Katastrofalan početak Borca, a onda buđenje za novu pobjedu u "Boriku": Boldvin istopio Čelik!

Košarkaši banjalučkog Borca zabilježili su i drugu pobjedu u šampionatu Bosne i Hercegovine.

KK Borac - KK Čelik, Liga BiH, 3. kolo Izvor: KK Borac/promo

Nakon što su na startu nove sezone deklasirali sarajevske Sparse, crveno-plavi su u nedjelju u okviru trećeg kola prvenstva BiH savladali i zenički Čelik rezultatom 65:57 (10:16, 20:13, 22:18, 13:10).

Ipak, nije dobro počelo za banjalučku ekipu, koja je jako loše ušla u meč.

Banjalučani u prvih 4.5 minuta nisu uspjeli da postignu nijedan poen, pa je Čelik poveo sa 12:0.

Međutim, polako su se crveno-plavi "naštimali" i do isteka prve četvrtine prepolovili razliku na "minus šest", a onda u drugoj četvrtini uspjeli da povedu i na odmor odu sa minimalnom prednošću (30:29).

Nastavili su izabranici Dragana Gagija Nikolića da "melju" Zeničane i u trećem kvartalu, pa je prednost porasla i na dvocifrenu, ali su gosti ipak uspjeli da se rezultatski održe u meču pred posljednjih 10 minuta.

Sa "plus pet" (52:47), domaćin je krenuo u odlučujuću bitku, ali su žilavi Zeničani uspijevali da opasno dišu za vratom Borcu, koji se na tri i po minuta prije kraja pogocima Dijante Boldvina odlijepio na "plus 11" i praktično riješio pitanje pobjednika.

Haris Ćurevac je bio apsolutno prvo ime Čelika u Banjaluci sa 17 poena, Milivoje Božević je uknjižio četiri manje, dok su na drugoj strani u banjalučkom taboru prednjačili Dijante Boldvin sa 15 pogodaka i kapiten Draško Knežević, koji je zabilježio 11 koševa.