Zvezda spremna za Gent: Stanković razigrao rezerviste pred važan meč u Evropi!

Lagana pobeda lidera prvenstva na gostovanju u Surdulici i najava mečeva protiv Genta, najbitnijih susreta za evropsko proleće Crvene zvezde.

Zvezda spremna za Gent: Stanković razigrao rezerviste pred važan meč u Evropi! Izvor: MN PRESS

Dejan Stanković je kombinovao i rotirao, neke igrače probao na novim pozicijama, ali se pobeda u Surdulici nije dovodila u pitanje.

Trinaesti put su Radnik i Crvena zvezda igrali i 13. put je beogradski tim upisao pobedu protiv ekipe iz surdulice. Ovog puta ubedljivu, rezultatom 4:1!

Počelo je pogotkom Željka Gavrića, nastavilo se golovima El Fardu Bena i Gelora Kange, pokušao je da smanji razliku Jevgenij Pavlov, ali je konačnih 1:4 postavio rezervista Aleksa Vukanović. Zvezda je, zvanično, spremna za Gent.

Stanković je odlučio da na ovom susretu odmori Rodića, Milunovića, Nikolića, Kataija, Falćinelija, ostavio je na klupi Ivanića a iz igre izvodio Gavrića i Bena, sve kako bi tim bio što spremniji za četvrtak.

Nakon nove pboede u Superligi i ponovnog bega na +6 u odnosu na Vojvodinu i +9 u odnosu na Partizan, misli se usmeravaju na okršaj u Ligi Evrope.

/Pavlov 56 - Gavrić 16, Bewn 40, Kanga 54, Vukanović 63/

TABELA: Crvena zvezda 35, Vojvodina 29, Partizan 26, Spartak 23, Voždovac 23, Proleter 23, Čukarički 22, Radnički 21, Mladost 21, Metalac 20, TSC 18, Javor 18, Inđija 15, Novi Pazar 15, Radnik 14, Napredak 10, Rad 9, Zlatibor 9, Bačka 7, Mačva 5.

LISTA STRELACA: Lukić (TSC) 9, Makarić (Radnik) 9, Bojić (Vojvodina) 8,...

16:51

Kraj!

Crveno-beli su u 13. kolu Superlige zabeležili 11 ovosezonsku pobedu. Na gostovanju u Surdulici slavili su rezultatom 4:1!

Golove za goste su postizali Željko Gavrić, El Fardu Ben, Gelor Kanga i Aleksa Vukanović, dok je strelac za Radnik bio Jevgenij Pavlov.

16:46

A ovako je izgledala bakljada u Surdulici!

Navijači Zvezde su ponovo iznenadili fudbalere!

16:40

Poslednja promena Zvezde!

81. minut - Dok u Surdulici traje vatromet koji su priredili Zvezdini navijači, na teren ulazi Andrija Radulović. On menja Željka Gavrića, strelca prvog gola na današnjem meču.

16:39

Gobeljić blizu najboljeg poteza na meču!

Da je ovo ušlo...

Pokušao je Marko Gobeljić da lobuje Ivana Kostića i put peterac igrača koji su tu bili zbog prekida, ali je njegov udarac završio na prečki.

16:35

Podrška Zvezdinim igračima!

I u Surdulici, navijači Crvene zvezde misle o svom klubu. Transparentom preko gotovo cele tribine pokazali su fudbaleri da je podrška tu!

16:30

Nove izmene u Zvezdi

72. minut - Nikola Krstović menja Ričmonda Boaćija, a Mirko Ivanić je zamenio Srđana Spiridonovića.

16:29

A zatim se u strelce upisao i Vukanović

Ovako je krilni fudbaler crveno-belih stigao do gola.

16:27

Golovi!

Prvo je Gelor Kanga povisio na 3:0

A zatim Jevgenij Pavlov postigao prvi gol domaćeg tima.

16:23

GOOOOOOOOOOOOL!

63. minut - Pogađa i Aleksa Vukanović.

Sada izabranici Dejana Stankovića imaju ubedljivu prednost protiv Radnika, koji je igrao odlično u prethodna četiri prvenstvena kola.

16:20

Izmene u Zvezdi!

Eraković i Vukanović su na terenu, umesto Pavkova i Bena.

16:15

GOOOOOOOOOOOL!

56. minut - Jevgenij Pavlov postiže gol za 1:3! Možda radnik može da se vrati?

