Kad debituje na 0:12 protiv Ajaksa: Treneru, zašto si to uradio?

Ako ništa, pamtiće svoj debi zauvijek...

ajaks-vvv-venlo-13-0-vasim-esanusi-debi-za-venlo Izvor: YouTube/VVV-Venlo

Ajaks je u subotu ostvario nevjerovatnu pobedu protiv VVV Venla, pa oni koji nisu gledali meč morali su da trljaju oči kada su pročitali konačan rezultat - 13:0.

Najbolji holandski tim bio je nemilosrdan na gostovanju Venlu, "gazili" su ih do posljednjeg sudijskog zvižduka iako je već na poluvremenu bilo jasno da će pobijediti. Strelac pet golova Lasina Traore zauvijek će pamtiti ovaj meč, ali i još jedan mladić iz suprotnog tabora...

Naime, trener domaćina De Koning odlučio je da pri rezultatu 12:0 za Ajaks ukaže šansu mladom Vasimu Esanusiju poslavši ga na teren na deset minuta mučenja.

Zašto bi bilo koji trener želio da 16-godišnji fudbaler debituje u tom trenutku?

To je najbolje pitanje za De Koninga, koji će vjerovatno dobiti otkaz, a Esanusi će do kraja karijere pamtiti da su mu prvi minuti u seniorskom fudbalu bili ponižavajući, pošto je ušao na teren dok su njegovi saigrači bili razbijeni i gledao je kako tonu sve dublje.