Dva najveća španska tima su danas odmerila snage u Kataloniji

Modrić zakucao Barselonu, dominacija Reala u El Klasiku: Serhio Ramos je heroj najveće utakmice u Španiji! Izvor: Tanjug, Joan Monfort/AP

Serhio Ramos kapitenski, Luka Modrić na iskustvo, a Karim Benzema onako kako ume kroz celu karijeru, fenomenalno i gotovo neprimetno!

Još jedan fudbalski čas Zidanovog Reala, ovog puta najvećem rivalu, baca u senku poraz od Šahtjora na početku grupne faze Lige šampiona.

Rizik se znao, rizik je prihvaćen i Real Madrid je, nakon odmaranja tokom nedelje, bio potpuno spreman za meč protiv Barselone. Katalonci, sa druge strane, nisu. Možda samo nekoliko njih.

Pogodak Valverdea na početku meča, na asistenciju Benzeme, ali je Barselona stigla da se vrati nekoliko minuta kasnije. Strelac je bio Ansu Fati, danas najbolji igrač Barselone, koji je fenomenalno iskoristio asistenciju Albe i postigao gol Realu još dok je maloletan. Lep uspeh.

I ovaj meč je pokazao da francuski trener dobro zna šta radi (i šta je radio). Oni koji su odmarali, danas su dali dovoljno za pobedu u najbitnijem prvenstvenom meču.

Gol u osmom minutu je bilo gotovo sve od Kumanovog tima. Stiče se utisak da je Holanđanin zakasnio sa izmenama, da nije na vreme uticao na situaciju na terenu i da je propustio najbolje trenutke za napad.

Kada je Klemen Lengle oborio Serhija Ramosa, a Realov kapiten pogodio za 2:1, već je bilo kasno. Luka Modrić je u poslednjim minutima susreta bio tu samo da potvrdi pobedu svog tima. Istina, na spektaklularan način.

/Fernandes Pomares 19, Fidel 37 -  Lato 74/

TABELA: Real Madrid (-1) 13, Real Sosijedad (-1) 11, Viljareal (-1) 11, Hetafe (-2) 10, Elće (-2) 10, Kadiz (-1) 10, Granada (-2) 10, Betis (-1) 9, Atletiko Madrid (-3) 8, Barselona (-3) 7, Sevilja (-3) 7, Osasuna (-2) 7, Valensija 7, Atletik Bilbao (-2) 6, Eibar (-1) 5, Ueska (-1) 5, Selta (-1) 5, Alaves (-1) 4, Valjadolid (-1) 4, Levante (-2) 4.

17:55

Kraj!

BARSELONA 1:3 REAL MADRID

Gotov je meč u Barseloni, a Madriđani su stigli do sva tri boda.

Lagana pobeda nad najvećim rivalom znači i beg na tabeli, gde je trenutno Real, sa više odigranih mečeva, mnogo bliže vrhu!

17:50

GOOOOOOOOOOOOOL!

90. minut - Majstorija Luke Modrića!

Kakav je samo igrač hrvatski vezista. Dva lažnjaka protiv golmana Barselone, a on udarac spoljnim delom stopala u praznu mrežu domaćih. Real vodi 3:1 i nosi bodove sa Kamp Noua.

17:49
Izvor: Joan Monfort/AP, Tanug/AP/Joan Monfort

17:48

Nova izmena Kumana

87. minut - Martin Brajtvajt je na terenu, a iz igre je izašao Alba? Šokantna odluka, ali sve karte se bacaju na napad.

17:46

Šta promašuje Real!

86. minut - Neverovatne prilike pred golom Barselone.

Prvo je probao Toni Kros, a u sledećem napadu Serhio Ramos i Rafael Varan. Četiri fantastične prilike za Madriđane!

17:42

Menjanje, menjanje!

81. minut - Real Madrid pravi izmenu i uvodi Rodriga umesto Asensija, da bi dobio malo svežine u finišu meča.

Ronald Kuman se opredelio za trostruku izmenu. Izašli su Buskets, Pedri i Fati, a na terenu su Trinkao, Grizman i Dembele.

17:36

Pritisak Barselone

77. minut - Napada domaći tim ,ali za sada nema pravih prilika.

Tanko je to, možda bi Kuman mogao da menja.

17:29

Nova izmena Reala!

69. minut - Drugi put menja Zinedin Zidan.

Nakon što je prinudno promenio desnog beka, sada prinudno menja u veznom redu.

Umesto strelca gola Federika Valverdea na terenu je Luka Modrić.

17:26

Zbog ovog je dosuđen penal!

Pogledajte kako Klemen Lengle vuče za dres Realovog kapitena!

Zbog prigovora, u gužvi je žuti karton dobio Žordi Alba, pa su sada timovi izjednačeni u tom segmentu.

17:22

GOOOOOOOOOOOL!

63. minut - Real ponovo vodi!

Serhio Ramos je precizan sa bele tačke i Madriđani ponovo imaju prednost u El Klasiku.

17:20

Real traži penal!

59. minut - Serhio Ramos je pao u kaznenom prostoru dok je Toni Kros izvodio slobodan udarac, a kapiten Reala za to traži kazneni udarac.

Sudija Martinez će čekati odluku VAR sobe, a čini se da je Klemen Lengle stvarno pokuvao Ramosa za dres. Podsećamo, štoper Barselone ima žuti karton još iz prvog dela meča.

