Domaći su uspeli da stignu do vredne pobede!

Partizan razočarao u Nišu i ostao na "minus 9": Radnički golčinom šokirao goste za novi kiks crno-belih! Izvor: MN PRESS

Ovo je Partizanova jesen propuštenih prilika! Nakon "večitog" derbija u kojem su želeli da priđu na pet bodova zaostatka za šampion pa nisu uspeli, crno-beli su sada ponovo "klecnuli" u Nišu i porazom protiv Radničkog ostali na čak devet bodova daleko od prve pozicije u Superligi Srbije.

RADNIČKI NIŠ - PARTIZAN 1:0 (0:0)
/Pantelić 78/

Ekipa Aleksandra Stanojevića je tako od priče o dolasku na "minus pet" prošle nedelje, pa onda i "minus šest" ove, posle remija Zvezde i Javora, na kraju spala na "minus devet" i treće mesto na tabeli. Priče je bilo dosta, ali rezultata malo.

Tako je bilo i u Nišu. Partizan nije uspeo da postigne nijedan gol za 90 minuta, a osim nekoliko dobrih poluprilika, ne može se reći da su izgledne šanse bile čest slučaj pred golom domaćeg tima.

Partizan nikako nije uspevao da izađe na kraj sa disciplinovanom ekipom Radničkog, koja je uporno trčala i izgarala u želji da sačuva makar remi, ali su im se na kraju "otvorile karte" da u Nišu zadrže sva tri.

Glavne zasluge za to idu Dušanu Panteliću koji je sjajnim pogotkom posle jedne odbijene lopte uspeo da zatrese mrežu gola Vladimira Stojkovića i na oko 15 minuta pre kraja postavi konačan rezultat.

Koliko je Partizan umeo da ima slabe periode igre najbolje pokazuje baš period posle primljenog gola - tada su bili pod najvećim pritiskom da nekako stignu do pogotka, ali nisu bili ni blizu.

Na kraju su najbolje šanse bile one koje je Ivan Obradović, levi bek crno-belih, imao udarcima desnom nogom - jedan sa ivice šesnaesterca je išao u "rašlje", a drugi sa desetak metara neprecizno pored gola.

U prvih 45 minuta je najopasniji na terenu bio mladi Filip Stevanović, ali talentovani fudbaler u dresu Partizana je ostao u svlačionici posle tog dela igre.

Partizan je na kraju pokušavao brojnim centaršutevima, ali uzalud. Ispostavilo se da je Radnički bio odlično "našpanovan", spreman na borbu, ali i odlično pripremljen za sve nedostatke u igri crno-belih.

Stanojevićeva ekipa je sada čak i tri boda iza Vojvodine i predalekih devet u odnosu na Zvezdu. Umesto silnih priča o smanjivanju zaostatka za večitim rivalom, u Humskoj će narednih dana morati više da se priča o "svom dvorištu".

18:57

KRAJ UTAKMICE

Radnički Niš je savladao Partizan 1:0 golom Dušana Pantelića u 78. minutu.

Izveštaj pročitajte klikom na *UVODNA VEST*

18:50

Igraće se još 5 minuta!

18:49

90' - Holender pogađa živi zid

Lopta posle njegovog slobodnjaka sa oko 20 metara odlazi u korner!

18:48

Partizanu ponestaje vremena

A ne stvaraju prilike otkako su primili gol. Još dva minuta plus nadoknada!

18:44

Brežančić je na terenu

Promena trenera Aleksandra Stanojevića, iz igre u 85. minutu izlazi Bibars Natho.

18:42

Ovako je Radnički poveo protiv Partizana!

18:41

Petrović i Momčilović ulaze u igru

I to umesto Pantelića i Đuričkovića. To su promene u timu Radničkog.

Još desetak minuta do kraja meča...

18:38

GOOOOOL, RADNIČKI VODI 1:0!

Dušan Pantelić je strelac u 78. minutu, kakav gol za Radnički iz Niša!

