Fudbal

Ibrahimović "načeo" Romu na Olimpiku - drama u finišu! Milan zadržao korak za Napolijem pred prvi Derbi dela Madonina!

22 godine poslije prvog, "Ibra" postigao 400. gol u nacionalnim prvenstvima i poveo Milan ka velikoj pobjedi, kojom su rosoneri zadržali korak za liderom Napolijem pred vječiti milanski derbi!

epa09556610 Milan's Zlatan Ibrahimovic (C) celebrates with teammates after scoring the 1-0 lead during the Italian Serie A soccer match between AS Roma and AC Milan in Rome, Italy, 31 October 2021. EPA-EFE/CLAUDIO PERI
Izvor: EPA/CLAUDIO PERI

Pretposljednjeg dana oktobra 1999. godine, Zlatan Ibrahimović je postigao prvi gol u nacionalnim prvenstvima.

Igrao je tada za Malme, a 22 godine kasnije, posljednje oktobarske večeri, stigao je jubilarni, 400. pogodak, kojima je kao "udarna igla" Milana poveo ekipu ka trijumfu nad Romom u "vječnom gradu"!

ROMA – MILAN 1:2 (0:1)
/El Šaravi 90+3 - Ibrahimović 25, Kesi 56 penal/

Više od trećine tih golova švedski napadač bh. korijena postigao je u Seriji A. Večerašnji mu je bio jubilarni i u ovom takmičenju – ima ih 150!

"Granatu" je, u 25. minutu, Ibrahimović uputio prema čuvaru mreže Rimljana Ruiju Patrisiju, koji nije imao nikakvu šansu protiv tog udarca.

Ibrahimović je u 51. minutu još jednom zatresao mrežu Rome, ali je ovaj pogodak morao da bude poništen jer se napadač Milana nalazio u ofsajdu.

Rik Karsdorp je oborio Rafaela Leaa nedaleko od ivice šesnaesterca, dosuđen je slobodan udarac, a nakon što je "Ibra" raspalio po lopti, Portugalac je samo nijemo mogao da posmatra kako završava u mreži.

Trenutak inspiracije majstora kojem ni godine ništa ne mogu, međutim, nije odgovor na pitanje o konačnom ishodu.

Poslije desetak minuta igre u nastavku, dosuđen je penal nakon Ibrahimovićevog duela sa Ibanjezom u šesnaestercu Rome.

Bilo je u toj situaciji posla i za VAR sudije, ali glavni arbitar Fabio Mareska nije pomijenio odluku.

Jedanaesterac je u gol pretvorio Frank Kesi, ali je Roma vratila dramu u meč pogotkom ex-napadača Milana Stefana El Šaravija u trećem od šest minuta sudijske nadoknade.

Krenula je Roma potom u posljednje atake da eventualno izbjegne poraz, ali bio je to, ipak, jedini šok ove večeri za Milan, koji je nastavio "mrtvu trku" za prvo mjesto sa Napolijem, koji je ranije tokom večeri došao do pobjede u Salernu (0:1).

Takođe, Roma je prvi put od 2005. godine upisala dva poraza u nizu od Milana na domaćem terenu, dok su rosoneri, sa druge strane, postali tek treći klub u istoriji Serije A koji je uknjižio 15 gostujućih pobjeda u jednoj kalendarskoj godini!

Milan je meč završio sa deset igrača jer je u 66. minutu drugi žuti karton pokazan lijevom beku Teu Ernandezu.

Prije njih, to su uspjeli da učine Napoli 2017. i Juventus godinu dana kasnije.

igračima Stefana Piolija predstoje obaveze u povratničkoj sezoni u Ligi šampiona, prvoj nakon osam godina, u kojoj im nikako ne ide.

Upisali su tri poraza Liverpul (Liverpul 3:2, Atletiko Madrid 1:2, Porto 1:0), a priliku da stignu do prve pobjede imaće u srijedu na San Siru protiv Portugalaca.

A onda – prvi Derbi dela Madonina u ovoj sezoni!