nije ličio na onu ekipu koja je u prvom kolu demolirala Šalke i napisala mu otkaz, koji je potpisan u nedjelju prijepodne.

Ali nije sve to Bajerna! Naprotiv!

Hofenhajm je “ubio” Bajern njegovim oružjem, presingom na zadnju liniju koja je suočena sa agresivnim protivnikom pokazala slabosti i griješila mnogo više nego inače.

Bez Zilea i Levandovskog bio je ranjiv i u prekidima i upravo to iskoristili su domaći u 16 minutu.

Reprezentativac BIH Ermin Bičakčić skočio je nakon kornera i poslao loptu u mreži, a to nije mogao da spriječi ni Dejvis na gol-liniji.

Izvor: Uwe Anspach/DPA

Da se Hofenhajm ne šali pokazao je deset minuta kasnije kada je Dabur hladnokrvnim lobom završio kontranapad za vođstvo 2:0!

O odnosu snaga u Hofenhajmu govori podatak da je Bajern u prvom poluvremenu uputio samo jedan šut u okvir gola!

I dao je gol!

Ali način na koji su to učinili ne služi im na čast!

Dok je Ermin Bičakčić ležao povrijeđen na protivničkoj polovini Bavarci su jurnuli u napad koji je Kimih završio, mora se priznati, lijepim pogotkom od prečku. Da reprezentativac BIH nije nažalost simulirao govori činjenica da je odmah potom morao napustiti teren zbog povrede.

I nakon 2:1 na poluvremenu malo je ko vjerovao da Bajern može da upiše poraz poslije gotovo 300 dana, ali Hofenhajm je bio taj koji se pitao, pa i u nastavku kada su gosti trebali da krenu naprijed.

Prvo su domaći pogodili prečku, a potom je u samo 60-ak sekundi, tamo oko 51. minuta, Dabur imao dve stopostotne šanse, ali ostalo je 2:1.

Nakon što je Bajern pogodio prečku šest minuta kasnije bilo je jasno da promašaji neće biti kažnjeni, ali oni Bajernovi jesu itekako!

Samo dvije minute nakon što je Nojer čudesnom intervencijom nogom spasio svoj gol, morao je po loptu u mrežu. Kramarić je povisio na 3:1 u 77. minutu i sve je bilo gotovo!

Mijat Gaćinović odigrao je posljednjih pola sata u pobjedi Hofenhajma nad šampionom.

Ali ne i goleada!

Bajern se potpuno otvorio ostavivši mnogo prostora domaćima pa se se redali opasni kontranapadi Hofenhajma sve do 91. Minuta, kada je Nojer oborio rezervistu Bebua.

Penal za konačnih 4:1 realizovao je Kramarić i tako postao prvi strijelac Bundeslige poslije dva kola sa pet postignutih golova, a svoju ekipu postavio na lidersku poziciju.