PREOKRET

Tekstilac nastavio uspješnu seriju, u Derventi savladana Drina

Pobjeda domaćina u posljednjem meču 27. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

Izvor: Promo/FK Tekstilac Derventa

U posljednjem meču 27. kola m:tel Prve lige Republike Srpske Tekstilac je u Derventi nakon preokreta savladao zvorničku Drinu 2:1 (1:1), a junak susreta bio je dvostruki strijelac Aleksa Stajić.

Iako su gosti prvi stigli do gola, nisu uspjeli da sačuvaju prednost, pa su "krojači" upisali šesti uzastopni meč bez poraza.

U 19. minutu Ljubiša Jovanović odlično je šutirao glavom nakon centaršuta sa desne strane, te doveo Zvorničane u vođstvo. Činilo se da će gosti imati prednost na pauzi, ali je u 40. minutu na sličan način pogodio Stajić za 1:1.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Stajić je ponovo pogodio i osigurao potpuni preokret svom timu.

Do kraja susreta nije bilo mnogo uzbuđenja, a sa ova tri boda Dervenćani su se učvrstili u gornjem dijelu tabele. Zvorničani su bliže dnu nego "zlatnoj sredini", pa će preostale tri utakmice morati da odigraju mnogo bolje kako ne bi potpuno pokvarili plasman.

Današnji poraz bio im je sedmi u nizu u gostima.

TEKSTILAC - DRINA 2:1 (1:1)
/Stajić 40, 46 - Jovanović 19/

TEKSTILAC: Milošević, Đekić, Jolović, Bubanja, Stajić (83. Ćorić), Perović (83. Duspara), Reljić, Ajković, Vidović, Dujaković, Čudić (89. Vugdalić). Trener: Mile Lazarević.

DRINA: Drakulić, Tvrdišić (78. Damjanović), Jevtić, Ristović, Ilić, Tadić (78. Alić), Jovanović, Sićović (74. Jezdić), Zarić, Babić, Donevski (46. Erić). Trener: Bratislav Tešić.