Bravo Marko! Nikolić zaustavio Simeonea: Lokomotiva mora do evropskog proleća!

Novi izazov za srpskog trenera koji je protiv Bajerna bio blizu iznenađenja.

liga-sampiona-lokomotiva-moskva-atletiko-madrid-marko-nikolic-dijego-simeone-sahtjor-borusija Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Da smo očekivali osam golova na ova dva meča - nismo!

Najviše je za to zaslužna Borusija iz Menhengladbaha koja je Šahtjoru dala čak šest na gostovanju u Ukrajini, ali je nama u fokusu bio onaj drugi meč.

LOKOMOTIVA - ATLETIKO 1:1 (1:1)
/Mirančuk 25 p - Himenez 18/

Tamo su Marko Nikolić i Slobodan Rajković zaustavili Atletiko Madrid. Iako su tokom većeg dela meča bili u podređenom položaju, ogroman osvojen bod protiv jednog od favorita u grupi daje nadu da će Moskovljani i narednog proleća igrati u Evropi.

Nakon remija protiv Salcburga, ovo je drugi osvojen bod za ekipu Marka Nikolića!

Attletiko je poveo golom Himeneza, koji je sjajno skočio i glavom pogodio za prednost gostiju već u 18. minutu susreta, ali prednost nije dugo trajala. Anton Mirančuk je izjednačio sa bele tačke već u 25. minutu susreta, nakon što je Erera igrao rukom na ivici kaznenog prostora.

A ekipa Borusije iz Menhengladbaha večeras nije igrala fudbal. Šta je ovo bilo, ne znamo, a sigurno ne zna ni Šahtjor.

Plea je postigao tri gola, Kramer, Bensebaini i Štindl po jedan, za najubedljiviju pobedu u grupnoj fazi Lige šampiona ove sezone. Čak 0:6 u Kijevu!

(mondo.rs)

20:52

Kraj u Moskvi!

Izdržala je odbrana Lokomotive, meč je završen 1:1!

20:46

Kraj je u Kijevu!

Šahtjor - Borusija 0:6!

20:42

Rajković je fantastičan!

86. minut - Srpski internacionalac igra sjajan meč i odlično komanduje kompletnom defanzivom Moskovljana. Za sada to daje rezultat!

20:34

Vitolo!

78. minut - U Moskvi vreme prolazi nešto sporije, pa se igra tek 78. minut na ovom meču.

Vitolo je u igru ušao u 69. a već je van igre. Umesto njega je na terenu Lukas Toreira, a razlog za izlazak posle osam minuta je povreda.

20:32

Eto i šestog...

80. minut - Šta dalje napisati o meču Šahtjor - Borusija?

Rezultat je 0:6, a Plea je stigao do trećeg pogotka na tom meču.

Borusija iz Menhengladbaha je ozbiljno popravila gol-razliku na ovom gostovanju i sebe kandidovala za nokaut fazu Lige šampiona.

20:29

Šansa za Ruse!

73. minut - Ze Luis je pobegao po levoj strani, uspeo je da bude brži od Stefana Savića, ali njegov centaršut na peterac nije stigao do saigrača.

20:22

Suarez, ali ne važi!

66. minut - Luis Suarez je zatresao mrežu, ali gol se neće računati. Bio je Urugvajac u ofsajdu, i to debelom.

Koke je probao glavom sa desetak metara, lopta se od prečke odbila do Suareza koji je bio sam u petercu, ali na njegovu žalost gol nije priznat.

20:20

Ponovo Žoao Feliks!

66. minut - Ozbiljna je pretnja po gol Lokomotive.

20:18

Petarda!

65. minut - Vreme je i za Larsa Štindla!

Šahtjor je deklasiran, a Borusija iz Menhengladbaha nema nameru da stane. 0:5 u Kijevu.

20:14

Kakav šut Feliksa!

60. minut - Ozbiljno je pretio mladi Portugalac, ali je Giljerme izbacio loptu u korner. Fantastičan udarac buduće zvezde svetskog fudbala.

20:13

Jedan od okršaja Suareza i Rajkovića

Navijači Lokomotive su prezadovoljni kako je srpski defanzivac zaustavio bivšeg napadača Barselone u prvom delu igre.

Izvor: Maxim Shemetov/Pool Reuters, Tanjug/Pool Reuters/Maxim Shemetov

20:10

Žuti karton za Rajkovića!

Zbog starta nad Luisom Suarezom na oko 25 metara od gola, srpski štoper je javno opomenut.

