Pratite Ligu šampiona uživo iz minuta u minut uz MONDO.

SMS poklonio gol Zenitu u finišu, ali ga je spasio VAR: Matićev trk nije pomogao Junajtedu da izbegne potop! Izvor: Tanjug, Mike Kireev/AP

Veče u Ligi šampiona počelo je sa jednim remijem i jednim iznenađenjem. Dok je Istanbul Bašakšehir pobedio Mančester junajted 2:1, Zenit i Lacio su odigrali nerešeno 1:1 u Rusiji, na meču na kome je za promenu bilo publike.

Ne zna se gde je bilo napetije u završnici, a u Rusiji je domaćin zamalo stigao do pobede u finišu i to zahvaljujući Sergeju Milinković-Saviću. Vezista Lacija je u jednom od poslednjih napada poslao loptu pravo u noge igrača Zenita!

Usledio je gol Artjoma Dzjube, ali je VAR ipak presudio da je ovde u pitanju bio mali ofsajd, tako da je tim iz Rima sačuvao jako bitan bod u poslednjem momentu.

Zenit je poveo na ovom meču, a onda je Lacio u drugom poluvremenu sve vreme imao inicijativu i uspeo je da na kraju u 81. minutu golom Kaiseda izjednači.

A veliki brodolom doživeo je Mančester junajted u Turskoj. Izgubili su od Bašakšehira 2:1, a oba gola Turaka došla su posle velikih grešaka odbrane. Kod prvog gola ostavili su defanzivci Junajteda samog napadača turskog tima. Demba Ba je sa pola terena krenuo svoj trk ga golu, a jedino je Nemanja Matić krenuo za njim. Na kraju mu je disao za vratom, ali nije uspeo da ga spreči da postigne pogodak.

Drugi gol je stigao posle greške Huana Mate koji je jednostavno predao loptu protivničkom igraču i Edin Višća je sjajnim udarcem završio taj napad. Na kraju je gol Marsijala bio samo utešni za tim Ole Gunara Solskjera.

Kraj!

Gotove su obe utakmice posle šok završnica!

20:46

93. minut GOL ZA ZENIT PONIŠTIO JE VAR!

Posle velike greške Sergeja Milinković Savića dao je gol Artjom Dzjuba, ali je na sreću za Srbina VAR poništio taj gol!

Poslao je SMS loptu pravo u noge rivalu, ali je pas veziste Zenita ipak pronašao visokog Dzjubu iza leđa odbrane Zenita.

20:42

89. minut: Velika šansa!

Mostovoj je sjajno centrirao, a malo je falilo Artjomu Dzjubi da prihvati ovu loptu i nađe se u velikoj šansi. Približava se ovaj meč kraju.

20:39

87. minut: Kakva šansa za SMS-a!

Šutirao je reprezentativac Srbije, ali je lopta otišla malo levo od stative! A imao je čistu situaciju Sergej Milinković Savić!

20:38

85. minut: Fosu Mensa sprečava pogodak!

Još jednom je mogao Mančester junajted da primi gol jer je odrana bila previše visoko, ali Fosu Mensa je to sprečio.

20:35

83. minut: Ništa od penala!

Bune se igrači Zenita, pao je Kuzjaev, ai ovo zaista nije bio penal. Odmahuje arbitar i igra se nastavlja.

20:34

81. minut: Kaisedo izjednačuje!

Centaršut Aćerbija sa leve strane, a onda je Felipe Kaisedo naleteo na loptu i poslao je pravo u mrežu! Dolazi Lacio do gola u finišu!

20:31

79. minut; Šansa za Lacio!

Dugo je vukao loptu Hoakin Koreja, a na kraju je šutnuo sa ivice 16 metara. Ipak izgubio je snagu u trku i Keržakov je uhvatio ovu loptu.

20:29

76. minut: Još jedna izmena

Grinvud ulazi umesto Rašforda, sve pokušava Solskjser ne bi li izvukao nešto iz ovog meča. Fosu-Mensa ulazi umesto Van-Bisake kao nešto ofanzivniji bek.

20:28

76. minut: SMS zamalo do asistencije!

Felipe Kaisedo nije iskoristio ovo! Sergej Milinković-Savić mu je glavom podigao loptu na desetak metara od gola. Napadač Lacija je probao udarcem glavom, ali lopta je otišla pored gola.

20:26

74. minut: Karavaev obara Marušića u šesnaestercu!

Ipak, sudija nije ovo okarakterisao kao penal. Simone Inzagi je besan kraj aut linije!