16:13

54. minut - Kanga! Na povratku u tim, gol postiže Gabonac, a asistirao mu je Ričmond Boaći!

16:11

Ben i Gajić

Ponovo sjajno funkcioniše desni deo Zvezdinog tima. Čak i kada nisu zajedno uključeni u akciju, El Fardu Ben i Milan Gajić se odlično dopunjuju. tako desni bek srpskog šampiona koristi svaki ulazak u sredinu bivšeg igrača Olimpijakosa kako bi se dodao u napad.

16:09

Radnik i dalje stoji...

50. minut - Iako je izmena na poluvremenu bila ofanzivna, Surduličani još ne napadaju.

16:04

Izmena!

46. minut - Slavoljub Đorđević nije zadovoljan kako je njegov tim izgledao u prvom delu meča, pa će napraviti izmenu.

U igru će Jevgenij Pavlov, Ukrajinac koji igra na poziciji napadača. Zamenio je Viktora Lukića i po sastavu, Radnik bi trebalo da bude ofanzivniji nego u prvom delu.

15:59

Preostali mečevi

U istom terminu se igraju još tri utakmice Superlige i time se zatvara 13. kolo domaćeg prvenstva.

Fudbaleri na tim mečevima nisu preterano efikasni.

• Javor - Radnički 0:0
  • Mladost - Proleter 0:0
  • Napredak - Spartak 1:0
15:50

Poluvreme je u Surdulici

A vi pogledajte kako je El Farbu Ben pogodio mrežu domaćeg tima.

15:43

40. minut - Nije uspeo Boaći, ali jeste Ben!

Crveno-beli vode 2:0 nakon što je reprezentativac Komorskih ostrva iskoristio odbitak i loptu poslao iza leđa Kostića.

15:35

Slabiji tempo

30. minut - Ne igra se u brzom ritmu u ovom delu meča. Radnik zna da mora da napadne preko Milana Makarića, a crveno-beli u svojim napadima dugo kruže oko gola Surdulice. Ipak, pravih šansi za sada nema, osim one koju je realizovao Gavrić.

15:27

Borjan sa kačketom

Iako nije imao kačket na početku meča, golman crveno-belih se snašao i nabavio ga je u međuvremenu.

Milan Borjan, zbog sunčevih zdraka koji mu idu u oči, brani sa crvenim kačketom na kom je grb Crvene zvezde.

15:23

Ovako je to izgledalo!

Golman je ostao nemoćan i loptu je pratio samo pogledom...

15:19

GOOOOOOOOOOL!

16. minut - Majstorija Željka Gavrića. Fenomenalno je mladi ofanzivac pogodio sam ugao i doneo prednost gostima iz Beograda.

15:13

Neobična postava Zvezde

Njegoš Petrović je preuzeo ulogu Sekua Sanoga, Gelor Kanga igra umesto Veljka Nikolića i pravi razliku između formacija 4-2-3-1 i 4-1-4-1, dok je na mestu ofanzivnog veznog Srđan Spiridonović.

Neobično jer navijači Zvezde nisu navikli da gledaju na toj poziciji momka koji je stigao u klub prethodnog leta. Mnogi su očekivali da će centralno, odmah iz Boaćija, igrati Ben, ali je ta uloga po prvi put u crveno-belom dresu dodeljena momku koji ima pasoš Austrije.

15:08

Uzvraća domaćin!

6. minut - Preti i Radnik, preko Viktora Lukića. I on je probao sa preko 20 metara, lopta je imala čudnu putanju i mogla je da preskoči Milana Borjana.

Ipak, otišla je preko gola.

15:05

Kanga!

3. minut - Odmah prete crveno-beli. Nakon akcije koja je dugo trajala, pokušao je gelor Kanga.

Povratnik u tim srpskog šampiona je probao sa nešto više od dvadeset metara, ali je njegov opasan udarac otišao pored stative.

15:03

Počelo je!

1. minut - Utakmica u Surdulici je počela.

Tradicija

Prvenstveni dueli Radnika i Crvene zvezde počeli su u avgustu 2015. godine, a crveno-beli su pobedili u Surdulici (0:2).

Nakon tog meča, odigrano je još 11 utakmica (10 prvenstvenih i jedna u kupu) i Crvena zvezda je pobedila na svakoj od njih!

Na poslednjem meču, odigranom u junu, Zvezda je u Beogradu pobedila rezultatom 4:1, dok je poslednji susret u Surdulici završen rezultatom 1:5!