20:09

Kakva prilika za Atletiko!

54. minut - Auh, neverovatan promašaj Suareza.

Igrao se Žoao Feliks na ivici kaznenog prostora, ''prodao'' je nekoliko lažnjaka, a zatim fenomenalno pogodio Urugvajca na drugoj stativi. Gola nema jer je udarac glavom bio prilično loš.

20:01

Nastavljamo!

46. minut - Više pažnje usmeravamo ka Moskvi, gde je nerešeno. Borusija je skoro pa uzela sva tir boda na gostovanju Šahtjoru.

19:49

Pogledajte kako je izgledao prvi deo igre na mečevima u Moskvi i Kijevu!

19:45

POLUVREME NA OBA MEČA!

Pauza!

Egal je u Moskvi, debakl Šahtjora u Kijevu. Neobični rezultati, ovo nismo očekivali

Lokomotiva - Atletiko 1:1

Šahtjor - Borusija Menhengladbah 0:4
/Plea 8, 26, Kramer 17, Bensebaini 44/

19:42

A Borusija je već završila posao...

44. minut - Gotovo je u Kijevu!

Možemo to da kažemo iako još nije ni poluvreme.

Šahtjor 0 - 4 Borusija Menhengladbah

Strelac četvrtog gola za goste iz Nemačke je levi bek Bensebaini, a Ukrajinci su potpuno razbijeni.

19:40

Najgori načina da dobijete žuti karton!

Ovako je to uspeo Luis Suarez, koji se primakao da vidi da li je penal za Lokomotivu!

19:39

Suarez!

41. minut - Trebalo je ovo da bude mnogo bolje.

Luis Suarez je na drugoj stativi hvatao vrlo efektan volej, nakon centaršuta Kirana Tripijea, ali je loše zahvatio loptu.

Bližimo se odlasku na odmor!

19:35

Mirniji deo mečeva

38. minut - Smirila su se sva tri tima koja su postizala golove do sada. Jedini mrežu nije tresao Šahtjor koji kao domaćin igra u Kijevu.

19:30

Prečka!

32. minut - Anhel Korea je pogodio prečku, a Giljerme je imao mnogo sreće.

Ostaje 1:1 u Moskvi, gde igraju Lokomotiva i Atletiko iz Madrida. Za sada, to je sasvim realan rezultat i on u potpunosti odgovara dešavanjima na terenu.

19:29

Igra se Borusija u Kijevu!

Od 26. minuta je 3:0 za nemački tim, koji osvajanjem tri boda izbija na prvo mesto grupe.

Ponovo je strelac Plea, a čini se da je Šahtjor potpuno drugi tim u odnosu na onaj koji je razbio Real u Madridu.

19:23

GOOOOOOOOOOL!

25. minut - Već četvrti pogodak za manje od pola sata.

Lokomotiva je izjednačila protiv Atletiko Madrida, a strelac je Anton Mirančuk sa bele tačke.

19:22

PENAL!

24. minut - Dosuđen je, Mirančuk će imati priliku da donese izjednačenje!

19:21

Penal za Lokomotivu?

Igrao je Erera rukom u kaznenom prostoru ili na njegovoj ivici, a to bi mogao da bude penal za domaći tim!

Bastijen gleda snimak!

19:17

GOOOOOL!

18. minut - Evo pogotka i u Moskvi.

Nažalost, ne za tim Marka Nikolića. Hoze Himenez je zatresao mrežu domaćeg tima nakon fantastičnog skoka i udarca glavom u bliži ugao. Deluje da je Murilo zakasnio sa reakcijom i ostavio previše prostora protivniku.

19:15

GOOOOOOOOOOOL!

16. minut - Na svakih osam minuta, Borusija postigne gol!

Nismo očekivali ovako ubedljivu prednost Nemaca u ranoj fazi meča.

Kristof Kramer je postigao pogodak za tim iz Menhengladbaha pa je sada 2:0 za Borusiju na gostovanju Šahtjoru.

19:05

8. minut - Trese se mreža u Kijevu!

Alasan Plea dovodi u vođstvo goste, Borusija iz Menhengladbaha ima prednost! Biće više nego zanimljivo u Ukrajini.

18:58

Počelo je!

1. minut - Igra se u Kijevu i Moskvi!

18:58

Srbi!

Slobodan Rajković je starter, Ivan Šaponjić je na klupi za rezerve, a Marko Nikolić predvodi ekipu Lokomotive. To su svi učesnici iz Srbije na ova dva meča.