20:22

66. minut: Malo zabave u Istanbulu

Probao je Demba Ba sa pola terena, ali naravno da mu nije uspelo, Ipak, zašto da ne!

20:18

64. minut: Povređen je Dzjuba!

Vesli Hudt je u skoku neoprezno zakačio Artjoma Dzjubu, a ruski džin je pao! Prošao je bez kartona Holanđanin, a Dzjuba se na kraju vratio na teren.

20:16

61. minut: Ulazi teška artiljerija u Junajtedu!

Doni van de Bejk nije oduševio na ovom meču. Ne koristi Holanđanin dobijenu šansu i sada izlazi posle sat vremena. Ušao je Pol Pogba, a na terenu je i Edinson Kavani.

Urugvajac je tu umesto Mate. čija je greška dovela do gola za protivnika.

20:14

61. minut: Izmena i u Zenitu

Izlazi strelac jedinog gola na meču u Rusiji Jerokin, a u igri je Andrej Mostovoj.  Odmah po ulasku je pucao na gol posle prodora, ali je ovo odbranio golman Lacija Pepe Reina.

20:12

59. minut: Žuti karton za SMS-a i dve izmene!

Udario je Sergej Milinković Savić rivala laktom u skoku i dobio žuti karton.

A potom su usledile dve izmene. Ušli su Felipe Kaisedo i Andreas Pereira, a iz igre izlaze Muriđi i Fares.

20:09

55. minut: Kakav udarac Bruna!

Slobodan udarac na 20 metara od gola domaćina, Bruno prebacuje živi zid, ali Gunok ovo sjajno brani. Lopta ipak nije išla dovoljno sa strane, previše je to išlo po sredini gola.

20:06

53. minut: Naivan pad Ozdoeva

Pao je vezista Zenita u 16 metara protivnika, ali zaista je kontakt bio minimalan. Sudija nije ni pogledao ka penalu.

20:05

52. minut: Izmena i na drugom meču

Izgleda da Parolo ne može da nastavi meč, pa je umesto njega u igru ušao Kataldi. Ništa se neće menjati u postavci igre Lacija.

20:02

49. minut: Grub start nad Sergejem!

Pao je Sergej Milinković Savić posle jako grubog starta protivnika, ali nema brige. Brzo je ustao,a nema ništa ni od žutog kartona za protivnika.

20:00

46. minut: Imamo jednu izmenu

Mladi Tuanzebe je izašao iz igre, a zamenio ga je takođe izdanak Junajtedove omladinske škole Skot Mektomini. Izgleda da će Matić preći u odbranu.

19:59

Pogledajte detalje sa mečeva koje pratimo!

19:42

Kakvo poluvreme!

Tema posle ovih 45 minuta svakako će biti odbrana Mančester junajteda. Neverovatne reakcije defanzivaca donele su prednost Basakšehiru od 2:1. Da je Danijel Aleksić pogodio svoju šansu, meč bi možda već bio rešen.

Sa druge strane u Sankt Petersburgu Zenit vodi posle prelepog gola sa 1:0.

19:40

43. minut: Smanjuje Marsijal na 2:1

Luk Šo je bio na levoj strani, driblingom je izbacio čuvara, a onda je imao vremena da centrira. Sjajan je ovo bio centaršut levog beka iz Engleske, a Marsijalu je ostalo samo da iz velike blizine glavom savlada Gunoka.

Vraća se Junajted!

19:39

40. minut: GOOOL! Potop Junajteda!

Auh, kakva greška Mate! Španac je izgubio loptu na sredini terena, Turuk mu je oteo i sjurio se po levoj strani. Poslao je pas ka sredini, a Demba Ba je iskoristio svoju jačinu, zagradio se i propustio loptu.

Sa desne strane je u trku bio Edin Višča, a onda je opalio po lopti i poslao je u mrežu za 2:0!

Potom Mančester junajteda!

19:32

34. minut: Neoprezan start Matića ali očajan centaršut

Nemanja Matić je napravio faul na ivici 16 metara protivnika. Nije bio penal, a slobodan udarac iz izgledne pozicije nije iskorišćen jer je usledio jako loš centaršut.

19:31

32. minut: Kakva šansa za Aleksića!

Reprezentativac Srbije je bio najbolji u skoku posle centaršuta, ali Din Henderson je ovo junački odbranio! Skinuo je "zicer" Aleksiću i ako ovako nastavi, mogao bi da istisne Davida De Heu sa gola!

19:29

32. minut: Gol za špice!

Auh, kakav pogodak Zenita! Žirkov je centrirao, a onda je Dzjuba glavom vratio loptu. Ona mu se vratila, a onda je korpuletni špic uspeo da je doda do Jerokina!