Kažnjen je Partizan za sve neiskorišćene šanse, a odličan udarac sa distance donosi Nišlijama prednost u finišu meča.

18:36

Šćekić i Štulić su na terenu

Umesto Zdjelara i Lutovca su na terenu pomenuta dvojica, Partizan mora da juri pobedu u finišu.

18:35

75' - Sve je manje vremena za Partizan, Obradović u šansi!

Još samo 15 minuta, a i dalje nema golova... Ponovo je sada Ivan Obradović bio u šansi!

Našao se u šesnaestercu na centaršut Asana, ali levi bek desnom nogom šutira pored gola sa oko 10 metara!

18:31

70' - Filip Kasalica je u igri

Menja Živkovića. Stefan Đurić će menjati Đuranovića. To su dve promene u timu Radničkog.

18:25

65' - Nenad Gavrić i Vladimir Stojković dobijaju po žuti karton

I to Gavrić zbog prigovora, jer je verovao da je bio fauliran. Ipak, sve je bilo čisto u startu Svetozara Markovića. Naknadno vidimo da je i golman crno-belih kažnjen istom merom.

18:22

62' - Lazar Pavlović umesto Bajbeka

Napadač Partizana više nije imao snage, pa mladi ofanzivac ulazi u igru umesto Bajbeka.

18:20

60' - Holender pokušava!

Holenderov udarac sa leve strane pokazuje da je Partizan živnuo, ali nakon svega samo korner za crno-bele. Nakon toga, nije opasni po gol Radničkog.

18:16

56' - Obradović, odlično!

I to slabijom desnom nogom je fantastično šutirao, otišla bi lopta u rašlje gola Radničkog, ali golman Ristić odlično reaguje.

18:15

54' - Partizan napada po desnoj strani

Dosta bolje stvari deluju po tom boku, ali i dalje ne uspevaju da dođu do pogotka.

Posle jednog odbitka Kovačevića, Bajbek to koristi da šutira iz prve, ali pored gola.

18:08

48' - Bajbeeeek, preko gola!

Mogao je Partizanov napadač ovo dosta bolje da završi, ali je "iz prve" loše "poklopio" loptu, pa ona odlazi visoko preko gola.

18:05

Počelo je drugo poluvreme!

Filip Holender je na terenu i to umesto Filipa Stevanovića! Promena u redovima Partizana je ujedno i jedina između dva poluvremena.

17:50

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Radnički - Partizan 0:0

Ne preterano uzbudljivo prvo poluvreme, ali nije ni da nije bilo nikakvog sadržaja. Partizan je par prilika imao preko Filipa Stevanovića, sve osim toga nisu bile preterano ozbiljne situacije, dok su i gosti imali jednu posle prodora sa leve strane, kada nisu uspeli da na vreme upute udarac ka golu gostiju.

Moralo bi ovo bolje u nastavku, naročito što se tiče crno-belih.

17:49

45+2' - Korner za Radnički

Nema opasnosti, slab centaršut Kovačevića...

17:46

43' - Aksentijević lako probija!

Udarac sa distance Nikole Aksentijevića posle olakog prodora kroz vezni red crno-belih, ali golman Partizana ne mora da reaguje ovoga puta.

17:41

38' - Opet preti Stevanović

Udarac sa leve strane, u njegovom stilu, bio je solidan, ali mladi fudbaler Partizana ne uspeva da dođe do gola. Ristić odbija udarac i ovoga puta.

17:36

33' - Korner za Radnički, bez opasnosti

Loš centaršut je izbijen, a onda Gavrić iz prve šutira ka golu Partizana - daleko od stative Stojkovićevog gola.

17:34

31' - Banjak, neprecizno

Posle kornera je lopta stigla na šesnaesterac domaćih, ali Banjakov udarac ide daleko preko gola Nišlija.

17:30

27' - Sada Partizan pravi gužvu...