17:13

Kutinjoooooo?

54. minut - Kakva je ovo šansa bila!

Ponovo je Ansu Fati prošao po desnoj strani, Kutinjo je bio sam na drugoj stativi, a dobio je odličnu loptu.

Centaršut tačno na glavu, ali nije uspeo da pogodi okvir gola. Zatresa se mreža, sa spoljne strane.

17:11

Fati je najbolji igrač Barse1

51. minut - Još nije punoletan, ali je klasa!

Pokazuje zašto ove sezone mnogo stvari u Barsinoj igri zavisi od njega. Dobar pokušaj, ali lopta prolazi pored desne stative Kurtoinog gola.

17:05

Počeo nastavak!

46. minut - Gledamo drugi deo meča u Barseloni i nadamo se da će više ličiti na prvih deset minuta susreta.

17:05

Rezervisti

Barselona

Pena, Tenas, Arauho, Alenja, Grizman, Pjanić, Brajtvajt, Dembele, Pjui, Trinkao, Roberto, Firpo

Real Madrid

Lunjin, Lopez, Militao, Modrić, Marselo, Jović, Isko, Rodrigo

16:56

Noćna mora Zinedina Zidana

Desni bek je boljka za Real Madrid.

Dani Karvahal je povređen, Alvaro Odriozola je povređen, danas se povredio Naćo, a trenutno desnog beka igra Lukas Vaskez kom to nije primarna pozicija.

Podsećamo, Madriđani su ovog leta prodali Ašrafa Hakimija, još jednog desnog beka. Za njega je Inter platio 40 miliona, nakon što je Marokanac blistao na pozajmici u Borusiji Dortmund.

16:49

POLUVREME - 1:1!

Gol Reala u petom, pa Barselone u osmom minutu bili su najveća uzbuđenja tokom prvog dela susreta.

Najbolja šansa koja nije pretvorena u gol je upravo ova Lionela Mesija, a pogledajte fantastičnu interevenciju Kurtoe.

16:45

Slavlje na sve strane! Ali, samo na početku meča

Izvor: Guliver/Getty images/Alex Caparros Izvor: Guliver/Getty images/Alex Caparros

16:43

Izmena, prinudna!

43. minut - Mora da menja Zinedin Zidan.

Nema Karvahala, a Naćo više ne može. Lukas Vaskez je ušao i on će igrati na poziciji desnog beka koja mu inače nije primarna.

Povremeni reprezentativac Španije je zapravo krilni fudbaler. Mogla bi Barselona tuda da napadne, preko raspoloženog Fatija.

16:41

Autoritet

40. minut - Bio je faul nad Vinisijusom Žuniorom, ali kada ga obori Mesi...

...sudija samo pokaže da se igra dalje. Start na loptu, po njegovoj gestikulaciji.

16:28

Zaustavljaju Mesija

28. minut - Svim silama protiv Argentinca.

Zalamao je na ivici kaznenog prostora, ali je Kazemiro uspeo da ukliza u poslednjem trenutku. Kapiten Barselone pravi mnogo problema na početku meča.

16:25

Neto skida zicer

25. minut - Odmah odgovor na drugoj strani.

Real je pripretio ali je i golman Barselone bio dovoljno koncentrisan. Ostaje 1:1!

16:24

Sjajan Kurtoa

24. minut - Odličnu kontru je započeo Ansu Fati, sjajno je prebacio loptu na drugu stranu do Lionela Mesija, ali je Tibo Kurtoa bio na mestu.

Nakon odličnog lažnjaka Argentinca, Belgijanac uspeva da spreči pogodak.

16:20

Povreda Mesija?

19. minut - Kazemiro je pokušao oštro da startuje na Lionela Mesija, Argentinac je uspeo da preskoči taj start, ali je izgleda zaradio povredu.

Brazilac je kažnjen žutim kartonom, a lekarski tim je ušao kako bi ukazao pomoć kapitenu Barse. Za sada deluje da će Mesi nastaviti meč bez problema.

BARCELONA, SPAIN - OCTOBER 24: Lionel Messi of Barcelona goes down injured and is seen to by medical staff during the La Liga Santander match between FC Barcelona and Real Madrid at Camp Nou on October 24, 2020 in Barcelona, Spain. Sporting stadiums around Spain remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Alex Caparros/Getty Images)
Izvor: Guliver/Getty images/Alex Caparros

16:18

Već deset minuta bez gola...

18. minut - Nismo se ovako dogovorili, Barselona i Real ne prate tempo sa početka meča.

16:09

GOOOOOOOOOOL! Barsa je izjednačila!

8. minut - Odmah odgovor na drugoj strani, nerešeno je!

Ansu Fati je sjajno reagovao na petercu i lako sproveo u mrežu asistenciju Žordija albe, levog beka Barselone koji je idealno probio po svom boku.

Ako se ovako nastavi, biće ovo najbolji El Klasiko u istoriji!

16:06

GOOOOOOOOOOL! Real vodi!

5. minut - Federiko Valverde donosi prednost.

Vodi Real. Praktično iz prve prave prilike na meču. Barselona je izgubila loptu na centru terena, Benzema je idealno uposlio Urugvajca, a Federiko Valverde je savladao Neta!