Vezista Zenita se našao na sedam metara od gola i iz voleja pocepao mrežu Reine!

Kakav gol!

19:24

Iz svih uglova reakcija odbrane Junajteda je neverovatna

19:23

25. minut: Zamalo opet ista greška!

Brz kontranapad Basakšehira, ali je Boli Bolignjoli zamalo u ofsajdu. Opet su defanzivci Mančester junajteda bili previsoko i mogao je ovo domaćin da kazni.

19:18

20. minut: Imamo karton i u Istanbulu

Pregrub start Aksela Tuanzebea i dobio je žuti karton. Napadač Basakšehira Demba Ba imao je loptu, a štoper Junajteda ga je povukao sa leđa. Novi problem za odbranu Mančester junajteda.

19:17

Pogledajte samo ovaj gol, zaista amaterski

19:14

17. minut: Sjajan pokušaj Zenita!

Došla je lopta do Magomeda Ozdoeva, on je šutirao iz prve, ali je lopta otišla preko gola.

19:11

13. minut: GOOOL! Vodi Bašakšehir!

Posle užasne greške odbrane Mančester junajteda Demba Ba je ostao sasvim sam! Bio je u napadu Junajted, onda su izgubili loptu, ali su svi igrači tima iz Engleske bili preblizu protivničkog gola i ostavili su napadača protivnika sasvim samog!

Probao je Nemanja Matić da ga sustigne, ali nije uspeo i vodi domaći tim 1:0!

19:09

12. Pravo iz kornera je probao Korea!

Napadač Lacija Hoakin Korea je tukao na gol Zenita direktno iz kornera, ali je pogodio stativu. Da je lopta bila malo preciznija, ne bi ovo stigao golman Zenita.

19:08

10. minut: SMS sjajno centrirao!

Srpski reprezentativac je iz sredine terena poslao jako dugu loptu u srce šesnaesterca protivnika, ali je Adam Marušić loše procenio tu loptu, slabo je skočio i nije uspeo da uputi udarac.

19:03

5. minut: Brunov volej!

Dobar dugi pas Megvajera, ali je Bruno Fernandeš iz voleja jako loše zahvatio loptu. Ona je otišla čak u aut!

19:01

4. minut: Neoprezan start!

Defanzivni vezista Lacija Akpa Akpo je prvi upisan u beležnicu sudije Artura Diješa pošto je jako neoprezno startovao na Bariosu.

18:55

Počelo je!

Već na startu meča u Rusiji videli smo nekoliko šuteva. A sa tribina se čuje pravi huk, jer je u Rusiji dozvoljeno da publika bude na stadionu.

18:49

Pogledajte akciju iz prethodnih mečeva trećeg kola LŠ!

18:40

Pogledajte poruku iz Austrije u Ligi šampiona

Povodom terorističkih napada u Beču osvanuo je transparent na meču Lige šampiona između Salcburga i Bajerna.

18:38

Na teren izlaze:

Bašakšehir - Mančester junajted

BAŠAKŠEHIR: Gunok; Bolinjoli, Epureanu, Škrtel, Rafael; Kaveči, Ozkan, Aleksić;  Turuk, Ba. Višća

MANČESTER JUNAJTED: Henderson; Van Bisaka, Tuanzebe, Megvajer, Šo; Matić; Fernandes, Mata, Van de Bejk; Raford, Marsijal

Zenit - Lacio

ZENIT: Keržakov; Žirkov, Santos, Rakitski, Lovren, Karavaev; Erokhin, Barios, Ozdoev, Kuzjaev; Dzjuba

LACIO: Reina; Acerbi, Hedt, Gabaron; Marušić, Akpa Akpro, Parolo, Milinković -Savić, Fares, Korea, Muriđi

18:30

Vežite se, uskoro počinju mečevi Lige šampiona!

Šta imamo na programu od 18:55?

Dve utakmice se igraju, a na njima će nastupiti tri fudbalera iz Srbije!

Mančester junajted je otputovao u Istanbul gde se sastaje sa Bašakšehirom, a tu će snage odmeriti Nemanja Matić sa jedne i Danijel Aleksić sa druge strane.

Zenit je veliki favorit u drugom duelu večeri. U goste im dolazi Lacio, ali je tim iz Rima u ogromnim problemima. Zbog virusa korona i povreda "nebeskoplavi" ne mogu da računaju na čak 11 igrača!

Među njima nije Sergej Milinković-Savić koji počinje ovaj meč i biće verovatno najveća pretnja po gol protivika.