Ali nema gola! Ponovo je bilo opasno u šesnaestercu Radničkog, Lutovac je ubacio loptu iza leđa Bajbeku, stigla je ona do Asana, ali je njegov udarac sa oko 10 metara pogodila jednog igrača domaćih...

17:28

26' - Živnuo Radnički, opasno je!

Opet nekoliko napada u jednom, ali sada pred golom Vladimira Stojkovića. Probili su po levoj strani, ali Banjak je jedan udarac odlično blokirao, da bi potom Đuričković slabo šutirao, praktično dodavši loptu golmanu Partizana.

17:25

22' - Dobre šanse za Partizan!

Nekoliko pokušaja Partizana u jednom napadu - Stevanović je bio blokiran posle šuta levom nogom, potom je pokušao i Takuma Asano, ali taj njegov udarac golman Ristić brani.

Dobar napad za Partizan, istakao se golman Radničkog u ovom napadu!

17:20

Stanojević viče na Lutovca

"Gde centriraš odatle bre?", glasno se začuo trener Partizana kako viče desnom krilu svog tima, nakon što je ovaj iz dubine pokušao da uputi centaršut. NIkoga tamo nije bilo u kaznenom prostoru Radničkog.

Nema publike, pa se na stadionu sve vrlo dobro čuje...

17:19

16' - I dalje bez opasnosti po golmane

Stojković je uhvatio jedan centaršut sa desne strane, dok je golman gostiju Ristić takođe lako dolazio do lopti koje bi crno-beli upućivali napred.

17:12

10' - Bajbek u teškoj poziciji

Izvukao je napadač Partizana samo korner udarcem glavom na drugoj stativi, nije uopšte bila laka pozicija za Bajbeka.

Natho posle toga loše izvodi korner.

17:10

8' - Prvi korner za Partizan

Lepo je centrirao Stevanović, ali Nišlije to izbijaju na prvoj stativi. Posle toga, jedan centaršut sledi na drugu stativu za Lutovca, ali nema opasnosti po domaće.

17:09

7' - Miran početak meča

Još bez pravih pokušaja na obe strane, i dalje traje tradicionalno "početno ispitivanje snaga", da upotrebimo tu izlizanu floskulu.

17:07

Partizan ipak u 4-4-2

Malo je drugačije postavljena ekipa Partizana - Asano je u napadu uz Bajbeka, Lutovac je desno u veznom redu, Stevanović je levo, a u sredini su Natho i Zdjelar.

17:03

POČELA JE UTAKMICA

Počeo je susret 12. kola Superlige!

16:50

Međusobni okršaji dva tima

Poslednji put kada su ova dva tima igrala u Nišu, Partizan je slavio 4:1 u septembru prošle godine. U martu ove godine bilo je 1:0 za crno-bele u Humskoj, a Nišlije su poslednji put današnjeg rivala savladale u aprilu 2019. godine, kada je bilo 3:1 na "Čairu".

16:29

Stanojevićeve izmene

Izmene Partizana na ovom meču su: N. Stevanović, Vujačić, Holender, Pavlović, Šćekić, Ostojić, Brežančić, Štulić, Čolić, Urošević i Smiljanić.

16:17

Evo i sastava Radničkog

Posle Partizana, ovako igra domaća ekipa, u formaciji 4-2-3-1:

Ristić - Aksentijević, Marković, Stevanović, Ćirković - Kovačević, Pantelić - Živković, Đuričković, Gavrić - Đuranović.

16:11

Poznat je tim Partizana!

Ovo je sastav Partizana: Stojković - Miljković, S. Marković, Banjak, Obradović - Zdjelar, Natho - Lutovac, Stevanović, Asano - Bajbek.

Dakle, Žan-Krištof Bajbek prvi put počinje meč od dolaska u Partizan, dok je Lutovac na krilu. U timu nema Miloša Jojića, kao ni mladog Lazara Pavlovića, koji je dobio šansu u Kupu protiv Bačke.