Nada živi!

San živi, Sjeverna Makedonija može na Mundijal: Držali se protiv Njemačke 45 minuta pa pali, ali mogu u baraž!

Poslije spektakularnog plasmana na Evropsko, sada bi Makedonci mogli i na Svjetsko prvenstvo!

Izvor: Profimedia

Držala se Sjeverna Makedonija cijelo poluvrijeme, bilo je 0:0 u meču sa Njemačkom, ali jednostavno "panceri" su na suv kvalitet na kraju došli do ubjedljive pobjede.

Gol Kaija Haverca u 50. minutu "načeo" je mrežu Stoleta Dimitrievskog, potom je u 70. i 73. minutu pogađao Timo Verner, a na kraju je gol dao i mladi Džamal Musiala.

Iako nisu uspjeli da naprave senzaciju i "otkinu" bodove Njemačkoj, Makedonci imaju čemu da se nadaju! U preostala dva meča igraju prvo sa Jermenjom u gostima, a potom sa Islandom na domaćem terenu i imaju šansu da se nađu u baražu!

Rumuni su u njihovoj grupi savladali Jermene 1:0, a Island je pobjedom nad Lihtenštajnom ostao sa kakvom takvom šansom da izbori mjesto u baražu.

Nijemci su otišli na Svjetsko prvenstvo pošto su ubjedljivo prvi u grupi i niko ne može da ih stigne, a sada čekamo rasplet u borbi za drugo mjesto.

Rumuni imaju 13 bodova, Jermenija i Sjeverna Makedonija po 12, a Island osam!