Šok u Njemačkoj! Makedonci napravili haos, Pandev je bog fudbala: Lev nije mogao da vjeruje, komšije hoće i u Katar!

Nevjerovatan rezultat Severne Makedonije u Duizburgu.

Njemačka - Sjeverna Makedonija 1:2 kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo Izvor: Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Istorija je ispisana,

Sjeverna Makedonija napravila je na gostovanju u Njemačkoj jedan od najboljih rezultata u fudbalskoj istoriji zemlje! Predvođeni Goranom Pandevom i Elifom Elmasom srušili su četu Joakima Leva!

Igralo se preko 100 minuta fudbala u Duizburgu, ali Nijemci nisu uspjeli da pronađu put do gola i izjednačenja u kvalifikacionom meču za Mundijal koji će možda bojkotovati.

Njemačka - Sejverna Makedonija 1:2 (0:1)

Pravi šok za Ter Štegena, Joakima Leva, ali i sve ostale dogodio se u drugom minutu sudijske nadoknade, ali prvog dijela igre. Lukavi Goran Pandev pratio je loše kretnje defanzivaca Nijemačke, ostao sam na petercu i dobio loptu tačno tamo gdje je želio. U 38. godini postiže jedan od najbitnijih golova svoje fudbalske karijere.

Iako bi djelovalo kao da će se Sjeverna Makedonija uplašiti pobjede na ovako važnom gostovanju, to nije bio slučaj!

Primili su gol, preko raspucalog Ilkaja Gundogana koji ''rešeta'' i u klubu i u reprezentaciji, ali se nisu predali. Maestralni Arijan Ademi našao je Elifa Elmasa, a vezni fudbaler Napolija u 85. minutu donio novu prednost!

Igralo se gotovo deset minuta nadoknade u drugom dijelu, ali ni to nije bilo dovoljno Nijemcima. Sjeverna Makedonija, učesnik predstojećeg Evropskog prvenstva, upisala je ogromnu pobjedu na gostovanju. Nakon nje sigurno planiraju i put u Katar!

Večeras je, ali u nešto ranijem terminu Jermenija bila bolja od Rumunije (3:2), što je jedina utakmica koja nije igrana od 20:45. U ovom drugom terminu na terenu su bile neke od najvećih fudbalskih nacija u Evropi.

Francuzi su se mučili u Sarajevu protiv Bosne i Hercegovine, a do tri boda stigli su preko Antoana Grizmana.

Englezi su uspjeli da pobijede Poljake (2:1), ali tek nakon mnogo mučenja i gola Megvajera u 85. minutu susreta. Španci su nadigrali ''Kosovo'' (3:1) u najkontroverznijem meču danas, a Italijani su savladali Litvaniju na gostovanju (2:0).

Četa Andreja Ševčenka remizirala je protiv Kazahstana, što je veoma neočekivan rezultat. Ali, još čudniji je trijumf Danaca, koji su na gostovanju Austriji slavili rezultatom 4:0!