Željo gubio do 81. minuta sa igračem više, ali stigao do boda u Mostaru

Velež i Željezničar su podijelili bodove u derbiju 12. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Velež - Željezničar, Premijer liga BiH, 12. kolo Izvor: Facebook/FK Velež

U derbiju 12. kola m:tel Premijer lige BiH, Velež je na stadionu "Rođeni" u Vrapčićima dočekao i remizirao sa Željom.

VELEŽ - ŽELJEZNIČAR 1:1 (1:0)

Zadovoljniji s podjelom plijena sigurno je trener domaćina Feđa Dudić s obzirom da je više od pola sata drugog poluvremena njegov tim igrao s 10 igrača zbog crvenog kartona Muharema Čivića.

Ipak, niti Željin strateg Amar Osim nema previše razloga za nezadovoljstvo jer je ostao neporažen na vrućem terenu u Mostaru.

No, krenimo redom...

"Rođeni" su poveli u sedmom minutu nakon lijepe akcije - centrirao je Obren Cvijanović u kazneni prostor, gdje je najviši u skoku bio Fejsal Mulić i glavom pogodio mrežu Filipa Erića - 1:0.

Izvor: Facebook/FK Velež Mostar

Najbolju šansu za izjednačenje, plavi sa "Grbavice" imali su u 37. minutu kada je Mustafa Mujezinović iz teške situacije dobro šutirao pod prečku, ali je golman Veleža Adnan Bobić uspio krajnjim naporom da izbaci loptu u korner.

U nastavku se žestoka bitka vodila na sredini terena u Mostaru, gdje je padala snažna kiša, što je dodatno otežalo igračima oba tima.

Velež je u 56. minutu ostao s desetoricom fudbalera u polju nakon što je drugi žuti karton zaradio Muharem Čivić, pa je Željo imao brojčanu prednost više od pola sata.

Deset minuta kasnije, strateg gostiju Amar Osim napravio je trostruku izmjenu (Ušli su Ermin Zec, Luka Juričić i Samir Bekrić, a izašli Haris Hajdarević, Asim Zec i Ivan Lendrić) s ciljem da napravi preokret u Vrapčićima.

Međutim, "rođeni" su se grčevito branili i uspjeli da izdrže do 81. minuta kada je mrežu Adnana Bobića pogodio Mehmed Alispahić na asistenciju Bekrića - 1:1.

Do kraja je bilo još prilika ispred gola Veleža, ali se rezultat nije promijenio, pa je svakom pripao po bod, što je možda i najrealnije prema svemu viđenon u Vrapčićima.

VELEŽ: Bobić, Radović, Bihorac, Zeljković, Pršeš (Vehabović), Ćosić, Čivić, Radovac, Brandao (Osmić), Cvijanović (Ovčina), Mulić (Anđušić).

ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović (Blažević), Kosorić, Milićević, Ikić, Štilić, Hajdarević (Juričić), Mujezinović, A. Zec (Bekrić), Alispahić, Lendrić (E. Zec).

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić