LIGA BiH: "Studenti" pali na ispitu kod Sparsa, Široki siguran u Mrkonjić Gradu

Sarajevski derbi između Sparsa i Bosne Rojal pripao je domaćinu, dok je Široki ubjedljivo slavio u Mrkonjić Gradu protiv Mladosti.

Košarkaška liga BiH: 3. kolo, rezultati Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Bosne Rojal poraženi su od gradskog rivala Sparsa u trećem kolu prvenstva Bosne i Hercegovine - 85:65 (15:22, 27:19, 22:11, 21:13).

"Studenti" su bolje ušli u utakmicu i već poslije prve četvrtine stekli "plus sedam" razlike, ali prednost nisu uspjeli da sačuvaju do odlaska na odmor već je Spars na poluvrijeme otišao sa minimalnom prednošću - 42:41.

Treći kvartal u potpunosti je pripao domaćinu, koji se odlijepio na dvocifrenu razliku i praktično "prelomio" meč u svoju korist. U posljednjih 10 minuta, Spars je bez većih problema dodatno uvećao vođstvo i nanio gradskom rivalu drugi poraz u sezoni. I to ubjedljivo sa 20 razlike!

Najzaslužniji za drugu ovosezonsku pobjedu Sparsa bili su Remi Abel sa 22 poena, Lamont Vest je ubacio 18, a Urban Durmik četiri pogotka manje. Kod Bosne prva imena susreta bili su Enis Memić sa 13 i Ognjen Mićović sa košem manje.

Novi i to treći trijumf u sezoni iz isto toliko mečeva ostvario je i Široki, koji je u Mrkonjić Gradu bio bolji od domaće Mladosti rezultatom 73:80 (18:24, 16:20, 16:19, 23:17).

Gosti sa "Pecare" su od samog starta nametnuli svoj ritam i poslije prvih 10 minuta došli do prednosti od šest poena, da bi potom na isteku prvog poluvremena vođstvo naraslo na "plus 10" (34:44).

Briljirao je kod Širokobriježana Luka Božić sa 28 koševa, a kod Mrkonjićana mu je odlično parirao Miljan Marković sa 31 pogotkom.

Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović