Bilo je ovo uzbudljivo veče Lige šampiona!

JUVE BEZ RONALDA NE MOŽE PROTIV BARSE: Mesi "overio" pobedu u derbiju, het-trik PONIŠTENIH golova Morate! Izvor: ANTONIO CALANNI/AP, Tanjug

Bio je to jedan od čudnijih derbija evropskih giganata u Torinu. I to bez Kristijana Ronalda, koji je i dalje pozitivan na koronu.

Juventus - Barselona 0:2 (0:1)

Golovima Usmana Dembelea udarcem sa 17 metara u 14. minutu i Lionela Mesija iz penala u 91, Katalonci su se oporavili od poraza u "El Klasiku" trijumfom na gostovanju šampionu Italije.

Uz konačan rezultat, sa ovog meča će se verovatno najduže pamtiti i činjenica da su Alvaru Morati poništena čak tri gola zbog ofsajda, svaki put nakon korišćenja VAR tehnologije.

A još interesantnije je da su to bili jedini Juventusovi udarci u okvir gola. Dakle, praktično ih nije ni bilo!

U takvoj situaciji, "Stara dama" je bez svog zaraženog lidera gubila energiju i koncepciju, pa je Mesi na kraju "overio" trijumf za šesti bod Barselone.

Isti, maksimalni skor, posle uvodna dva kola ima i Mančester junajted. "Crveni đavolI" su na svom Old Trafordu torpedovali Lajpcig 5:0, a Markus Rašford je u periodu od 74. do 92. minuta do tri gola, uz jedan pogodak Antonija Marsijala u međuvremenu.

/Sančo 76', Holand 91'/

Tabela: Lacio 4, Briž 4, Dortmund 3, Zenit 0.

Grupa G

/Dembele 14', Mesi 91'p/

Ferencvaroš - Dinamo Kijev 2:2 (0:2)
/Nguen 59', Boli 90' - Cigankov 28'p, De Penja 41'/

Tabela: Barselona 6, Juventus 3, Dinamo Kijev 1, Ferencvaroš 1.

Grupa H

Bašakšehir - PSŽ 0:2 (0:0)
/Kin 64', 79'/

Mančester junajted - Lajpcig 5:0 (1:0)
/Grinvud 21', Rašford 74', 78', 92' Marsijal 87'/

Tabela: Mančester junajted 6, PSŽ 3, Lajpcig 3, Bašakšehir 0.

22:56

Sve je gotovo, ovo su rezultati Lige šampiona!

22:52

MESI STAVLJA TAČKU NA DERBI - 2:0 ZA BARSELONU

Juventus je ostao bez energije i načina, a Barsa je iskoristila tu situaciju da reši pitanje pobednika u 91. minutu, Mesijevim golom iz penala.

22:47

Ferencvaroš se vratio!

Dinamo Kijev imao je prednost 2:0 na poluvremenu u Budimpešti, ali je domaćin u nadoknadi nastavka izjednačio - 2:2!

Prethodno je gol za Ferencvaroš dao i nesuđeni ofanzivac Partizana, Toki Nguen.

22:41

RAŠFORD U TRI MINUTA ZAVRŠIO POSAO - 3:0!

Napadač Junajteda iskoristio je zicer u 76. minutu, pa u 78. i tako "overio" pobedu "crvenih đavola" protiv Nemaca na Old Trafordu.

22:24

Kad smo već kod VAR-a...

Da li je gol Mančester junajteda trebalo da bude priznat? Grinvud se iz ove pozicije aktivirao protiv Lajpciga...

Izvor: Screenshot/TV Arena sport

22:23

Morata će pamtiti ovo veče, kako god bilo završeno!

Španac je dao tri gola za Juventus protiv Barselone, ali su sva tri poništena zbog ofsajda - u 15, 30. i 55. minutu!

Zbog ovoga mu je poništen poslednji u tom nizu...

Izvor: Screenshot

21:54

Dinamo Kijev najubedljiviji za sada

U terminu od 21 čas samo je ukrajinski predstavnik dao dva gola.

Na gostovanju Ferencvarošu, Dinamo Kijev je stekao 2:0 do pauze pogocima Viktora Cigankova iz penala i Karlosa De Penje posle brze kontre pred pauzu, u 41. minutu.

Izvor: Tanjug, Laszlo Balogh/AP

21:39

Vodi i Mančester junajted - posle ofsajda?

Mejson Grinvud za očekivanih 1:0 Junajteda protiv Lajpciga!

Pogba mu je dao "dubinsku" loptu, a napadač se aktivirao iz ofsajda pa dao gol. Bar se tako čini na TV-u...

21:18

Počelo je! Barsa vodi u Torinu!

Prvi gol "pao" je u Torinu, gde je Usman Dembele doneo "Blaugrani" vođstvo protiv Juventusa!

Gađao je sa 17 metara, lopta se odbila o Bonućijevu nogu i prevarila Vojćeha Šćesnog!

Izvor: ANTONIO CALANNI/AP, Tanjug

Juventus je ekspresno odgovorio, ali je pogodak Alvara Morate poništen zbog ofsajda.