Ćiro Imobile u Bergamu izjednačio klupski rekord Lacija! Atalanta "iščupala" bod u 94. minutu!

Ćiro Imobile je izjednačio rekord Silvija Piole! Obojica su postigla po 159 golova u dresu rimskog Lacija, koji je dva puta vodio, ali je Atalanta stizala prednost golovima u sudijskoj nadoknadi.

Atalanta - Lacio, Serija A, 11. kolo Izvor: EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Sjajna utakmica na otvaranju 11. kola italijanske Serije A!

Atalanta je u subotu dočekala rimski Lacio, koji je dva puta vodio, a tim iz Bergama pogocima u sudijskoj nadoknadi prvog i drugog poluvremena izbjegao treći ovosezonski poraz.

ATALANTA - LACIO 2:2 (1:1)

Prvo ime subotnje utakmice na stadionu "Atleti Azuri d'Italija" bio je kapiten Rimljana Ćiro Imobile, koji je danas bio pod posebnim pritiskom, s obzirom da je pred meč u Bergamu stigao na korak od izjednačavanja rekorda Silvija Piole.

Legendarni strijelac "nebesko-plavih" je tokom karijere postigao 159 golova, što je najviše u klupskoj istoriji, a danas je na istoj "koti" i sjajni Imobile, kojem samo pogodak nedostaje da bude najbolji strijelac Lacija u istoriji kluba kada se računaju sve takmičarske utakmice.

Reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić je odigrao svih 90 minuta za Lacio.

I u Seriji A je Imobile za petama Pioli, nedostaje mu još ukupno 12 pogodaka kako bi izjednačio klupski rekord.

A danas je Imobile u 18. minutu "pripremio" pogodak gostiju u Bergamu s obzirom da je Pedro poslije njegovog udarca plasirao loptu u mrežu Atalante - 0:1.

Domaćin je do izjednačenja stigao prije samog odlaska na odmor kada je sjajno po desnoj strani prošao Duvan Zapata i iskosa pogodio suprotan ugao - 1:1.

Novu prednost, na asistenciju rezerviste Toma Bašića, Imobile je osigurao 15-ak minuta prije kraja kada je pogodivši mrežu Huana Musa, stigao na korak od vječnosti - 1:2.

Na samom kraju, duboko u sudijskoj nadoknadi, tifozi Atalante pogodili su tupim predmetom u glavu španskog golmana pepea Reinu, pa domaćin može da očekuje kaznu Fudbalskog saveza Italije.

Ali je Atalanta ipak stigla do boda i to u 94. minutu.

Nakon gužve ispred gola gostiju iz Rima, Marten de Ron je pogodio mrežu Lacija za podjelu plijena - 2:2.